סינרון קיבלה אישור FDA למוצר להצרת היקף הבטן; המניה עולה ב-3%

(עדכון) רשות המזון והתרופות האמריקאית אישרה את שיווקה של מערכת UltraShape להצרה לא פולשנית של היקף הבטן באמצעות השמדת תאי שומן

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

שנתיים לאחר שרכשה את חברת אולטרה שייפ תמורת 12 מיליון דולר, זוכה חברת סינרון לקטוף את פירות העסקה. רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישרה את שיווקה של מערכת UltraShape להצרה לא פולשנית של היקף הבטן באמצעות השמדת תאי שומן. מניית סינרון (ELOS) המניה עולה כעת ב-3% במסחר בנאסד"ק בתגובה לידיעה.

UltraShape היא הטיפול הראשון והיחידי עד כה שעושה שימוש באנרגיית אולטרה סאונד ממוקדת שמזהה ומשמידה במדויק שומן תת עורי, תוך שמירה על שלמות ותקינות הרקמות, כלי הדם והעצבים שמסביבו. בניגוד לטכנולוגיות אחרות לחיטוב הגוף, UlatraShape עושה שימוש בטכנולוגיה מכנית טהורה כדי להרוס את תאי השומן, מבלי ליצור נזק לרקמות שסביבם כתוצאה משימוש בטכנולוגיות תרמיות. להערכת סינרון, תכונה זו הופכת את הטיפול באמצעות המערכת לבטוח ונוח.

שמעון אקהויז, היו"ר הפעיל של סינרון המתמחה ברפואה אסתטית, ציין שטכנולוגית UltraShape היא אחת משני עמודי התווך של אסטרטגיית טיפולי החיטוב של החברה, יחד עם מערכת VelaShape לחיטוב גוף שמבוססת על טכנולוגיה תרמית. להערכתו, שתי הטכנולוגיות המשלימות ממצבות את החברה היטב כדי להתמודד עם השוק מהיר הצמיחה של הצרת היקפים.

שמעון אקהויז

עמית מרידור, מנכ"ל חברת סינרון, ציין כי חבילת התכונות הייחודיות של טכנולוגית אולטרה שייפ, לצד העניין הרב של צרכנים בהצרת היקפים לא פולשנית, מייצרים הזדמנות חשובה לסינרון להגדיל לא רק את הכנסותיה ממכירת מוצרים, אלא גם לחזק את מגזר ההכנסות החוזרות משירותים. לדבריו, החברה תגביל ב-2014 את מאמצי ההחדרה של המוצר למספר מצומצם של מובילי דעה בתחום הרפואה האסתטית ולהערכתו ההשקה ההדרגתית של המוצר תקל על החברה לפתח את מודל ההכנסות החוזרות באמצעות אנשי מכירות ותמיכה בלקוחותיה של החברה.

בשיחה עם TheMarker הוסיף מרידור כי השוק של מכירת ציוד להצרת היקפי בטן בארה"ב נאמד ב-600 מיליון דולר וצומח בקצב של 10% לשנה. להערכתו, האישור לשווק את מערכת UltraShape תקנה לחברה יתרון בשוק זה משום שהטיפול החלופיים, כמו שאיבת שומן או המסתו באמצעיים תרמיים, מכאיבים יותר או אורכים זמן רב יותר.

מרידור ציין כי החברה תמכור את מערכת UltraShape במחיר של 90 עד 100 אלף דולר ותשקיע בהקמת מערך שיווק ותמיכה במטרה להגדיל את הביקוש הצרכני למערכות, ובכך להגדיל את הכנסות המרפאות שירכשו אותו. מרידור ציין עוד כי החברה תקבל שיעור מסוים מהכנסותיה של המרפאה מכל טיפול ומכוונת להגיע בתוך שנתיים עד שלוש להכנסות חוזרות מטיפול בשיעור של 40% עד 50% מהכנסותיה השנתיות ממכירת המערכת.

במקביל למאמץ להחדיר את המוצר לארה"ב, מתכננת סינרון לפתח בהדרגה מודלים דומים של שיווק מחוץ לארה"ב. סינרון מעריכה שההשפעה המלאה של קבלת אישור השיווק ל-UltraShape תבוא לידי ביטוי רק ב-2015. סינרון הציגה - בניסוי ב-150 מטופלים שנבחרו אקראית וחולקו לקבוצה שטופלה באולטרה שייפ ולקבוצת בקרה - צמצום של 2.5 ס"מ בממוצע בקבוצת הטיפול, בהשוואה לצמצום של 0.5 ס"מ בממוצע בקבוצת הבקרה. המערכת קיבלה ב-2005 אישור שיווק באיחוד האירופי ומשווקת גם בקנדה באסיה פסיפיק ובישראל.

סינרון מתמחה ברפואה אסתטית ובטיפולים כמו הסרת שיער, מיצוק עור, הסרת קעקועים, טיפול בפצעי בגרות, העלמת קמטים וורידים בולטים על בסיס טכנולוגיה האלקטרו-אופטית Elos. החברה משווקת את מוצריה באמצעות שני מותגים :סינרון וקנדלה.

סינרון סיימה את 2013 בהפסד תפעולי של 6.1 מיליון דולר וברווח נקי של 1.6 מיליון דולר במחזור של 257 מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי של 6.8 מיליון דולר והפסד נקי של 1.3 מיליון דולר במחזור של 264 מיליון דולר ב-2012. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 412 מיליון דולר לאחר עלייה של 16% ב-12 החודשים האחרונים.

מרידור התייחס לתוצאותיה הכספיות של החברה ולעובדה שעד כה, למרות שהיא חברה מובילה בתחומה, לא הצליחה לייצר רווח תפעולי ממחזור של מעל 250 מיליון דולר לשנה. לדבריו, החברה השקיעה עשרות מיליוני דולרים בשוק לשימוש ביתי במכשור אסתטי רפואי בתחומים כמו הסרת שיער, טיפול בקמטים והלבנת שיניים. מרידור אמר כי הרווחיות התפעולית של 7% עד 8% ממחזור של 200 מיליון דולר לשנה בתחום הרפואי לא הספיקה לממן ללא הפסדים את השקעותיה של החברה בתחום המוצרים לשימוש ביתי.

עוד הזכיר מרידור כי החברה נכנסה לאחרונה למיזם משותף עם ענקית מוצרי הצריכה יוניליוור (49% לסינרון ו-51% ליוניליוור) שהשקיעה בה 25 מיליון דולר במזומן והכניסה לתוכו את החברה הבת שפעלה בתחום. הוא העריך שבעקבות שיתוף הפעולה עם יוניליוור ישתפרו תוצאותיה הכספיות של החברה בתחום זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית