קמהדע ושותפתה ינסו להרחיב את השימוש בתרופה גלסיה למחלה נוספת

החברה החלה במחקר בארה"ב להוכחת היתכנות (Proof Of Concept) של שימוש בגלסיה (Glassia) גם לטיפול במחלת השתל נגד המאחסן (GVHD) בשיתוף עם חברת בקסטר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת קמהדע, שמפתחת ומייצרת תרופות יחודיות להצלחת חיים על בסיס פלזמה, החלה במחקר בארה"ב להוכחת היתכנות (Proof Of Concept) של שימוש בתרופה גלסיה (Glassia) המותוות כיום לטיפול במחלת הריאות נפחת תורשתית גם לטיפול במחלת השתל נגד המאחסן (GVHD) בשיתוף עם חברת בקסטר (Baxter).

מחלה זו היא אחד הסיבוכים המשמעותיים ומסכני החיים בהשתלת מח עצם. המחלה גורמת לנזקים חמורים ברקמות המושתל שכוללים פגיעה בכבד, במערכת העיכול, בעור ובריריות.

הניסוי הוא ניסוי קליני בשלב 1-2 ויכלול 24 מטופלים שסובלים מהמחלה ושלא הגיבו לטיפול הסטנדרטי בסטרואידים. המטופלים שלקו במחלה בעקבות השתלת מח עצם יקבלו בין 6 ל-10 מנות של גלסיה בעירוי כדי לקבוע את בטיחות השימוש בתרופה, את המינון האופטימלי והתגובה לטיפול.

יו"ר קמהדע, דוד צור

גלסיה, שניתנת בעירוי, אושרה באוגוסט 2010 לטיפול במחלת הנפחת התורשתית שפוגעת בתפקוד הריאות ועלולה לגרום למוות בשל היעדרו של החלבון אלפא 1 אנטי טריפסין. התרופה משווקת בארה"ב על פי הסכם זיכיון שנחתם עם חברת בקסטר. קמהדע ממתינה בימים אלו לתוצאות הניסוי המכריע בגרסה של התרופה שניתנת באמצעות משאף. גרסה זו לא פותחה בשיתוף עם בקסטר.

קמהדע מציינת שניסויים ראשוניים בבני אדם ובבעלי חיים הוכיחו שגלסיה הפחיתה משמעותית את חומרת מחלת ה-GVHD ועשויה להפחית את תופעות הלוואי הקשורות במחלה כולל נזק לרקמות ועל ידי כך תשפר את יכולתו של אדם שעבר השתלת מח עצם לשרוד את הסיבוך.

קמהדע מעריכה שלגלסיה יכולת להפחית במידה ניכרת את ההתקפה של מערכת החיסון ובכך לסייע בעצירת התפתחות דלקת וזאת באמצעות עיכוב גורמים שמעודדי דלקת כמו ציטוקיני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"