ניצחון לדירקטוריון טבע: כל הצעותיו אושרו באסיפת בעלי המניות

בני לנדא: "זהו ניצחון לבעלי המניות של טבע. המסר עבר לדירקטוריון: בעלי המניות רוצים שקיפות וממשל תאגידי תקין"

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

בתום אסיפה שנמשכה זמן שיא של 3 שעות קיבל דירקטוריון טבע את אישור בעלי מניות החברה לכל ההצעות שהעלה לסדר יומה של האסיפה הכללית השנתית חרף האופוזיציה מצד המשקיע האקטיביסט בני לנדא ורות חשין גיסתו של אלי הורביץ ז"ל וחרף התנגדות של שתי חברות שעוסקות בייעוץ למשקיעים מוסדיים אמריקאיים וישראליים, גלאס לואיסואנטרופי, לחלק לא מבוטל מההצעות.

עם זאת, הרוב שבו אושרו חלק מההצעות, כמו גם החלטתה של חברת טבע שלא לנצל את זכותה החוקית להצביע בשם בעלי המניות שלא השתתפו בהצבעה, מעידים שהאופוזיציה הצליחה להעביר מסר לדירקטוריון החברה.

מפעל טבעצילום: בלומברג

חידוש כהונתו של הדירקטור דן פרופר אושר ברוב של 82% אולם מועמדותו של עו"ד אורי סלונים, לה התנגדו לנדא-חשין וגלאס לואיס זכתה לרוב של 63% בלבד. הביקורת החריפה שמתחה גלאס לואיס על תפקודו של ועדת הממשל התאגידי של טבע בה מכהן הדירקטור החיצוני יוסי ניצני באה לידי ביטוי ברוב של 69% בלבד לה זכתה ההצעה למנותו מחדש לתקופה של 3 שנים.

הקונצנזוס המלא סביב מועמדותו של ז'ן מישל חלפון לשעבר בכיר בפייזר כדירקטור חדש בחברה, על רקע הביקורת הקשה של לנדא על מיעוטם של אנשי פארמה בדירקטוריון החברה, ניכרה ברוב של 98% לה זכתה מועמדותו.

יעדי המענק הכספי השנתי לארז ויגודמן מנכ"ל טבע שעשוי להגיע עד ל-200% משכרו השנתי (1.35 מיליון דולר) אישרו ברוב של 92% אולם המענק ההוני של ויגודמן בסכום של עד 3.5 מיליון דולר אושר ברוב נמוך משמעותית של 72% וניכר כי הביקורת של גלאס לואיס בנוגע לקשר הרופף בין המענק לבין ביצועי החברה מצא אוזן קשובה בקרב בעלי המניות.

בני לנדאצילום: קובי קלמנוביץ

גם ההצעה לרכוש לדירקטורים ולנושאי המשרה פוליסת ביטוח בסכום של עד 600 מיליון דולר זכתה לרוב של 74% בלבד - על רקע ביקורת של לנדא-חשין, גלאס לואיס ואנטרופי בדבר היעדר השקיפות בנוגע לתנאי הפוליסה (למשל גובה הפרמיה השנתית ותקופת הביטוח).

התנגדותו של בני לנדא למינוי של ניצני, לרכישת פוליסת הביטוח לנושאי משרה ודירקטורים בשל התנגדותו העקרונית לסעיפים בתקנון החברה כמו המינוי המדורג של הדירקטוריון, נדחתה.

למרות זאת הביע לנדא שביעות רצון מתוצאותיה של האסיפה ומהרוח החדשה שנשבה בה לדבריו:" זהו יום ניצחון לבעלי המניות של טבע. לא רק בגלל אחוזי התמיכה חסרי התקדים במונחי טבע לה זכו הצעותינו אלא משום שהמסר עבר לדירקטוריון החברה. בעלי המניות דורשים שינויים בדירקטוריון החברה, שקיפות וממשל תאגידי תקין. לראשונה מסרה טבע את שיעור ההצבעה המדויק לכל סעיף שהיה על סדר יומה של האסיפה ולראשונה הצהירה שלא ניצלה את זכותה להצביע בשם בעלי המניות שלא הצביעו. הופתעתי לטובה.מרוח הדברים באסיפה ברור שדפוס ההתנהגות של דירקטוריון טבע יהיה אחר מעתה והלאה".

דירקטוריון טבע מסר עם סיום האסיפה כי "אנו מעריכים את תמיכת בעלי המניות במאמצינו לגיוון הדירקטוריון ולחיזוק הממשל התאגידי, בכלל זה צמצום מספר חברי הדירקטוריון מ-15 ל-13, מינוי דירקטור חיצוני בעל ניסיון בתעשיית הפרמצבטיקה הגלובלית והמשך כהונתו של המנכ"ל ארז ויגודמן כחבר בדירקטוריון החברה. המסר שקיבלנו מבעלי המניות ברור. אנחנו מחויבים וממשיכים במאמצינו לפעול כדי לטפל בעניינים החשובים לבעלי המניות, ולשפר את הממשל התאגידי בחברה. יש לפנינו אתגרים והזדמנויות עסקיות ממשיות הקשורות בהבטחת צמיחתה של טבע, ואנו נעשה את המרב כדי להצליח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"