עדיף כבר שוקה

אולי לא תצטרכו לפרנס את שוקה אבל כן תצטרכו לפרנס את 1,155 עובדי איי.די.איי

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

ביום שישי פורסמו דו"חות איי.די.איי ביטוח, שהונפקה רק באוגוסט 2013. איי.די.איי היא חברת הביטוח שמחזיקה במותגי ביטוח ישיר, "הקש על ה–5" ו"9000000". המותג "9000000" שם את הדגש על החיסכון כביכול שהוא משיג למבוטח, שמקבל אצלו פרמיה נמוכה יותר. המבוטח לא צריך יותר לפרנס את הסוכן שלו - שוקה, עם המזכירה והמשרד. "אם כולם יעברו ל–9000000, במקום סקי באלפים, שוקה יחליק על שקית בחרמון", מסבירה הפרזנטורית שני כהן.

לנוכח זאת, כדאי לבדוק את המסר החד, בין השאר, באמצעות דו"חות החברה. נתחיל בכהן עצמה. ההערכה בתעשיית הפרסום היא שכהן מקבלת על קמפיין שוקה 500–800 אלף שקל בשנה. זה מגיע כמובן מהכיס של מבוטחי החברה. גם המותג השני, ביטוח ישיר, מעסיק שתי יונים יקרות - אלי פיניש וטל פרידמן - קרוב לוודאי לא בסכום נמוך יותר. אכן ארץ נהדרת. הטאלנט בקמפיין זה רק הכסף הקטן. הכסף הגדול הוא כמובן המדיה, זמן הפרסומות בטלוויזיה וברדיו. איי.די.איי היא אחת המפרסמות הגדולות בישראל: ב–2013 הוציאה החברה על פרסום, על פי הדו"ח, 64.5 מיליון שקל. מישהו הרי צריך לשלם את החשבון בסוף.

אם תצטרפו לאיי.די.איי אולי לא תצטרכו לפרנס את שוקה והחופשה במלדיבים (סוכני ביטוח נוסעים למלדיבים, מסתבר), אבל כן תצטרכו לפרנס את 1,155 עובדי איי.די.איי. "עיקר עובדי החברה הם נציגים של מוקדים טלפוניים", נכתב בדו"ח. שכרם הממוצע מוערך בכ–8,000 שקל בחודש, ולחברה יש עוד תוכנית מלגות של 2 מיליון שקל בשנה.

שני כהן בקמפיין של ביטוח ישירצילום: מתוך פרסומת לביטוח ישיר

לשוקה יש אולי משרד, אבל לא רחב ידיים כמו זה של 
איי.די.איי, שיושבת בפתח תקוה על שטח של 10,000 מ"ר בעלות של 70 שקל למ"ר בחודש. אחזקת המשרדים עלתה לחברה 48 מיליון שקל ב–2013. אחזקת הרכב עלתה עוד 4.7 מיליון שקל.

מה עוד? החברה אימצה באחרונה מדיניות דיווידנד. בעלי המניות בה יזכו לפחות ב–50% מהרווח הנקי, שהסתכם ב–2013 ב–121 מיליון שקל. החברה גם משלמת "דמי ניהול" של 417 אלף שקל בכל חודש ליו"ר מוקי שנידמן ולסגן היו"ר דורון שנידמן. גם זה צריך להגיע מאיפשהו.

אבל עזבו רגע את הפרסומות ואת 1,155 מועסקי החברה שצריך לפרנס. ארבעה מנהלים בחברה קיבלו בגין 2013 שכר בעלות של 8.8 מיליון שקל. וזה עוד כלום, מסתבר כי מנכ"ל החברה רביב צולר הרוויח (עלות שכר) ב–2013 לא פחות מ–11.9 מיליון שקל. כנראה שגם בפרמיה הנמוכה עדיין יש מספיק לחלק שם למעלה. כמה חופשות אפשר לקנות בסכום הזה? כמה שוקות אפשר לפרנס? ולאן אתם מעדיפים שהכסף שלכם ילך? כל שנותר לחברה שמפרסמת עם הסלוגן "אז תפסיקו לממן סוכן", ושמה על הגריל עובד ממעמד הביניים עם עסק קטן, הוא להוסיף באותיות הקטנות: "כדי שיישאר יותר למנכ"ל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"