החזון של רמי שביט עדיין לא קורם עור וגידים

החזון, להישען על בסיס הלקוחות של מועדון 365, פגש במציאות היומיומית והתרסק

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

לפני כשנתיים נפגשתי לשיחה עם רמי שביט, שבה הוא הציג את חזונו העסקי לקבוצת המשביר לצרכן. בבסיסה עמד רעיון מעניין, גרנדיוזי למדי, שטרם נוסה: להישען על בסיס הלקוחות של מועדון 365 המשלמים דמי חבר שנתיים, להציע להם סל רחב יותר ולגבות מהם יותר כסף בתשלום קבוע.

מדובר במועדון לקוחות המונה כיום 600 אלף בתי אב בישראל, מספר שגבוה פי שלושה מכפי שהיה כשנפגשנו. שביט גרס כי אם הוא יספק להם סל צריכה מוזל - שיכלול מזון, ביגוד, נסיעות לחו"ל, דלק, תרופות וציוד משרדי - הם יסכימו אפילו לשלם 100 דולר בשנה כדמי חבר, ולא 100 שקל. כך תיכנן לרבע את ההכנסות ממועדון הלקוחות. במחצית הראשונה של 2013 היו ההכנסות ממועדון הלקוחות 22 מיליון שקל, והרווח התפעולי היה כ-7 מיליון שקל בתקופה זו.

לשם כך החל שביט להקים שלל פעילויות להגשמת בחזונו העסקי. כדי לספק סל מזון זול לחברי המועדון הוא הקים את 
365 Cost, רשת מזון מוזלת, שאמורה היתה להתחרות ברשת המצליחה ביותר בתחום - רמי לוי. שביט התעלם מהתחרות העזה הקיימת כבר כיום בתחום זה. את הביגוד חברי המועדון אמורים היו לקנות במשביר לצרכן, ואת הציוד המשרדי ברשת אופיס דיפו - שבינתיים נמצאת בהליכי פשיטת רגל. ניו פארם אמורה היתה לספק את סל התרופות המוזל, ומאחר ששביט לא הצליח לקנות תחנות דלק הוא ניסה, ללא הצלחה, לחתום על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות הדלק השונות. תחום הנסיעות לחו"ל אמור היה להיות מנת חלקה של קשרי תעופה.

רמי שביט

אבל חוסר המיקוד של הקבוצה הוביל את החברה למערבולת עסקית. המערבולת הורגשה היטב בניירות הערך של הקבוצה בבורסה: בין אמצע 2009 לאמצע 2013 נפלה מניית המשביר ב-67%. במקביל זינקו התשואות על איגרות החוב של הקבוצה לרמה דו־ספרתית, ונסחרו ב–32 אגורות בלבד לכל 100 אגורות ערך נקוב. מחיר זה שיקף את חשש השוק לחדלות פירעון של המשביר בתוך כמה שנים.

שביט הבין כי חזון לחוד ומציאות לחוד. הוא החל להכניס שותפים: כך חתם באחרונה עם חברת נשון (Nashone) האמריקאית על הסכם הבנות מחייב כי תמורת הזרמה של 134 מיליון שקל היא תקבל 29% ממניות החברה הבת המשביר בתי כלבו. מהלך נוסף היה רכישת 32% מניו פארם מידי כונס הנכסים, כך שחלקה של הקבוצה בניו פארם יהיה 100%.

בשיחה עמו, כשהעליתי תהיות על הסכנה הגלומה בחוסר המיקוד העסקי - בטח בתקופה שבה המצב הכלכלי מחייב שמרנות וסולידיות ולא מהלכים נועזים - שביט התעקש להסביר כי לא מדובר בחלום מגלומני אלא בהבנה עסקית שונה מהמקובל כיום. המציאות הוכיחה אחרת. מועדון 365 אמנם לא נסגר, אך הוא מוזג לתוך המשביר לצרכן. חבריו יוכלו להמשיך ליהנות מהנחות, אך רק ממספר מצומצם של בתי עסק. כך נראה החזון של שביט שפגש במציאות היומיומית והתרסק.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה