אלוביץ' מכר למוסדיים 3% מאינטרנט זהב ב-16 מיליון שקל

לאחר זינוק של כ-160% מתחילת 2013, מכר אלוביץ' לגופים מוסדיים 500 אלף מניות של חברת אינטרנט זהב ■ אינטרנט זהב נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-670 מ' ש', הגוזר ליורוקום שווי אחזקה של כ-530 מ' ש'

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר זינוק של כ-160% מתחילת 2013, מכר בשבוע שעבר שאול אלוביץ' לגופים מוסדיים 500 אלף מניות של חברת אינטרנט זהב (כ-3%) במחיר של 32.2 שקל למניה ובתמורה כוללת של כ-16.1 מיליון שקל. אינטרנט זהב הוחזקה עד לפני המכירה הנוכחית בכ-79% על ידי יורוקום תקשורת שבבעלות שאול אלוביץ' (80%) ואחיו יוסי אלוביץ' (25%).

אינטרנט זהב, המנוהלת על ידי דורון תורג'מן, מחזיקה בכ-66.7% מחברת בי־קום המחזיקה בכ–31% מחברת התקשורת בזק. מדובר במכירת חבילה של מניות אינטרנט זהב לראשונה מאז שאלוביץ' רכש את השליטה בבזק בתחילת 2010 מידי קבוצת אייפקס־סבן־ארקין.

עם זאת, המכירה הנוכחית התבצעה בסכום נמוך יחסית, שאינו מעיד על צורכי הנזילות של יורוקום וגם לא על תוכניות עתידיות של מימושים בהיקפים גדולים יותר. את המניות של אינטרנט זהב רכשו שני גופים מוסדיים שפנו ליורוקום וביקשו לבצע את העסקה. זו בוצעה בהנחה של כ-8% לעומת מחיר מניית אינטרנט זהב ביום חמישי האחרון.

שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג

בעקבות מימוש נתח מהמניות של בי־קום והדיווידנדים מבי־קום, מצבה הפיננסי של אינטרנט זהב השתפר. נכון לסוף יוני 2014 היו לחברה מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ-418 מיליון שקל, חובה הפיננסי נטו הסתכם בכ-779 מיליון שקל והתשואות לפדיון של האג"ח שלה היו ברמות חד־ספרתיות של כ-5%.

אינטרנט זהב נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-670 מיליון שקל, הגוזר ליורוקום שווי אחזקה של כ-530 מיליון שקל. שווי השוק הנוכחי של אינטרנט זהב נמוך בכמה עשרות אחוזים מהשווי הנגזר לחברה ממודל שווי נכסי נקי (NAV, המודד את הפער בין שווי נכסים לשווי התחייבויות).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים