האקזיט של דוידי: מנפיק את אינרום תעשיות בנייה לפי שווי של 1 מיליארד ש'

אינרום שולטת בחברות נירלט, איטונג וכרמית; בשלב זה שלוש החברות יישארו פרטיות

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

קרן הפרייווט אקוויטי הגדולה בישראל, פימי, המנוהלת על ידי השותף המייסד ישי דוידי, הודיעה היום (א') על הנפקת ענק ראשונית (IPO) בשווי מיליארד שקל של חברת הבנייה אינרום. פימי מחזיקה ב–100% מאינרום תעשיות. זאת לאחר שרכשה ב–2008 מחצית מהחברה שהחזיקה גרינסטון (מקבוצת שרם פודים גרופ אז) תמורת 105 מיליון שקל ומחקה אותה מהבורסה.

לצורך ההנפקה הקימה פימי את החברה הבת אינרום תעשיות בנייה שתונפק בבורסה. החברה שולטת בשלוש חברות: נירלט, שהפימי מחזיקה ב–62% ממנה וביתר מחזיקים הקיבוצים ניר עוז ונירים בחלקים שווים), איטונג (100%) וכרמית (100%). אלדד בן משה, שותף בכיר בפימי, ישמש מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה ודוידי ישמש יו"ר החברה. בעוד שבשלב זה שלושת החברות הנוספות יישארו פרטיות. מדובר באלוני מרצפות, אורדן העוסקת ביציקות כבדות לשוק הביטחוני ואורלייט הפועלת בתחום חומרים מורכבים לתעשיות שונות.

פימי מתכננת להנפיק 40% מאינרום תעשיות בנייה לפי שווי של כמיליארד שקל לבצע הצעת מכר של 40% מהחברה, כלומר לקבל עבור המניות 400 מיליון שקל. כמו כן יתכן ויוצעו למשקיעים אופציות לעד כ- 10% מהחברה.

ישי דוידי. ישמש יו"ר החברה החדשהצילום: עופר וקנין

אם בסופו של דבר תנובה תימכר לברייט פוד הסינית ולא תונפק בבורסה, ההנפקה של אינרום תעשיות בניה צפויה להיות הנפקת האקוויטי הגדולה ביותר שהייתה עד כה ב–2014 בתל אביב. פימי תמשיך לשלוט באינרום תעשיות בניה ותחזיק ב-60%-50% מניות החברה שתיכנס למדד ת"א 100. סכום שפימי תקבל בהצעת המכר יהיה עבורה רווח נקי, מאחר שב–2008 היא סיימה להחזיר את מלוא ההשקעה באינרום תעשיות, שהסתכמה בכ–50 מיליון דולר. פימי תמשיך להחזיק בשלוש החברות הנוספות של אינרום תעשיות: אורדן, אלוני ואורלייט. בעתיד כולן יימכרו או יונפקו, כך שפימי צפויה להשלים השקעה מוצלחת ברווח של כ1.2--1.5 מיליארד שקל על כל שש החברות. "פימי לא מוציאה לבורסה חברות רעות.בפימי הייתה התלבטות לא קטנה האם להנפיק עכשיו או לחכות עד שמשרד השיכון ישחרר קרקעות נוספות לשוק, אך בסוף הוחלט לצאת להנפקה.מדובר בסחורה חמה ותזרימית ששוק ההון צריך לקבל בזרועות פתוחות", ציינו מקורבים לפימי.

את ההנפקה של אינרום תעשיות בנייה יוביל קונסורציום חתמים הכולל את לידר הנפקות, לאומי פרטנרס חתמים, דיסקונט חיתום, וכן את חברת החיתום של בית ההשקעות החדש וואליו בייס שהקימו ויקטור שמריך ועידו נויברגר, לשעבר מנכ"לים משותפים בבית ההשקעות דש איפקס. פימי מצויה בקשרים עסקיים ענפים עם לידר שוקי הון, כשלאומי ודיסקונט הם משקיעים גדולים בקרנות של פימי. גם שמריך ונויברגר מצויים בקשרים עסקיים טובים עם דוידי.

החתמים והחברה התחילו אתמול את הרודשואו (סדרת המצגות מול שוק ההון) במטרה להשלים את ההנפקה עד סוף מאי.עדיין לא נקבע מבנה סופי של ההנפקה והיקף ההתחייבות החיתומית שייטלו על עצמם החתמים. שלושת החברות שיונפקו מוחזקות בידי אינרום תעשיות בניה, המונה כ- 800 עובדים ופועלת באמצעות 5 מפעלי ייצור ואתרי הפצה. נירלט פועלת בשוק מוצרי הצבע והאיטום, ומתמחה בפיתוח, בייצור ובשיווק מגוון של צבעים וציפויים. איטונג עוסקת במתן פתרונות בתחום הבניה כמו בלוקים ולוחות איטונג,אבנים משתלבות וריצופי טרצו,אלמנטים מיוחדים מבטון. בעוד שכרמית מיסטר פיקס פועלת בתחום של מוצרי גמר לבנייה כמו רובה,טיט ודבקים אבקתיים,מוצרי טיח,שליכט,שפכטל, מוצרי מלט,חומרי איטום.

הדו"חות הכספיים והמאזן של אינרום תעשיות בניה שפורסמו אתמול חושפים חברה ריווחית שצומחת בקצב דו-ספרתי, שחילקה ב-3 שנים אחרונות לפימי דיבידנדים של כ- 160 מיליון שקל, לא ממונפת, מייצרת תזרימי מזומנים גבוהים,אחרי ביצוע השקעות גדולות ושתחלק החל מ- 2014 דיבידנד לבעלי מניות בשיעור של 75% מהרווח. בהתאם לקצב ריווחיות נוכחי ושווי שלפיו פימי מתכננת להנפיק מדובר בתשואת דיבידנד שנתית (יחס בין גובה הדיבידנד לשווי שוק) של כ-7%.

מלבד הרוח הגבית של הענף השיפור בביצועים נבע מכך שבשלוש השנים האחרונות השקיעו שלושת החברות כ-100 מיליון שקל בקווי ייצור חדשים, מיכון ורובוטיקה – מרבית הסכום היה ב- 2013. הכנסותיה של אינרום תעשיות בנייה הסתכמו ב-2013 ב-809 מיליון שקל - גידול של כ-9% לעומת 2012 ושל כ-16.6% לעומת 2011. מבחינת התפלגות ההכנסות ב-2013, 49% הגיעו מוצרי צבעים (נירלט), 30% פתרונות בנייה (איטונג) ו-21% מוצרי גמר (כרמית).

ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי לפני הוצאות מימון, מסים ,פחת והפחתות) הסתכם ב-2013 ב-140 מיליון שקל - גידול של 32% לעומת 2012 ושל 36% לעומת 2011. הרווח התפעולי הסתכם ב-2013 ב-119 מיליון שקל - קפיצה של 40% בשנתיים.

בשורה התחתונה אינרום תעשיות בנייה הציגה ב-2013 רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 67 מיליון שקל - צמיחה של כ-42.5% לעומת הרווח הנקי בכל אחת מהשנים 2012 ו-2011. הונה העצמי החשבונאי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם ב-2013 ב-166 מיליון שקל והוא מינף מאזן של 622 מיליון שקל. פימי נהנית מדמי ניהול של כ-5 מיליון שקל בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים