טלדור טעתה ב-49 מיליון שקל בדו"חותיה הכספיים

חברת המחשוב תידרש לבצע הפחתה של 37 מיליון שקל עקב אי התאמות שהתגלו בסעיפי המלאי ובדיווחים על הון חוזר ■ אי ההתאמות החלו ב-2007, והחברה תצטרך לתקן את דו"חותיה אחורה עד אז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת טלדור, הנסחרת בבורסה המקומית לפי שווי שוק של 94 מיליון שקל, טעתה בדו"חותיה המבוקרים לרבעון השלישי של 2013 ב-49 מיליון שקל. הדיווח של החברה קבע כי רואי החשבון של החברה יידרשו לתקן אחורה את דו"חותיה לרבעון ב-37 מיליון שקל. הסכום המתוקן של ההון העצמי לדו"חות הרבעון צפוי להיות 84 מיליון שקל.

בעקבות החקירה שערכה החברה מאז עלתה על הטעות דיווחה היום טלדור כי "במסגרת ספירת המלאי לקראת הכנת הדו"חות הכספיים השנתיים ל-2013 התגלה חוסר מהותי בין ערך המלאי המופיע בדו"חותיה הכספיים של החברה לערך המלאי בפועל (גירעון במלאי החברה בפועל)". בתחילה חשבה החברה כי הדיווח העודף לעניין המלאי היה בסך 20 מיליון שקל, אך ועדה מיוחדת של הדירקטוריון לבדיקת הנושא, רואה החשבון המבקר ומומחים מצאו כי העודף מסתכם ב-23 מיליון שקל. פרט מהותי נוסף שגילו היה אי התאמות מהותיות בפרטים המאזניים השייכים להון החוזר של חטיבת שירותים מנוהלים, המספקת תמיכה לכספומטים של חברת וינקור-ניקסדורף, בהיקף כולל של 26 מיליון שקל.

הבדיקה העלתה כי אי ההתאמות בדו"חותיה של החברה, שתחילתן ב-2007, מתרכזות כולן בפעילותה של חטיבת שירותים מנוהלים ונצברו לאורך השנים ועד הרבעון השלישי של 2013. בהתאם, גם השפעת אי ההתאמה על תוצאות החברה נפרסת מאז, ועל החברה יהיה לתקן את דו"חותיה מ-2007. החברה הסבירה כי היא פועלת לבצע הקצאה מדויקת של סכום הגירעון הכולל לכל תקופת הדיווח הרלוונטית.

אריה רימיני צילום: דן קינן

בעקבות הדיווח קרסה המניה ב-17.7%, אך מחזור העסקות היה נמוך - רק 19.6 אלף שקל. הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2013 היו 174.5 מיליון שקל. הרווח התפעולי היה 5.7 מיליון שקל והרווח הנקי הסתכם ב-2 מיליון שקל. המלאי של החברה הסתכם ב-48.5 מיליון שקל בסוף הרבעון, לעומת 51.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2012. משרד רואי החשבון קוסט פורר גבאי את קסירר ביקר את הדו"חות של החברה ברבעון.

מעלות, המדרגת איגרות החוב של החברה, הודיעה כי בינתיים היא לא משנה את הדירוג עד שיתבררו באופן מלא מכלול ההשפעות על יחסי כיסוי החוב והיחסים הפיננסים האחרים הרלוונטים לדירוג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה