הצלחה בהנפקת זכויות לאפריקה: גייסה כ-306 מיליון שקל

לבייב הזרים בהתחייבויותו כ-156 מיליון שקל והציבור 150 מיליון שקל - 93% מהמתוכנן ■ מלבד המניות, המשקיעים שהשתתפו בגיוס קיבלו כתבי אופציה שיהיה ניתן לממש למניות החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפריקה ישראל להשקעות שבשליטת לב לבייב השלימה היום (ד') גיוס הון בהיקף של כ-306 מיליון שקל. מתוך סכום זה הבעלים לבייב הזרים בהתאם להתחייבויותו מהסדר החוב ב-2010 את המנה האחרונה של 156 מיליון שקל. ציבור בעלי המניות של אפריקה הזרים כ-150 מיליון שקל - מתוך ה-170 מיליון שקל שתוכנן שיוזרמו במקור, כלומר הציבור נענה בכ-93% להצעת הרכש.

בהתחשב בעובדה שהכדאיות הכלכלית בנקודת הזמן הנוכחית היתה גבולית - שכן מחיר החבילה שהוצעה למשקיעים, שכללה גם כתבי אופציה למניות אפריקה, עומד על כ-7.26 שקל למניה והיה אף גבוה ממחיר מניית אפריקה בבורסה (7.18 שקל למניה) - מדובר בהנפקה מוצלחת, שאם לא היתה מתבצעת היתה מקשה על אפריקה לעמוד בהתחייבויותיה השנה ובשנה הבאה. כעת הגיוס הנוכחי יאפשר לאפריקה לעמוד בהתחייבויות של כ-543.5 מיליון שקל ב-2014 ולפתוח את 2015 עם מזומנים של 134.4 מיליון שקל. ההזרמות הללו ירגיעו לפחות לתקופה הקרובה את בעלי האג"ח (נסחרות סביב תשואה של כ-7.5%).

לב לבייבצילום: עופר וקנין

מלבד המניות, המשקיעים שהשתתפו בגיוס קיבלו כתבי אופציה שיהיה ניתן לממש למניות החברה עד ל-31 במארס 2015 ובמחיר מימוש של 12 שקל לכל כתב אופציה (תוספת המימוש תותאם לחלוקת דיווידנד, הטבה וזכויות).

כדי שהאופציות ייכנסו לכסף וכדאי יהיה לממשן, מחיר מניית אפריקה צריך לעלות בכ-65%. במידה והאופציות ימומשו במלואן, ייכנסו לקופת אפריקה כ-200 מיליון שקל נוספים. את אפריקה הובילה בהליך הגיוס חברת ברק קפיטל חיתום, המנוהלת ע"י צביקה מנס.

להבדיל מטייקונים אחרים כמו נוחי דנקנר, מוטי זיסר, יוסי מימן, הרצל חבס וליאון רקנאטי - שלא הזרימו כסף לטובת ההסדר בחברות ששלטו בהן - לבייב עמד בכל התחייבויותיו כלפי אפריקה והזרים 750 מיליון שקל וכן פרע בשנים האחרונות לבנקים חובות פרטיים של כ-2 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה