אילן בן דב על איבוד האחיזה בעסקיו: "לוקח אחריות. היו לי כישלונות"

התפטרותו מדירקטוריון פרטנר והדחתו מסקיילקס הביאו את אילן בן דב לפתוח את הפה בראיון לערוץ 2 ■ על פרשת מכשירי הגלקסי ("מנסה למנוע את רמדיה 2") ■ על מצבו הכלכלי ("עדיין עשיר") וגם על השר לשעבר כחלון ("שר טוב")

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

התפטרותו של איש העסקים אילן בן דב מדירקטוריון פרטנר הובילה אותו הערב (ו') לפתוח את הפה לראשונה זה זמן רב, ולהתייחס לאיבוד האחיזה שלו בעסקיו. בן דב העניק ראיון "לאולפן שישי" בערוץ 2, והביא עימו לאולפן מכשיר מסוג גלקסי S4, שעמד במוקד הסכסוך האחרון שלו עם חברת סמסונג העולמית, ושהביא אותו למצב הנוכחי. "אני נמצא פה כדי להראות לכם את זה", אמר בן דב. "יוצרו עשרות מיליוני מכשירים מהסוג הזה ובדיקות שביצעתי הראו כי חל פגם מהותי בייצור שלהם", אמר בן דב.

"הפגם הזה יכול להביא לפיצוץ ולפליטה של גזים ורעלים. יש כבר 60 מקרים של טלפונים בישראל שאנחנו יודעים שהתפוצצו או נשרפו. יש תקלה נוספת: יש תקלה בשקע טעינה שגרמה לשריפה ב-30 מקרים".

בן דב הוסיף: "החלפנו את כל הטלפונים האלה למי שהגיע וביקש את על פי נוהל ההחלפה שלנו. לא שילמנו לאנשים שישתקו. עבדנו על פי הנחיות של סמסונג ונתנו ללקוחות טלפון חדש. אני מנסה כעת למנוע את רמדיה 2. צריך להבין: ריקול או החלפה של טלפון לוקחים שנים בעולם. תהליך כזה לא קורה ביום. אצלנו זה היה תהליך של הבנה והפנמה וקבלת חוות דעת, אז גם קיבלתי את חוות הדעת הראשונה שטענה שסוללה שמתנפחת היא סכנה לחיי אדם. הגעתי לנשיא סמסונג והצגתי את העניין בפניו".

בן דב התייחס באופן ישיר לקריסה של עסקיו. "היו לי הרבה הצלחות אך גם כישלונות", אמר. "אני לוקח אחריות. המפסיד הכי גדול של האירועים הללו זה אני. הבנקים קיבלו את הכסף שלהם עד האגורה האחרונה". לשאלה אם הוא עדיין איש עשיר, ענה בן דב: "אני איש אמיד עדיין ואני גאה בזה. לדעתי גם עשיר זה לא כמה יש לך ומה אתה עושה עם זה".

אילן בן דב. לברבש היו שבע עבודות נוספות חוץ ממשרתו באיכילובצילום: עופר וקנין

לשאלה אם האחוזה בכפר שמריהו עדיין בבעלותו, ענה בן דב בחיוב. "הטעות הגדולה שלי היא לא הקנייה של פרטנר, היא זאת שהייתי יכול למכור ב-2010 15%-10% ממנה ועדיין להיות בעל השליטה. אני פה רק כדי להזהיר את הציבור", אמר.

"התחלתי בלי שום דבר ולאורך הדרך יש משקיעים שהרוויחו מיליונים ועשרות מיליונים יחד איתי, יש אנשים שקנו בתים קנו מכוניות". בן דב גם נשאל מה הוא חושב על שר התקשורת לשעבר, משה כחלון, שרפורמת הסלולר שלו פגעה מאוד בעסקיו. "הוא היה שר טוב", הפתיע בן דב. "אספר לך סיפור: עדכנתי אותו ושוחחתי אותו בקשר למצב האחרון שלי".

בן דב הוסיף: "אני חושב שהקשר העסקי שלי ושל סמסונג נפגם כי בלבלתי להם את הראש. אני מעריך שאמשיך לעשות עסקים, אבל לא מעריך שאקבל הלוואות כמו שקיבלתי עד היום".

בתחילת השבוע הודיע בן דב לחברת פרטנר על התפטרותו מדירקטוריון החברה. בן דב כיהן בדירקטוריון כנציג של חברת סקיילקס, יבואנית מכשירי סמסונג לישראל, הנמצאת בשליטת חברת סאני. בן דב עצמו הוא בעל השליטה בסאני. בהודעתו לחברה מסר כי התפטרותו היא על רקע הבעיות הטכניות שהתגלו במכשירי גלקסי 4. התפטרותו של בן דב נכנסה לתוקף באופן מיידי.

בנוסף לזה, מנכ"ל סקיילקס יהל שחר הודיע עוד באותו היום על התפטרותו. "אני נותן בזאת בהתאם להסכם ההעסקה שלי בחברה, הודעה מוקדמת על סיום העסקתי כמנכ"ל החברה", כתב שחר במכתב ההתפטרות שלו. "אני מבקש מהאורגנים המוסמכים בחברה לשחרר אותי בפועל מתפקידי כמנכ"ל". שבוע קודם לכן הודיע שחר על התפטרותו מתפקידו כמנכ"ל סאני עקב ניגוד עניינים.

לפני כשבוע הדיח דירקטוריון סקיילקס את בן דב, המשמש יו"ר ובעלי החברה, מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון. ההחלטה התקבלה בשל "חילוקי דעות בין חברי הדירקטוריון לבן דב בנוגע לטיפול בעסקי החברה וניהולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה