דלתא גליל השלימה את השלב המוסדי בדרך לגיוס של 200 מיליון ש' באג"ח

בהנפקת החברה, שבשליטת אייזיק דבח, נרשמו ביקושים בהיקף של כ-370 מיליון שקל ■ האנליסטית אילנית שרף לאחר פרסום דו"חות דלתא: "המלצה של תשואת יתר; הפריסה הגיאוגרפית הרחבה מהווה יתרון וגורמת לאיזון על רקע שינויים בשווקים"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

כשבוע לאחר שפרסמה דו"חות רבעוניים טובים מהצפוי, בהם העלתה את תחזית ההכנסות והרווחים לשנת 2014, דלתא יוצאת לגיוס אג"ח בהיקף של 200 מיליון שקל. החברה, שמגייסת חוב לצורך מחזור חוב קיים ולצרכיה השוטפים, השלימה אתמול (ב') את השלב המוסדי בהנפקה, שבו נרשמו ביקושים של 370 מיליון שקל. החברה הרחיבה סדרת אג"ח א', הנסחרת בתשואה לפדיון של 4%.

טרם ההנפקה קיבלה דלתא אישור מחדש לדירוג A1 עם אופק "יציב" ממידרוג – וזאת לאחר שהדירוג הועלה ברמה אחת במארס האחרון (השנייה בתוך שנה וחצי בלבד). בנימוקים להחלטה ציינו במידרוג את הצמיחה האורגנית המשמעותית במחזור ההכנסות, המשך שיפור ברווחיות והגדלת פיזור הרווחיות בין המגזרים השונים.

דלתא, שבשליטת אייזיק דבח (56.7%), הינה יצרנית של הלבשה תחתונה וגרביים. החברה, שנסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-2.7 מיליארד שקל, משמשת כ"קבלן משנה" עבור ענקיות גלובליות כמו קלווין קליין וויקטוריה סיקרט'ס; והן כחברה עצמאית המשווקת מותגים פרטיים בישראל ובעולם. החברה ציבורית מאז 1982 ונסחרת במדד ת"א 100.

אייזיק דבח, מבעלי דלתאצילום: מוטי מילרוד

בשבוע שעבר פירסמה דלתא את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון, ודיווחה על תוצאות שיא. החברה מציגה 18 רבעונים רצופים של גידול אורגני במכירות. הכנסות החברה צמחו לכ-238 מיליון דולר, גידול של כ-5% לעומת הרבעון המקביל ב-2013. הרווח התפעולי הסתכם ב-14.8 מיליון דולר, גידול של 28%. הרווח הנקי, המיוחס לבעלי המניות, עמד על כ-8.7 מיליון דולר - גידול של 32%.

עם פרסום הדו"חות הכספיים, האנליסטית אילנית שרף מפסגות חזרה על המלצה של "תשואת יתר" למניה, כשהיא קובעת לה מחיר יעד של 111 שקלים, הגבוה ב-4.3% מהמחיר הבוקר (106.4 שקלים) ובכ-7.3% מהמחיר ערב פרסום הדו"חות. שרף נימקה את ההחלטה בין היתר בכך שהפריסה הגיאוגרפית הרחבה של דלתא, מהווה יתרון וגורמת לאיזון על רקע שינויים בשווקים.

הביקושים הגבוהים בהנפקה מוסברים בין היתר בנתוניה הפיננסים החזקים של דלתא. נכון לסוף הרבעון הראשון, הונה העצמי של החברה עמד על כ-329 מיליון דולר - כ-52.5% מסך המאזן. ב-17 השנים האחרונות מציגה החברה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת: ב-2013 הסתכם התזרים בכ-46 מיליון דולר. ברבעון האחרון לבדו, ה-EBITDA (רווח לפני ריבית, מסים, פחת והפחתו, ובנטרול הוצאות חד פעמיות) צמחה ב-21% לכ-19 מיליון דולר.

מכלל הביקושים שהזרימו הגופים המוסדיים אתמול, דלתא תיענה להזמנות בהיקף של 160 מיליון שקל, כאשר שאר הסכום יגויס בשלב הציבורי, שייערך בהמשך השבוע. הנפקה האג"ח מבוצעת בהובלת לידר הנפקות, ובהשתתפות קונסורציום חתמים הכולל את כלל חיתום, איפקס הנפקות, ברק קפיטל חיתום, פועלים אי.בי.אי ואקסלנס חיתום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט