בעקבות התפוררות השדרה הניהולית: עו"ד גיא גיסין מונה לבעל תפקיד בסאני

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט למנות את גיסין לתפקיד לאחר התפטרות מרבית חברי הדירקטוריון שלה וכל נושאי המשרה בה ■ המינוי יהיה תקף ל-14 ימים שבמהלכם יכנס גיסין אסיפה של מחזיקי האג"ח של החברה שבה ייקבע עתידה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופט איתן אורנשטיין קיבל את בקשת נאמן מחזיקי איגרות החוב של סאני למנות את עו"ד גיא גיסין לבעל תפקיד בחברה הקורסת. סאני חייבת 300 מיליון שקל למחזיקי איגרות החוב שלה.

"כנטען בבקשה, הורע לאחרונה מצב החברה והיא למעשה חדלת פירעון", כתב אורנשטיין בהחלטתו, "מעבר לכך שהסדר הנושים קרס, החברה איבדה שליטה בנכסים, כל נושאי המשרה בחברה התפטרו ואין גורם מוסמך שיכול לפעול בשם החברה ולהוציא את סמכויותיה". אורנשטיין הסביר כי בנסיבות הללו יש לתת לגיסין תפקיד אשר יעניק לו סמכות לתפוס את רכוש החברה, לנהל אותה, לפתוח חשבון בנק, להעסיק שירותים של כל מי שדרוש, וכן להקנות לו את סמכויות הדירקטוריון בהינתן שחברי הדירקטוריון התפטרו.

סאני היא חברת החזקות המחזיקה ב-78% ממניות חברת סקיילקס, זכיינית מוצרי הקצה של סמסונג העולמית. בנוסף לזה, מחזיקה סאני ב-0.2% ממניות חברת מוביליי, העוסקת בהתרעות ממוגנות לרכב, לצד החזקה במניות חברת התקשורת פרטנר ומניות חברת יוזר טרנד.

עו"ד גיא גיסין

"סבורני שיש מקום להיעתר לבקשה במגבלות", הוסיף אורנשטיין, "בעניין זה אבהיר שמהתמונה שמונחת בפני בית המשפט עולה שאכן החברה נמצאת בחדלות פירעון וקיים חשש לגורל נכסיה המצריך מינוי לאלתר של בעל תפקיד. במיוחד נכון הדבר שאין מי שינווט את החברה בהיעדר חברי דירקטוריון ובעל תפקיד בכירי בה". עם זאת, הגביל בית המשפט את משך הזמן של המינוי עד לנקיטת ההליך העיקרי, שכן מחזיקי איגרות החוב של החברה טרם כינסו אסיפה אשר אישרה את בקשתו של הנאמן רזניק פז נבו למנות את גיסין לבעל התפקיד.

הסמכויות שניתנו לגיסין הינן סמכויות הדירקטוריון למעט סמכויות לממש רכוש של החברה וכל פעולה שאינה במהלך העסקים הרגיל שלה. משך התקופה של המינוי הוגבל ל-14 ימים. במסגרת התקופה נדרש נאמן מחזיק איגרות החוב לכנס אסיפה סדורה של מחזיקי איגרות החוב ולנקוט בהליך עצמאי של פירוק החברה או בקשה להסדר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה