בוטלה הגדלת הפרשות מעסיקים לביטוח הלאומי

נתניהו ולפיד החליטו לקצץ בחצי את העלאה המתוכננת בתשלומי הביטוח הלאומי, יעלו ב-1 בינואר ברבע אחוז ולא בחצי אחוז ■ משמעות ההחלטה קופת הביטוח הלאומי תפסיד חצי מיליארד שקל

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יאיר לפיד, החליטו היום להפחית את העלאה המתוכננת של הפרשות מעסיקים לביטוח לאומי ב-1 בינואר 2014 בחצי.

הפרשות המעסיקים לביטוח לאומי היו אמורות לעלות בתחילת חודש ינואר בחצי אחוז, מ-6.5% ל-7%. בהתאם להחלטת רה"מ ושר האוצר הפרשות המעסיקים יעלו ברבע אחוז, ל-6.75% בלבד - מה שיפחית את העלאה בתשלומי המעסיקים לביטוח לאומי בכ-500 מיליון שקל.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, יאיר לפידצילום: אורן נחשון

המהלך נועד להקל על המגזר העסקי ובייחוד על העסקים הקטנים והבינוניים ובכך לעודד את התעסוקה והמשך הצמיחה במשק. המהלך יאוזן תקציבית על מנת להמשיך ולשמור על אחריות פיסקאלית ובהתאם תתבצע הפחתה בסעיפי הרזרבה בתקציב המדינה.

כיום, ישנן שתי מדרגות להפרשת מעסיקים לביטוח לאומי: הראשונה, תשלום של 3.45% עבור עובדים המשתכרים עד 60% מהמשכר הממוצע במשק (כ-5,300 שקל, המדרגה השנייה, תשלום של 6.5% עבור עובדים המשתכרים מעבר לכך ועד תקרה של חמש פעמים מהשכר הממוצע (כ-42 אלף שקל).

לאחרונה אישרה הממשלה ביטול העלאה מתוכננת, החל ב-1 בינואר 2014, של מס הכנסה ב-1%-2%. כמו כן, לאחרונה נדחתה בקשת ראש הממשלה לבטל הפחתה של מס החברות, החל ב-1 בינואר 2014, ב-1.5% ל-2.5%.

רו"ח אהוד רצאבי, נשיא להב מברך על הצעד של ראש הממשלה ושר האוצר. "במצב שלא ידוע לאיזה כיוון הולכת הכלכלה הישראלית, מדובר בצעד בעל פוטנציאל רב בהגדלת הביטחון והאופטימיות של העסקים, וכן בהקלה ממשית בהוצאות שלהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"