אילן בן דב: בגלל התקלה במכשירי סמסונג - אני מתפטר מדירקטוריון פרטנר

בן דב כיהן בדירקטוריון כנציג של חברת סקיילקס ■ בהודעתו לחברה מסר כי התפטרותו היא על רקע הבעיות הטכניות שהתגלו במכשירי גלקסי 4 ■ התפטרותו תיכנס לתוקף באופן מיידי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אילן בן הודיע הערב (ב') לחברת פרטנר על התפטרותו מדירקטוריון החברה. בן דב כיהן בדירקטוריון כנציג של חברת סקיילקס. בהודעתו לחברה מסר כי התפטרותו היא על רקע הבעיות הטכניות שהתגלו במכשירי גלקסי 4. התפטרותו תיכנס לתוקף באופן מיידי.

כמו כן, מנכ"ל סקיילקס יהל שחר הודיע הערב כי לאחר 13 שנים בסקיילקס הוא מתפטר מתפקידו. "אני נותן בזאת בהתאם להסכם ההעסקה שלי בחברה , הודעה מוקדמת על סיום העסקתי כמנכ"ל החברה. אני מבקש מהאורגנים המוסמכים בחברה לשחרר אותי בפועל מתפקידי כמנכ"ל ב-31 ביולי 2014. למותר לציין שאף לאחר המועד האמור אעמוד לטובת החברה, ככל שיידרש והכל בהתאם להוראות הסכם העסקתי ובהתאם להנחיות הדירקטוריון. לכן ובהתאם נתתי גם את הסכמתי להצטרף לדירקטוריון החברה על מנת לסייע ככל שביכולתי לחברה באתגרים הרבים העומדים לפתחה". לפני כשבוע הודיע שחר על התפטרותו מתפקידו כמנכ"ל סאני עקכ ניגוד עניינים.

אילן בן דב

בתוך כך הודיעה אתמול סקיילקס כי חברת סמסונג הקפיאה את אשראי הספקים אותו העמידה לחברה ודורשת כי סקיילקס תפרע באופן מיידי 5.2 מיליון דולר ו-6.1 מיליון דולר נוספים אותם היא אמורה לפרוע במהלך חודש יולי בתוך שלושים יום, אחרת - הסכם ההפצה יבוטל באופן מיידי.

החברה הדגישה כי לא נמצא עד כה פתרון לבעיה שכן הבנק המממן את פעילות החברה לא אישר את התשלום לסמסונג. לפי החברה, ככל שלא תוענק מסגרת אשראי לתשלום, קיים חשש משמעותי לפעילות תחום הפצת הטלפונים הסלולארים והאביזרים הנלווים שתפגע באופן מהותי, פגיעה שתשפיע על תזרים המזומנים החזוי ושווי פעילות סמסונג כמו גם על יכולת הפירעון שלה. בה בעת, הבנק המלווה הקפיא את מסגרת האשראי של סמסונג ולא יאפשר לה להגדילה מעבר לאשראי שנלקח עד היום.

יעקב לוקסנבורגצילום: מיקי קרצמן

התפטרותם של חברי הדירקטוריון בסקיילקס, יבואנית מכשיר סמסונג לישראל, והסכסוך בהנהלת החברה, הוביל את מבקר הפנים של החברה, משה כהן, להודיע בצהריים (ב') על התפטרות מתפקידו. כהן כתב למשקיעים כי הסיבה להתפטרותו היא חשש שלא יוכל לקיים ביקורת פנימית באופן סדיר כנדרש, נוכח העובדה כי בשבוע האחרון התפטרו חמישה חברי דירקטוריון, מהם שלושה חברי ועדת הביקורת, זאת לצד חילוקי דעות מהותיים בדירקטוריון החברה.

לאחר המשבר של חברת סקיילקס מול סמסונג העולמית, והסכסוך המתוקשר של אילן בן דב עם בעל השליטה בפרטנר, חיים סבן, השתלטו באופן תקדימי מחזיקי איגרות החוב של סקיילקס על דירקטוריון החברה, ללא כינוסה של אסיפת בעלי המניות לאישור חברותם בדירקטוריון.

חשיפתם של החברות שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), בסכום כולל של 78 מיליון שקל, הובילו אותו למהלך שבו מונו כמה דירקטורים חדשים מטעמו: אמיר תירוש, אמיר שוהם, אריה ובר ולוקסי עצמו.

חברי הדירקטוריון החדשים הדיחו בשבוע שעבר את יו"ר החברה אילן בן דב, שהינו בעל השליטה, מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון. על אף ההדחה של בן דב, הודיעו הדירקטורים החיצוניים, יונה אדמון ודרור ברזילי, כי הם מתפטרים מתפקידם בשל חילוקי דעות ביניהם לבין בן דב בנוגע לטיפול בעסקי החברה ואופן ניהולה. גם הדירקטורים אריה עובדיה ושלום זינגר דיווחו למשקיעים כי בשל השינויים שחלו בניהול העסקי של החברה, הם לא ימשיכו בכהונתם.

החברה מתנהלת כעת עם דירקטוריון שלא מונה על ידי האסיפה הכללית של בעלי המניות, כפי שדורש תקנון החברה, ומסתמכת על חוות דעת משפטית כי חברי הדירקטוריון, שהתפטרו בינתיים, יכולים לאפשר מינוי של עד תשעה דירקטורים נוספים. לאחר התפטרותו של משה, סקיילקס תמשיך להתנהל ללא מבקר פנימי וכל עוד מחזיקי איגרות החוב לא יעמידו את החוב לפירעון מיידי, לא נדע מה באמת גרם לכך שכל חברי הדירקטוריון התפטרו בתוך שבוע אחד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר