לאומי רוכש 20% ממפעילת סינמה סיטי ב-100 מיליון ש'

לאחר חודשים ארוכים של מגעים מתקרבת לסגירה העסקה שבהה תרכוש לאומי פרטנרס חלק מהאחזקות של האחים אדרי, יעקב כהן ומשפחת פדידה ■ קרן שמרוק עשויה למכור את אחזקותיה למשקיע אחר

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי נכנס להשקעה בתחום הבידור: לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן, שידע לא מעט עליות ומורדות, הגיע הבנק באחרונה להסכמות בקשר לרכישת 20% מחברת ניאו לינאו, המפעילה את מתחמי סינמה סיטי בישראל ובאירופה.

העסקה מורכבת, והתמורה הכוללת בגינה מותנית בגורמים שונים. העסקה מתבצעת באמצעות לאומי פרטנרס, זרוע בנקאות ההשקעות של לאומי. לאומי פרטנרס המנוהלת ע"י ירון בלוך, הגיעה להסכמות עם המוכרים בנוגע לכל הסעיפים שבמחלוקת, וכעת לאחר סגירה של כמה פרטים טכניים, צפויה לצאת העסקה על הפועל.

לאומי פרטנרס תשלם תמורת המניות כ-100 מיליון שקל - לפי שווי חברה של כ-500 מיליון שקל. לפי חוקי הבנקאות, שיעור אחזקה זה, של 20% מהמניות, הוא השיעור המקסימלי המותר באחזקה של גופים בנקאיים בעסקים ריאליים.

רקפת רוסק-עמינחצילום: מוטי מילרוד

ניאו לינאו מצויה בבעלות משותפת של יונייטד קינג אחזקות של האחים משה וליאון אדרי; מזל סיון השקעות ונכסים, שבבעלות מנכ"ל ניאו לינאו, יעקב כהן; קרן שמרוק של דיסני; ומשפחת חדידה. המוכרים של המניות ללאומי הם האחים אדרי, יעקב כהן ומשפחת חדידה. שמרוק, שבעבר דרשה מחיר גבוה בהרבה מזה שמשקפת העסקה, לא תשתתף בה אך עשויה למכור את אחזקתה למשקיע נוסף, שעורך בדיקות נאותות לניאו לינאו.

ניאו לינאו נחשבת לחברה מצליחה גם בתקופות של מיתון. היא מייצרת תזרים שנתי של עשרות מיליוני דולרים, כשהלקוחות משלמים לה במזומן ובאמצעות כרטיסי אשראי. בימי שגרה הכנסות מפעילות בתי הקולנוע נמצאות במגמת עלייה. בנוסף להכנסות הרגילות של בתי הקולנוע, פעמים רבות הם מנצלים את השטחים המסחריים הסמוכים להם, והופכים אותם לשטחי בילוי, וכך מייצרים מקורות הכנסה נוספים. בנוסף, ייתכן שסינמה סיטי תגדיל את פעילותה בחו"ל - הן במדינות שבהן היא פעילה כיום, כמו ספרד ופורטוגל, והן במדינות נוספות.

בשנה שעברה גיבשו ראשי לאומי מדיניות השקעות ריאליות חדשה, שלפיה ינוהל תיק ההשקעות במח"מ (משך חיים ממוצע) של כמה שנים, תוך הגדלת הגמישות למימושים בעת הצורך - בשל דרישות רגולטוריות לרתק הון מינימלי להשקעות מסוג זה.

מתחם סינמה סיטי, ראשון לציון

כחלק מיישום אסטרטגיה זו בשנה האחרונה ביצעה לאומי פרטנרס מימושים של נכסים בסך כ-1.3 מיליארד שקל, שהניבו ללאומי רווחים של כמה מאות מיליוני שקלים. בעתיד תימכר גם האחזקה בחברה לישראל. במקביל גם בוצעו השקעות חדשות - בהן ההשקעות בכביש 6, באבגול, בתחנת הכוח דליה אנרגיות, במימון ישיר, בגדות מיכליות, במתקן המים ויה מאריס בפלמחים, במטומי ובקרן IGP של חיים שני ומשה ליכטמן.

לאומי פרטנרס עומדת להשקיע כ–250 מיליון שקל בנילית וכן כ-80 מיליון שקל בכביש 6 צפון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה