מפרקי חבס תובעים 57 מיליון יורו מקרן דואט: "הפרה הסכם לרכישת מניות"

לטענת המפרקים, הקרן הפרה חוזה מחייב לרכישת מניות הקרן ההולנדית NSI וגרמה לפירוק החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המפרקים של חברת חבס, עורכי הדין גיל אורן וגיא גיסין הגישו תביעה על סך 57 מיליון יורו נגד קרן דואט בגין הפרת ההסכם לרכישת מניות הקרן ההולנדית NSI. את התביעה לצו הצהרתי על הפרת ההסכם שנחתם בחודש אוגסט 2013 הגישו המפרקים באמצעות החברה הבת ההולנדית חבס טוליפ.

לטענת המפרקים, הקרן הגישה הצעה מחייבת לרכישת 10.3 מיליון מניות NSI בתמורה ל 5.5 יורו למניה, אך במועד הנדרש לא עמדה הקרן בהתחייבותה ולא השלימה את העסקה, תוך שהותירה את החברה במצב תזרימי קשה. בעקבות זאת נאלצו המפרקים, לטענתם, למכור חלק מהמניות במחיר נמוך משמעותית ממחיר ההצעה ונגרמו לה הפסדים כבדים. לטענת המפרקים, על אף המאמצים הבלתי פוסקים להגיע לסגירה ולהשלמת העסקה, קרן דואט נקטה בטקטיקות של עיכוב והתחמקות מלממש את התחייבותה בהצעת הרכישה שהייתה אמורה להתבצע עד ה-6 לספטמבר 2013.

לדברי המפרקים, הצעת הקרן הבריטית לרכישת מניות NSI היתה בלתי חוזרת ולאחר שהצעת ההסדר אושרה על ידי הנושים, הקרן חזרה בה שלא כדין והובילה לקריסתה של חבס ולהליך הפירוק הנוכחי.

במסגרת התביעה יתבקש בית המשפט להצהיר כי קרן דואט הפרה את התחייבויותיה. כמו כן יתבקש בית המשפט לחייב את הקרן בתשלום פיצוי של 3.3 מיליון יורו לחברה הבת חבס טוליפ בגין הנזקים המיידים שנגרמו ל ה עקב מכירת מניות NSI במחיר מופחת. עוד יתבקש בית המשפט לחייב את דואט לרכוש את יתר המניות בתמורה שנקבעה בהסכם ובסכום כולל של 50 מיליון יורו, או לפסוק לחבס טוליפ פיצויי הפרת חוזה כמו גם פיצויי עונשים של 10 מיליון יורו נוספים.

גיא גיסין

חבס קרסה תוך שהיא חייבת למחזיקי אגרות החוב שלה כ 450 מיליון שקל. לפני הקריסה צנחה מניית קרן NSI (האחזקה העיקרית שלה שנרכשה בתמורה כוללת של כ- 200 מיליון יורו) ,ב-45%, ושווי השוק שלה ירד ל-354 מיליון יורו בלבד. התערערות מצבה של הקרן הוביל לכך שחבס סטאר לא הצליחה לעמוד בהתניות הפיננסיות של הבנקים הזרים שמממנים אותה, ונאלצה להפסיק להעביר דיווידנדים לחברה האם ולהעמיד את רווחיה כערבויות. המשמעות עבור קבוצת חבס היתה הפסקה של מקור התזרים העיקרי שלה, שבאמצעותו הייתה אמורה לשלם את חובה לבעלי האג"ח.

קשה להיזכר בחברה ישראלית שנכנסה לחדלות פירעון בקצב מהיר כל כך. המהירות הזו עשויה להצביע על מחדל חשבונאי בחברה - שלא הזהירה את המשקיעים בזמן, או על מחדל בקריאת המפה של הרצל חבס - שלא הבין לאשורו את המצב שבו הוא נמצא. תוך ארבעה ימים בלבד נהפך גל שמועות לידיעות מוצקות בנוגע לאי יכולתה של הקבוצה לעמוד בפדיון האג"ח שלה. הידיעות האלה הקפיצו את תשואות האג"ח של החברה לרמות של 500%. המצב גרם להפסקת המסחר בניירות הערך של החברה, לקראת פרסום "הודעה מהותית", שלפיה הקבוצה מתכוונת לנהל משא ומתן עם מחזיקי האג"ח שלה.

.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?