אורנשטיין מסרב לאשר לתנועה לאיכות השלטון להצטרף לתיק אי.די.בי אחזקות

התנועה לאיכות השלטון פנתה אתמול לבית המשפט בבקשה להצטרף כידיד בית משפט לתיק אי.די.בי אחזקות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופט איתן אורנשטיין לא נתן אישור כניסה לתנועה לאיכות השלטון בישראל לתיק אי.די.בי. "דין הבקשה להידחות. קבלת עמדת התנועה לאיכות השלטון להצטרף לתיק כידיד ביהמ"ש רק היום אינה מתקבלת מאחר ומשמעה פתיחת ההליך מחדש", כתב אורנשטיין בהחלטתו.

התנועה לאיכות השלטון פנתה אתמול לבית המשפט בבקשה להצטרף כידיד בית משפט לתיק אי.די.בי אחזקות.

השופט איתן אורנשטיין

בהחלטה קבע אורנשטיין כי "דין בהקשה להידחות הן מהפן הדיוני והם מהפן המהותי." עוד ציין כי "קבלת עמדת התנועה לאיכות השלטון רק היום אינה מתקבלת על דעתי מאחר ומשמעה פתיחת ההליך מחדש, שכן תהיה זכות לכל מציע שהתנועה מסתייגת מהצעתו להתייחס לעמדתה. כל זאת ניתן היה לחסוך אילו התנועה הייתה פונה במועד לבית המשפט".

אורנשטיין מסביר כי ההלכה אשר הכירה בסמכות בית המשפט לצרף בנסיבות מסוימות צדדים להליך כידיד בית משפט לא התקיימו בתיק אי.די.בי. עוד הלין על כך שהתנועה לקתה בשיהוי חמור בפניתה לבית המשפט להצטרף לתיק.

"ההסדר נמצא לפני הישורת האחרונה,לאחר שהוגשו הצעות סופיות,כל צד מסר את הסתייגותו והמומחה נתן להם את דעתו נערכו אסיפות מקדמות ואנחנו ערב הדיון בבית המשפט באישור ההסדר הקבוע ליום ראשון הקרוב", מוסיף השופט.

עוד מציין אורנשטיין כי הגם שלא היתה כל מניעה בידי התנועה לאיכות השלטון להגיש מבעוד מועד היא השתהתה "פירטתי חלק מהליכים המהותיים בהלך שראוי היה שבקשה כאמור תוגש בעת התהוותם ולא רק לאחר מכן. במיוחד ראוי היה שהבקשה תוגש סמוך לפני מועד הגשת הצעות להסדר שכן באופן זה היה מתאפשר בידי המציעים להתייחס לעמדתה והמומחה היה מתייחס להערותיה לפני מסקנותיו".

לדברי אורנשטיין הפנייה של התנועה בחודש האחרון לבעלי התפקיד השונים באי.די.בי אינה מרפא את השיהוי. כאשר כיום קיימת שורה של בעלי תפקיד נטרליים אשר תפקידם וסמכויותיהם להיות אמונים על הציבור הרחב.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "מטרתנו היתה להשמיע באופן ברור וסדור את קולו של הציבור הרחב ואת האינטרסים שלנו שלא תוקם פירמידה על גבי פירמידה ויובטחו כספים במינוף גבוה, באופן שמסכן הן את עתיד החברות ונושיהן ואת את המשק הישראלי ואת רווחתו של הציבור הרחב.

"עמדה זו הוצגה הן לרגולטורים והן למוסדיים המעורבים בתיק אך ביקשנו להשמיעה אף בפני בית המשפט הנכבד, נוכח העובדה כי החוק מעניק לו סמכות לשקול שיקולים של טובת הציבור, בבואו לשקול אישור ההסדר. לצערנו, הגורמים המעורבים בתיק לא הרימו את הכפפה ועל כן אנו מקווים שהשיקולים המפורטים בבקשת התנועה יובאו בחשבון בהחלטת בית המשפט הנכבד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים