כלל ביטוח מונעת את מכירת דפי זהב לקרן סקיי

כלל ביטוח, שמחזיקה ב-10% ממניות דפי זהב, טוענת כי בהצעת סקיי אין כדי לגרום לרווח לבעלי המניות, אלא יש בה רק העמסת חוב נוסף על החברה

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

בתחילת מארס שלחה חברת כלל ביטוח, המנוהלת בידי איזי כהן, מכתב לקבוצת דפי זהב, ובו הביעה את התנגדותה למכירת דפי זהב לקרן סקיי. כלל ביטוח היא בעלת 10% מהון המניות של דפי זהב. הסיבה לכך, לטענת כלל ביטוח, היא שבהצעת סקיי אין כדי לגרום לרווח לבעלי המניות, אלא יש בה רק העמסת חוב נוסף על החברה.

במכתב שהגיע לידי TheMarker נכתב: "בפגישתנו עם מנהלי החברה, שבין השאר נועדה להבין את מהות ההצעה וייעוד המקורות, הבענו את התנגדותנו הנחרצת לעצם קיום העסקה, לעצם ההצבעה על העסקה, וכן לאופן בו מועלית ההצעה... כפי שנמסר בידי מנכ"ל החברה (דפי זהב, א"ש) בפגישתנו, דירקטוריון החברה הוסמך בידי בעלי המניות לאתר רוכש לחברה באופן שיאפשר לבעלי המניות לממש את אחזקתם או את חלקה. הצעתה של קרן סקיי אינה עולה כדי מטרה זו, אלא עוסקת בנטילת חוב (המיר) נוסף על החברה. כל זאת מבלי להיכנס לנימוקים הקשורים בעצם העיסקה אשר לטעמנו יש בה כדי לגרום הפסד לבעלי המניות."

בכלל ציינו עוד: "אם החברה, או מי מנושאי המשרה בה, סבורים כי נדרשת השקעה בהיקף כספי כלשהו, או שנטילת הלוואה נוספת מחויבת המציאות, אנחנו מבקשים שיתקיים דיון מסודר הבוחן בצורה יסודית את החלופות לגיוס החוב ואת ההיקפים הנדרשים לגיוס. לאור האמור לעיל אנחנו מבקשים להסיר את עצם ההצבעה על ההתקשרות עם קרן סקיי".

ניר למפרטצילום: אייל טואג

לאור המכתב ששלחה כלל ביטוח מיהרה דפי זהב לשלוח מכתב לבעלי המניות שלה ובו נכתב: "בעקבות פניות שהתקבלו בחברה מבעלי מניות לאחר האסיפה, התמקדה החברה במגעים מול קרן סקיי בניסיון לשפר את ההצעה. סקיי הודיעה כי נדרש לה זמן של עד שלושה שבועות שבמהלכם יימסרו לה נתונים נוספים הנוגעים לחברה. בסיומם תודיע הקרן אם היא מותירה את הצעתה הנוכחית על כנה או שהיא מעדכנת אותה".

במסגרת הסדר החוב של קבוצת דפי זהב עם בעלי החוב שלה מאוקטובר 2010, התחייבה החברה לפעול לרישום מניותיה בבורסה. ב–2013 התקשרה החברה עם בנקאי השקעות (חברת וליו בייס) כדי למצוא לחברה משקיעים. דפי זהב מציינים במכתב כי "לדעת הנהלת החברה ההצעה הרלוונטית שקיבלה החברה, המיטיבה ביותר עבור החברה ובעלי מניותיה, היא הצעתה של סקיי. כאמור, החברה ממתינה לקבלת הצעה מעודכנת מטעם קרן סקיי, ואם זו תתקבל יחליט הדירקטוריון והחברה כיצד לנהוג בה".

דפי זהב היתה חייבת לבעלי האג"ח שלה 353 מיליון שקל ולבנק הפועלים 160 מיליון שקל. כחלק מהסדר החוב ויתרו בעלי החוב על 100 מיליון שקל, שהיה 28% מהחוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח