בן דב נטש את סאני עם חוב של 304 מיליון שקל לנושים

אילן בן דב התפטר מתפקידו כיו"ר החברה וכעת נותרה סאני ,שכבר לפני יותר משנה היתה אמורה להישלח לפירוק, ללא כל חברי דירקטוריון ■ החברה עצרה את המסחר בניירות ערך ■ זאת איננה החברה היחידה אותה זנח בן דב - חברת טאו תשואות כבר נמצאת בהליכי פירוק למעלה משנה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אילן בן דב הותיר את חברת האם של סקיילקס - סאני לבד להתמודד עם הצרות ולהחזיר חובות של 304 מיליון שקל לנושים. היום הודיעה בן דב לדירקטוריון החברה כי הוא מתפטר מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון. סיבת ההתפטרות של בן דב הינה התפטרותם של הדירקטורים החיצוניים של החברה ומכתב מהנאמן בו הבהירו לו נציגי בעלי החוב את התנגדותם לקחת חלק פעיל בניהול עסקי החברה לרבות אך לא רק במינוי נציגים מטעמם בדירקטוריון החברה. לשיטתו של בן דב התנהלות זו אינה מאפשרת לו להגן כנדרש על זכויות סאני ולתפקד כדירקטור בחברה.

בעקבות התפטרותו של בן דב דירקטוריון סאני נותר מיותם שכן לא נותרו כל דירקטורים מכהנים בחברה. נזכיר כי במהלך הימים האחרונים התפטרו שמעון הייבלום ואתי לבני שכיהנו כדירקטורים חיצוניים בחברה בשל אי תשלום שכרם במשך החודשים האחרונים.

סאני נמצאת כבר מספר שנים במצב של פירוק בשל העובדה כי אינה יכולה לשלם את חובותיה לנושים.

אילן בן דב. לברבש היו שבע עבודות נוספות חוץ ממשרתו באיכילובצילום: עופר וקנין

שבועיים לאחר שהמומחה מטעם בית המשפט המליץ למחזיקי אגרות החוב בסאני להעדיף הסדר חוב על פני פירוק, הודיעה סאני הנשלטת על ידי אילן בן דב כי אינה עומדת לבקש מבית המשפט לאשר את ההסדר. בדיווח לבורסה ציינה סאני כי "ההסדר הפך בלתי ישים לאור המחלוקות הטכניות והמסחריות שהעמיקו לאחרונה בין החברה הבת סקיילקס לבין סמסונג הקוריאנית". להערכת סקיילקס, עלולה להיות למחלוקות השפעה מהותית לרעה על יכולתה של החברה לעמוד ביעדיה על פי הסכם ההפצה מכוחו היא מפיצה טלפונים ואביזרים של סמסונג. "המחלוקות בין סמסונג לסקיילקס גרמו לשינוי מהותי בהנחות ובתנאי היסוד של הצעת ההסדר באופן שקיום ההצעה במתכונתה הנוכחית הפך לבלתי ישים ועל כן דירקטוריון החברה החליטה כי בשל זה ועד לשינוי הנסיבות יש לעכב את יישום הצעת ההסדר ולא לבקש את אישור בית המשפט לה", נכתב בהודעה.

לסאני חוב כולל של 304 מיליון שקל, מתוכו מחזיקים בעלי האג"ח כ-269 מיליון שקל ובנק מזרחי כ-28 מיליון שקל.

סאני סיימה את הרבעון הראשון של 2014 עם הפסד של 14 מיליון שקל, גירעון בהון עצמי של 609 מיליון שקל וגירעון בהון חוזר של 404 מיליון שקל. זאת איננה החברה היחידה אותה זנח בן דב . חברת טאו תשואות כבר נמצאת בהליכי פירוק למעלה משנה. בשבועות האחרונים השתלטו מחזיקי אגרות החוב של חברת הבת סקיילקס בראשות איש העסקים יעקב לוקסנבורג ( לוקסי) על דירקטוריון החברה הדיחו את בן דב מתפקיד יו"ר הדירקטוריון ולאחר מספר ימים הודיע בן דב על התפטרותו.

הפירוק של סאני נמנע עד כה בשל החשש כי חוזה ההפצה של מכשירי הטלפון של סמסונג יפסק בעקבות החלפת השליטה. לאור ההסכמות החדשות בן לוקסי לסמסונג העולמית נראה כי חשש זה כבר לא קיים שכן סמסונג הבהירה כי לא תפסיק את הזיכיון עקב החלפת השליטה בחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"