חברת הספנות OSG של אודי רקנאטי הגישה 
תוכנית להסדר חוב של 3.2 מיליארד דולר

החברה, המחכירה 88 מכליות לחברות נפט וגז, הגישה את התוכנית לרשות ני"ע האמריקאית לאחר שתוכנית קודמת נדחתה ■ לפי התוכנית, החברה תגייס 1.5 מיליארד דולר בהנפקת זכויות ותקבל שתי הלוואות של 600 מיליון דולר כל אחת

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הספנות OSG שבשליטת אודי רקנאטי גיבשה תוכנית המפרטת את מימון היציאה מהליך של פשיטת רגל בגין חוב של 3.2 מיליארד דולר. התוכנית, שהוגשה לרשות ניירות ערך האמריקאית ביום שישי שעבר, היא חלופה לתוכנית קודמת שהוגשה במארס 2014 ונדחתה על ידי מיעוט מבעלי החוב של החברה.

על פי התוכנית, Overseas Shipholding Group תגייס 1.5 מיליארד דולר בהנפקת זכויות ותקבל שתי הלוואות: הראשונה - 600 מיליון דולר שתקבל מבנק ג'פריס ותובטח בשעבוד על צי האוניות של OSG שמפליג תחת דגל אמריקאי; השנייה - 600 מיליון דולר שאף היא תינתן על ידי בנק ג'פריס ותובטח בשעבוד על הצי הבינלאומי של החברה. OSG תקבל גם קו אשראי של 75 מיליון דולר לצורך תשלומי עלות היציאה מהליך פשיטת הרגל וההון החוזר הדרוש לה לאחר שתשלים את התהליך.

הסכומים שתגייס OSG ישמשו אותה לתשלומי חוב וריבית ב-2.3 מיליארד דולר, לתשלום של 283 מיליון דולר עבור דחייה בתשלומים למחכירי אוניות וכן לתשלום חוב של 264 מיליון דולר למס הכנסה ותשלום של 33 מיליון דולר לקופות הפנסיה של עובדי החברה. התוכנית כוללת חידוש תשלומי ריבית וקרן בגין שתי סדרות של אג"ח לא מובטחות שלא נפרעו בעת הגשת הבקשה להגנה מפני נושיה: סדרה לא מובטחת בסכום של 300 מיליון דולר שנשאה ריבית של 8.125% ועמדה לפירעון במארס 2018, וסדרה לא מובטחת בהיקף של 146 מיליון דולר שעמדה לפירעון בפברואר 2024.

גיוס החוב החדש בסכום של 1.275 מיליארד דולר יסתייע בדירוג B2 שנתנה סוכנות הדירוג מודי'ס. סוכנות הדירוג נימקה את הדירוג במיצוב המוביל של החברה בשוק ההובלה הימית. הדירוג נובע גם מהתועלת הפיננסית העתידית שתנבע מצעדי התייעלות שהחברה נקטה כאשר חסתה תחת הגנת נושים כמו ביטול חוזי חכירה ל-25 מכליות, מיקור חוץ של הניהול הטכני של הצי ופיטורי עובדי חוף. צעדים אלה יחזקו את יכולתה של OSG להתמודד בעתיד עם ירידה בתעריפי ההובלה הימית בשל שפל בפעילות הכלכלית או עודף היצע של כושר הובלה או שניהם. מודי'ס צופה כי בשל העובדה שהחברה אינה מתכננת השקעות נוספות בצי האוניות שלה ולנוכח צעדי ההתייעלות, יחול שיפור ביחסי כיסוי החוב של החברה. להערכת מודי'ס, היחס בין החוב לרווח התפעולי התזרימי של החברה יהיה 6 ותזרים המזומנים הפנוי של החברה יהיה 100 מיליון דולר לשנה ב-2015.

ספינה של חברת OSGצילום: Jack Snell

OSG היא חברת ספנות שמחכירה לחברות נפט וגז 88 מכליות שבבעלותה המשמשות להובלת נפט גולמי ותזקיקי נפט וגז. בנובמבר 2012 הגישה OSG בקשה להגנת נושים לאחר שצברה הפסדים כבדים בעקבות ההאטה בשוק ההובלה הימית. הפסדים אלה מנעו מהחברה לפרוע בפברואר 2013 הלוואות בהיקף של 1.5 מיליארד דולר שקיבלה מבנקים כמו רויאל בנק אוף סקוטלנד, HSBC ולוידס. OSG הפסידה 6.2 מיליון דולר במחזור של 82 מיליון דולר באפריל 2014 וצברה הפסד של 958 מיליון דולר במחזור של 1.5 מיליארד דולר מיום כניסתה להגנת נושים על פי סעיף 11 לחוק פשיטת הרגל בנובמבר 2012.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"