הניתוק מגוגל כיווץ את הכנסות בבילון ב-53% ל-98.6 מיליון שקל ברבעון

הוצאות הפרסום המכירה והשיווק של החברה ברבעון האחרון של 2013 נחתכו ב-80% ל- 31.4 מיליון שקל; החברה השקיעה רק 27.8 מיליון שקל ברכישת משתמשים חדשים - קיטון של 72% לעומת הרבעון האחרון של 2012

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת האינטרנט בבילון ,הנשלטת על ידי איש העסקים נועם לניר, שילמה מחיר כבד על ההתנתקות מגוגל, כך מעלים דו"חות החברה.

כתוצאה מהזעזוע שעברה בבילון, אותו כינה הבעלים לניר ל"דייט עם האויב", הכנסות החברה ברבעון האחרון של שנת 2013 התכווצו ב-53% ל-98.6 מיליון שקל, לעומת 214.3 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2012.

דירקטוריון החברה הסביר כי חלה ירידה משמעותית בקצב ההשקעה היומית ברכישת משתמשים חדשים בשל הזעזועים אותם עברה החברה . צמצום ההשקעה ברכישת משתמשים חדשים, גרמה ברבעון הרביעי של 2013 לירידיה משמעותית בהכנסות החברה, וצפויה לגרום לירידה משמעותית נוספת בהכנסות החברה ברבעונים הבאים של שנת 2014.

לאור המצב העסקי בו נמצאת כעת בבילון, הודיעה החברה למשקיעים כי הפסיקה לפרסם מידע לגבי ההכנסות שטרם הופקו ממשתמשים קיימים, שכן אין ביכולתה לחזות אותם ברמת וודאות גבוהה וזהו מידע אותו התנדבה לספק בעבר שלא לפי הנדרש בחוק.

הוצאות הפרסום, מכירה ושיווק של החברה, שאמורות להעניק למשקיעים אינדיקציה אודות צמיחת החברה נחתכו ב-80% ל 31.4 מיליון שקל לעומת 159 מיליון שקל בתקופה המקבילה של הרבעון הרביעי בשנת 2012. החברה השקיעה רק 27.8 מיליון שקל ברכישת משתמשים חדשים לעומת 152.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה של הרבעון האחרון 2012 קיטון של 72%. כתוצאה מהתכווצות זו ברבעון הרביעי של 2013 בוצעו רק 4.1 מיליארד שקל שאילתות חיפוש ותרגומים על ידי משתמשים בהשוואה של 5.7 מיליארד ברבעון המקביל המצביע על קיטון של 32%.

נעם לניר

הרווח התפעולי של החברה ברבעון הרביעי של 2014 עלה ב-31% ל-54.2 מיליון שקל לעומת 41.2 מיליון שקל כתוצאה מהפיטורים וצמצום רכישות המשתמשים החדשים. הרווח הנקי של החברה ברבעון האחרון של 2013 הסתכם ל 45.7 מיליון שקל לעומת 34.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. את שנת 2013 סיכמה החברה עם עלייה של 44% ברווח הנקי שהסתכם ל-148.4 מיליון שקל לעומת 103.1 מיליון שקל בעיקר הודות לירידה בהשקעה ברכישת משתמשים חדשים בהשוואה לשנת 2012.

בבילון עוסקת בשני תחומי עיקריים תחום שיווק ופרסום באינטרנט שהינו מקור ההכנסה העיקרי של החברה ותחום מכירות התוכנה והשירותים הכולל בין היתר מכירת תוכנת תרגום, אפליקציות למכשירים ניידים וטלפונים חכמים.

אחרי השנה הגרועה של בבילון בה התערערו לתקופה מסוימת יחסיה עם יאהו הלקוח המהווה 27% מהכנסותיה , והחברה ניתקה את יחסיה העסקיים עם גוגל שהיוותה במהלך 2013 45% מהכנסותיה , המשקיעים מצפים לראות מה החברה שקיצצה 50 מעובדיה ונותרה עם 133 עובדים לעומת 182 עובדים בשנת 2012, תעשה עם קופת המזומנים שנותרה לה בסכום של 158.2 מיליון שקל.

החברה הסבירה כי בשנת 2014 היא מתמקדת בהגדלת קצב רכישת המשתמשים באופן זהיר ומבלי להתפשר על הקפה על חוקי משחק נקיים והובלת סטנדרטים חדשים בשוק בהם טובת המשתמש היא תנאי מחייב.

בנוסף, מתמקדת החברה בהרחבת תחומי הפעילות תוך ניצול הנכסים הייחודיים של החברה הכוללים בין היתר בסיס משתמשים רחב יכולת BI והבנה של השוק, תשתיות טכנולוגיות , הון אנושי, שותפויות עסקיות ובסיס פיננסי איתן . כל אלה לשיטת החברה יעניקו לה יתרון יחסי משמעותי ויכולת לצאת לשוק במהירות יחסית עם מוצרים ושירותים חדשים הנמצאים היום בשלבי פיתוח והטמעה בניהם שירות חיפוש עצמאי אשר ישלים או יתחרה בשירותים הקיימים היום בשווקים השונים שירות פרסום חכם מוכוון משתמש ופיתוח מנועי הפצה מתקדמים.

שיאן השכר של בבילון לשנת 2013 הינו נדב שמש סמנכ"ל מערכות מידע ומשנה למנכ"ל אשר עלות שכרו הסתכמה ל 5.227 מיליון שקל שלומי צייג סמנכ"ל פיתוח וטכנולוגיות נהנה מעלות שכר של 3.115 מיליון שקל. שנית פאר צפונית אשר החליפה בנובמבר את אלון כרמלי בתפקיד מנכ"ל החברה וכיהנה עד אותה העת כסמנכ"לית הכספים נהנתה מעלות שכר של 1.5 מיליון שקל אלון כרמי נהנה מעלות שכר עד נובמבר של 1.4 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן