דלק מוכרת חלק מאחזקותיה בחברת הביטוח ריפבליק תמורת 80 מיליון ד'

החברה לא תרשום בעקבות המכירה רווח חשבונאי, אך מכיוון שהיא פרעה לבנק לאומי ארה"ב את מלוא החוב שנטלה לצורך רכישת ריפבליק, היא לא תצטרך לשלם מס על הרווח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קבוצת דלק, שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה, דיווחה כי היא מוכרת 36% מאחזקותיה בחברת הביטוח ריפליק תמורת 80 מיליון דולר. העסקה משקפת לריפבליק שווי של 220 מיליון דולר. דלק תיוותר עם אחזקה של 64%. בנוסף, לרוכשים ניתנה הזכות לרכוש את יתרת אחזקתה של דלק בשלוש השנים הקרובות. הרוכשים הם קבוצת משקיעים פרטית אמריקאית.

דלק מקדמת את העסקה הזאת זה כמה חודשים, ומלבד מנכ"ל דלק אסי ברטפלד מעורבים בה דני גוטמן, לשעבר מנכ"ל זרוע הפיננסים של דלק בחו"ל, וכן הצוות הכספי והמשפטי של דלק. גם תשובה עצמו מעודכן בהליך המכירה. עו"ד ג'ואי שבות, שותף בסניף תל אביב של פירמת עורכי הדין הבינלאומית גרינברג טראוריג ייצג את קבוצת דלק בעסקה.

החברה לא תרשום בעקבות המכירה רווח חשבונאי, אך מכיוון שהיא פרעה לבנק לאומי ארה"ב את מלוא החוב שנטלה לצורך רכישת ריפבליק, היא לא תצטרך לשלם מס על הרווח. בהתאם לכך, היא תיהנה ממלוא תזרים המזומנים שיתקבל ושיסייע לדלק לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי האג"ח והבנקים.

יצחק תשובהצילום: דודו בכר

דלק הזרימה לחברה עד כה כמה עשרות מיליוני דולרים, אך גם נהנתה מדיווידנדים. דלק צפויה לחתום את ההשקעה בת שמונה השנים עם תשואה אפסית. בעבר דלק כבר ניהלה מגעים למכירתה של ריפבליק או להכנסת שותף, אך המגעים האלו לא הבשילו לכדי עסקה.

מלבד ריפבליק מנסה דלק למצוא זה זמן קונה לקבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס, המוחזקת ב–53% בידי דלק. קבוצת דלק מחויבת למכור אותה בתוך שש שנים בעקבות החוק לצמצום הריכוזיות במשק, המתייחס, בין השאר, להפרדה בין אחזקות פיננסיות לריאליות מהותיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה