סוף עידן באי.די.בי |

השופט אורנשטיין החליט להעביר השליטה בחברה לידי קבוצת בן משה-אלשטיין

(עדכון) שופט בית המשפט המחוזי בת"א קבע: בן משה יעביר גילוי מלא על נכסיו לרשות ניירות ערך ולכונס הנכסים הרשמי בתוך שבוע ■ בן משה: "נוחי אומר שהשליטה עדיין בידיו? מותר לו לחיות בפנטזיות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

סוף עידן נוחי דנקנר באי.די.בי: השופט איתן אורנשטיין הודיע בצהריים על החלטתו להעביר את השליטה לידי קבוצת בן משה-אלשטיין. במקביל, הורה השופט לבן משה להעביר גילוי מלא על נכסיו לכונס הנכסים הרשמי ולרשות ניירות ערך בתוך שבוע. עו"ד רם כספי, המייצג את אי.די.בי, הודיע כי החברה תשקול לערער על ההחלטה.

לאחר ההחלטה, אמר בן משה לעיתונאים כי "זהו רגע מרגש. ניתן את כל הגילוי שיידרש למי שצריך. אי.די.בי יוצאת היום לדרך חדשה. נוחי אומר שהשליטה עדיין בידיו? מותר לו לחיות בפנטזיות".

"לא בכדי קבע המחוקק אפשרות לאפשר לנושים לבחור את ההחלטה המועדפת עליהם"

השופט איתן אורנשטיין כתב בהחלטתו כי "שעה שהחברה חדלת פירעון, השיקול ללכת בנתיב של פירוק מסור לנושים ולא לחברה. לא בכדי קבע המחוקק אפשרות לאפשר להם לבחור את ההחלטה המועדפת עליהם. שעה שהחברה לא סולבנטית, לא שילמה את חובותיה כשנה, מוקנת לנושים לבחור בהליך חדלות הפירעון. נקיטה בהלך פירוק יהיה מסורבל וארוך ובמילא המפרק יצטרך למכור את נכסי החברה

"אין בטענה כי אי.די.בי אחזקות הגישה בקשה יותר טובה כדי לקבל את ההתנגדות. על קבוצת דנקנר היה לשכנע את בית המשפט כי נפלו בהצעה פגמים מהותיים וכזאת לא הוכח. גם לא ראיתי סיבה לפסול את הצבעת בית ההשקעות פסגות. לא ראיתי מקום לקבל את הטענה שקבוצת אקסטרה חותרת תחת הרצון האמיתי של הנושים הפרטיים.

נוחי דנקנר

"הטענות לגבי התנהלות קבוצת אקסטרה שהיתה לא תקינה ולא תמת לב נדחו על ידי וגם לא נתמכו בתצהיר. סבורני שקיים יותר מספק באשר למעמד של החברה כמו גם טענת דנקנר על כשלים בהצעת אקסטרה, שעה שהחברה לא עמדה בהתחייבויותיה לנושים.

"טענות קבוצת דנקנר באשר לחוסר מידע לגבי קבוצת אלשטיין תמוהות כי הן נבחנו בעבר על ידי בעל השליטה כאשר אלשטיין חבר לגנדן. טעם לפגם נוסף הינו כי גם נגד אלכסנדר גרנובסקי אין מספיק מידע מאיפה מקורותיו הכספיים".

השופט אורנשטיין הורה לבן משה להעביר גילוי מלא על נכסיו בתוך שבוע. "בשלו התנאים לאישור הסדר הנושים של אלשטיין ובן משה אך טרם בשלה הדרך לאישור סופי", אמר השופט. "יש טעם לחייב את בעלי השליטה לגילוי מלא שכן מי שישלוט באי.די.בי אחזקות ישלוט בחברות הגדולות במשק.

"חובת הגילוי מעוגנת בחקיקה. אמנם נטען בהצעת אלשטיין אקסטרה כי רק אם היא תדרש לגיוס הון, היא תידרש לתת את הגילוי המלא. עדותו של בן משה כי הוא מוכן כעת לתת גילוי מלא מסירה מגבלה זו. מסתייג אני מעמדת הרשות והכנ"ר כי הגילוי אמור לבוא רק בעת ההנפקה לציבור. טוב יהיה אם הדברים יתגלו מראש. עיינתי באסמכתאות שהגישו בן משה ואין בהם מספיק בשביל להוות גילוי מלא. נכון יהיה להפקיד את מלאכת גילוי המידע בידי הגורמים המנוסים הרשות לניירות ערך והכנ"ר. אני מטיל על הרשות והכונס והמשקיף לבצע את הגילוי הראוי והגלוי של קבוצת אקסטרה".

מוטי בן משה

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר וקבלו את כל הכתבות והעדכונים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008