ישום חדש של פיקס: יבדוק האם גובים מכם דמי ניהול מופרזים בקרן הפנסיה

כדי לקבל את המידע, המשתמש נדרש לצלם את דו”ח קרן הפנסיה שבידיו ולשלוח את התמונה לכתובת שמספקת פיקס, אחרי הרשמה לשירות החינמי

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

היום (ג') השיק הסטארט אפ הישראלי פיקס (FeeX) המנוהל בידי יואב צוראל, שירות חדש המאפשר לכל לקוח - גם כזה שלא פתח מעולם את דו”חות קרן הפנסיה הנשלחים אליו - לבדוק אם גובים ממנו דמי ניהול מופרזים, ומה הוא יכול לעשות בקשר לזה.

כדי לקבל את המידע, המשתמש נדרש לצלם את דו”ח קרן הפנסיה שבידיו ולשלוח את התמונה לכתובת שמספקת פיקס, אחרי הרשמה לשירות החינמי. לחלופין, ניתן להזין את פרטי הדו”ח ידנית. אופציה נוספת היא באמצעות המסלקה הפנסיונית. משתמשים שלא מצליחים לאתר את הדו”חות יוכלו לקבל באתר מידע כיצד לפנות לגוף הרלוונטי - עם הנחיות לפרטי התקשרות, הטפסים הנדרשים ושאלות שיציגו הנציגים.

באמצעות אגירת דו”חות רבים שוברת פיקס את הא־סימטריה בשוק הפיננסים. החברה מפענחת את הדו”חות שנשלחים אליה ומשווה את דמי הניהול בדו”ח שנשלח לדמי הניהול שנגבו באותה הקופה או הקרן - מול לקוחות בעלי פרופיל פיננסי דומה. התוצאה המוצגת למשתמש היא מדד פשוט שקובע אם העמלות שהוא משלם גבוהות, ממוצעות או נמוכות מהממוצע.

בין השאר מציגה המערכת למשתמש את עמלות הניהול ששילם עד היום, את העמלות שישלם ב–10 השנים הקרובות, ואת גובה החיסכון שישיג אם ישווה את גובה העמלות שהוא משלם לעמלות הנמוכות יותר שמשלמים לקוחות אחרים.

יואב צוראלצילום: FeeX

לאחר הבדיקה מכינה התוכנה מייל לחברת הפנסיה עם דרישה להפחתת דמי הניהול. כל שנותר הוא ללחוץ על כפתור השלח.

ניתן להתמקח

הרוצח השקט של החיסכון הפנסיוני שלנו הם דמי הניהול. כ-30% מהחיסכון הפנסיוני שלנו נשרף על דמי ניהול. הנקודה המעניינת היא שניתן להתמקח על דמי הניהול ובכך להגדיל למעשה את החיסכון הפנסיוני שלנו. אולם למרות זאת מרבית החוסכים לא עושים זאת.

זהו השלב השני לשירות שהשיקה החברה בחודש מאי שעבר. אז איפשרה לכל לקוח לבדוק האם גובים ממנו דמי ניהול מופרזים בקופת הגמל או בקרן ההשתלמות שלו.

הצלחת השלב הראשון איפשר לפיקס לגייס מעל ל 3 מיליון דולר וצוראל אף ביצע רילוקיישן לניו יורק כדי לקדם את החברה בארה"ב. מי שנותר לנהל את החברה בישראל הוא ערן בלומברג.

"בישראל בכל שנה כ-40-30 מיליארד שקל הן סך העמלות הפיננסיות שאנחנו כאזרחים משלמים. לבנקים לקרנות הנאמנות, לקופות הגמל וכו'. בארה"ב המספר קצת יותר גבוה ועומד על כ 600-500 מיליארד דולר. למרות זאת חשוב לנו להשאיר פעילות בישראל" מסביר צוראל.

מי שאמור להוות קפיצת דרך בשרות של פיקס היא המסלקה הפנסיונית שהחלה לפעול בתחילת השנה. "עשינו שיתוף פעולה עם יועץ פנסיוני ככה שהמידע שיגיע דרך המסלקה יאפשר תפעול פשוט יותר ובדיקה קלה יותר. חבל רק שהמחיר שהמסלקה הפנסיונית גובה מלקוח פרטי הוא גבוה 40 שקל לשאילתה". הסביר בלומברג.

המודל העיסקי של החברה מתבסס על עסקים שירצו לקבל את השירות מפיקס הם אלו שישאו בעלויות החברה ישלמו האתר והשרות ימשיך להיות חינמי. "במודל שכזה יאפשר לנו להיות אוביקטיבים. אנחנו לא ממליצים מה לעשות אנחנו פשוט משקפים ללקוחות את תמונת המצב של דמי הניהול שלהם בקרן הפנסיה לעומת מה שקורה לאחרים עם מאפיינים דומים בקרן" מסביר צוראל.

"עד היום חסכנו בגמל והשתלמות כ-20 מיליון שקל. בפיילוט של קרן הפנסיה שהחל בחודש שעבר הגענו לחיסכון של 40 מיליון שקל. בחישוב שלנו ניתן לחסוך בפנסיה אפשר כ-500 מיליון קל בשנה מדמי ניהול", מסביר צוראל

שירות נוסף שפיקס נותנים הוא תסריט שיחה במידה והמייל שנשלח לא משיג את ההפחתה בדמי הניהול "תסריט השיחה נבנה בעקבות מיילים ששלחו לנו גולשים ובהם תיאור של הבעיות והמכשלוים שהם ניתקלו מול חברות הפנסיה" מסביר צוראל. "יש היום רוח גבית לסטארט אפ מסוג כזה , המחאה החברתית עוררה את התודעה לפנסיה. הפלט של פיקס זה לא מדע טילים כול אחד יכול להבין אותו. גם הציבור היותר מבוגר שלא מצוי ברזי האינטרנט זוכה לעזרה. לחלק הילדים שלהם מבצעים את הפעולות לחלק מתנדבים ולחלק אנחנו עוזרים ומנחים".

צוראל מרגיש כמו רובין הוד אפילו על הדיסק און קיי שהוא מחלק המכיל חומר הסברתי על החברה מופיע הסלוגאן : "פיקס - רובין הוד של עמלות"

על מנת להפיץ את הבשורה של פיקס הם נעזרים ברשתות חברתיות וכן בפיקסרים. צוראל מסביר :"כמו שלרובין הוד הייתה את חבורת 'האנשים העליזים' לנו יש כ-30 פיקסרים. הם עוזרים לנו בעבודת השטח, הם איתנו בחזון זו התנועה שמעוררת אנשים לפעולה. בלי ההמונים אין דטא ואין איך לייצר את המהפכה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"