דירקטוריון ארקו אישר התגמול ליו"ר קוטלר - למרות התנגדות האסיפה

"אישור מדיניות התגמול, על אף התנגדות האסיפה הכללית, הוא לטובת החברה", הסביר הדירקטוריון ■ עלות שכרו של קוטלר, שהינו בעל השליטה בארקו, הסתכמה ב-2012 ב-3.7 מיליון שקל ב-5.1 מיליון שקל ב-2011

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

דירקטוריון ארקו אחזקות החליט לאשר את תכונית התגמול ליו"ר ובעל השליטה, אריה קוטלר, למרות התנגדותה של אסיפת בעלי המניות לתוכנית, כך דיווחה אמש (ה') החברה. מדובר בצעד חריג, המסתמך על תיקון 20 לחוק החברות שנכנס לתוקף ב-2012.

התיקון קובע שיש להביא את מדיניות התגמול לאישור של בעלי המניות מקרב הציבור, אך הוא מתיר לדירקטוריון לדחות את ההחלטה שמתקבלת באם הוא סבור כי תוכנית התגמול סבירה.

שכר בכיריםצילום: סי די בנק

דירקטוריון ארקו הסביר במסמך מפורט כי אישור מדיניות התגמול, על אף התנגדות האסיפה הכללית, הוא "לטובת החברה". בין היתר, טוען הדירקטוריון כי מדיניות התגמול, בנוסח האחרון שלה, כוללת תיקונים שהוכנסו בעקבות הערות שהתקבלו מסגל רשות ני"ע. בנוסף, מוסבר שהמטה הניהולי של החברה מצומצם יחסית, ובהתאם תחומי והיקף האחריות המוטלים על כל נושא משרה בחברה גדולים.

מסגרת התגמול של קוטלר, כפי שהובאה לאסיפת בעלי המניות כוללת בין היתר שכר קבוע של 30 עד 200 אלף בחודש; בונוס שנתי של 7.5% מהרווח לפני מס (עד 15 מיליון שקל); מענק פרישה של שישה חודשי שכר; ומענק חד פעמי בהתאם לשיקול דעת הדירקטוריון. קודם להצבעה באסיפה התוכנית אושרה על ידי הדירקטורים של החברה - אייל גרוס, שמעון דיל, דב נוה ומיכל מרום-בריקמן (שני האחרונים דח"צים).

במסגרת ההצבעה באסיפה הכללית, כל בעלי המניות מקרב הציבור (כלומר, בעלי המניות שאין להם עניין אישי בהחלטה) הצביעו נגד אישור תגמול השכר. מארקו נמסר כי באסיפה נכחו שלושה בעלי מניות פרטיים, "שלא באו בדין ודברים עם החברה טרם האסיפה" והתנגדו למדיניות התגמול. השלושה, כך הסבירה החברה, טענו שטווח המקסימום בשכר הקבוע הינו גבוה מדי.

ארקו אחזקות נסחרת בבורסה לפי שווי של 370 מיליון שקל. החברה נשלטת על ידי קוטלר ומוריס וילנר (86%). החברה משקיעה בחברות נדל"ן (ליגד), תחנות דלק (באמצעות החברה הבת GPM בה היא שותפה עם פטרו-גרופ), ושולטת בחברה הציבורית מלרג (נדל"ן). החברה אף עוסקת בתחומי הפיננסים, בעיקר באמצעות מימון ביניים (Mezzanine Finance).

בין קוטלר לבין קבוצת ארקו יש כמה הסכמי ניהול, שבו מועברים מידי חודש עשרות אלפי שקלים לחברה הפרטית KMG Realty LL שבבעלותו המלאה של קוטלר. כך, קוטלר מקבל כ-715 אלף שקל בשנה מארקו, והא אף זכאי למענק הצלחה של 7.5% מהרווח השנתי (ב-2011 - שנה שבה הרוויחה החברה - המענק הסתכם ב-4.2 מיליון שקל).

בנוסף, חברת הניהול הפרטית של קוטלר מקבלת תשלום חודשי של כ-50 אלף שקל מליגד; ותשלום של 25 אלף דולר מ-GPM. ב-2012 הסתכמה עלות השכר (הכוללת את התשלומים מהחברות הבנות) ב-3.7 מיליון שקל. עלות השכר כללה דמי ייעוץ של 2.5 מיליון שקל; 273 אלף שקל כהחזר הוצאות; ו-947 אלף שקל כ"ריבית, דמי שכירות ואחר". ב-2011 הסתכמה עלות השכר של קוטלר ב-5.1 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"