ביום שלישי |

הרשמה לוועידת הפיננסים של TheMarker

איך יגיבו החברות בשוק לבעיות המיידיות בכלכלת ישראל? איך יגיבו העובדים והוועדים שלהם? ואולי החשוב ביותר: כיצד יגיב הציבור? אלו רק חלק מהנושאים שבהם תתמקד ועידת הפיננסים השנתית של TheMarker שתיערך ב-04/03/14

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

המחאה החברתית, מחשבות חדשות בנוגע למיקומו של ענף הפיננסים בכלכלת העתיד, טכנולוגיית האינטרנט ופיתוחי התוכנה - כל אלה מאיימים להביא מהפכות לשוק ההון ותחום הפיננסים, בכל העולם - וגם בישראל.

כלכלנים מתחום שוק העבודה למשל, קובעים שעובדים בבנקים ובחברות הביטוח יהיו בין הנפגעים העיקריים של "מהפכת המחשוב השנייה", שתייתר רבים ממקצועות הצווארון הלבן. פרשנים פיננסיים מעריכים כי רוב החיסכון לטווח ארוך יעבור לתעודות סל והשקעה במדדים - תוך צניחה של עמלות הניהול, אולי אפילו עד לאפס. ואילו הלחץ החברתי ושינויים בתפיסות עולם בציבור גורמות לרגולטורים להקשיח את הפיקוח על הבנקים, על חברות הביטוח ועל המנהלים בעצמם – מה לא.

 

 

 

להרשמה ולתוכנית כנס הדיגיטל של TheMarker – לחצו כאן >>

בדרך, השוק ממתין לשורה של הכרעות, כמו למשל המלצות ועדת אנדורן לתספורות והסדרי חוב, הכרעות על העמלות וכפל עמלות בפנסיה, היישום בשטח של חוקי הריכוזיות, והתוכנית של רשות ניירת ערך לעודד את הפעילות הכלכלית בבורסה. וכאילו שכל השאלות הללו אינן מספיקות, המשק כולו נכנס להאטה, שער הדולר מאיים להמשיך לרדת, הספקות של הציבור בנוגע לפנסיה שלו רק מעמיקות ובועת הדיור ממשיכה להתנפח.

לחצו כאן להרשמה לוועידה

אבל האם תחזיות אלה יתממשו? אם כן, באיזה קצב? איך יגיבו החברות בשוק ההון לבעיות המיידיות בכלכלת ישראל, ובעיקר לאתגרים בטווח הבינוני? איך יגיבו העובדים והוועדים שלהם? ואולי החשוב ביותר: כיצד יגיב הציבור?

אלו רק חלק מהנושאים שבהם תתמקד ועידת הפיננסים השנתית של TheMarker שתיערך ב-04/03/14, יום שלישי, במלון דיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב. בכנס ישתתפו ד"ר קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל; יעל אנדורן, מנכ"לית משרד האוצר; שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע; השר לשעבר משה כחלון והממונה על הפיקוח על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר. כמו כן ישתתפו המנכ"לים של בתי ההשקעות הגדולים, בהם איזי כהן מכלל ביטוח, ענת לוין ממגדל, חגי בדש מפסגות, אילן רביב ממיטב, עוזי דנינו מאקסלנס, גלעד אלטשולר מבית השקעות הנושא את שמו, רביב צולר מביטוח ישיר, וכן הכלכלנים פרופ' צבי אקשטיין, ד"ר עדי ברנדר, ד"ר מיכאל שראל ופרופ' עומר מואב.

לתוכנית המלאה של הוועידה

איור: ליאו אטלמן

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?