ענת לוין נענתה להצעת שלמה אליהו: תמונה לתפקיד מנכ"לית מגדל

בעל השליטה בקבוצה פנה ללוין, שמכהנת כיום כמשנה למנכ"ל בנק הפועלים, והציע לה את התפקיד הבכיר ביותר בחברה ■ ציון קינן: "אין ספק שמדובר במינוי ראוי; אני מאחל לענת בהצלחה ובטוח שהיא תצליח בתפקיד"

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר התלבטויות לא פשוטות החליטה ענת לוין, המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, ראש החטיבה לשווקים פיננסיים של הבנק ויו"ר פועלים שוקי הון, להיענות להצעתו של שלמה אליהו, בעל השליטה בקבוצת הביטוח והפיננסים מגדל, ולהתמנות לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות הציבורית וככל הנראה ליו"ר חברות הבנות של מגדל.

עבור לוין, הנחשבת לאחת המנהלות המוערכות בשוק ההון ובענף הפיננסיים, מדובר יהיה בסגירת מעגל שכן היא שימשה במהלך 8 שנים כמנהלת השקעות ראשית ומנהלת האשראי של מגדל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ענת לויןצילום: דודו בכר

דעה // רני רהב מאבד שליטה

פרטנר מחליפה יו"ר: אדם צ'זנוף מונה במקום שלמה רודב

אחרי שהשלימה לאחרונה בניית חדרי השקעות בבנק הפועלים, ולאחר שדחתה בעבר לא מעט הצעות, החליטה לוין לחזור למגדל.

"אין ספק שמדובר במינוי ראוי, כשבנק הפועלים ממשיך לקדם ולייצא מנהלים טובים ומוכשרים לתפקידי מפתח במשק הישראלי. אני מאחל לענת בהצלחה ובטוח שהיא תצליח בתפקיד החדש, בעוד שבמצב הנוכחי החדש, בנק הפועלים ימשיך גם בעתיד לייצא מנהלים ולקדם את המנהלים המוכשרים בתוך המערכת", כך בירך היום ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים את ענת לוין בעקבות מינויה למנכ"לית מגדל אחזקות.

קינן היה זה שהביא את ליוין לפועלים במאי 2010 והעניק לה את ההזדמנות לבנות מחדש את החטיבה לשווקים הפיננסיים בבנק.

אתמול ביקשה לוין זמן לשקול ההצעה

יממה לפני פרסום הדו"חות הכספים לרבעון השלישי של 2013 של מגדל, הציע אתמול (ג') בעל השליטה בקבוצה שלמה אליהו, לענת לוין, שמשמשת כיום ראש החטיבה לשווקים פיננסיים והמשנה למנכ"ל בנק הפועלים, לכהן כמנכ"ל הקבוצה.

אתמול ביקשה מאליהו זמן לשקול את ההצעה. הפנייה נעשתה כמה שבועות לאחר שהמנכ"ל הנוכחי של מגדל, יונל כהן, הודיע על סיום תפקידו, ובצל מינוי אפשרי של עופר אליהו, בנו של שלמה אליהו, לתפקיד. על פי ההערכות, אליהו הציע ללוין את תפקיד מנכ"לית מגדל אחזקות ביטוח הציבורית, וכן לשמש יו"רית החברות הבנות.

ללוין ניסיון רב והיכרות ארוכת שנים עם תחום חיסכון ארוך טווח במגדל, שבה שימשה עד מאי 2010 במשך שמונה שנים משנה למנכ"ל, מנהלת ההשקעות הראשית ואחראית על תחום האשראי. היא אף נמצאת בקשרי ידידות עם משפחת אליהו ובעיקר עם בניו - עופר וישראל אליהו.

עם זאת, אם תכהן בתפקיד לא ברור כיצד היא תצליח להשתלב עם הדומיננטיות של שלמה אליהו ולהיות למעשה חוט מקשר בין אליהו האב לאליהו הבן, כל זה בהנחה שעופר אליהו אכן ימונה לתפקיד מנכ"ל מגדל ביטוח.

"שלמה אליהו לא רוצה שלמגדל יידבק השם של חברה שמתנהלת כמו שכונה משפחתית ולכן הציע ללוין שאותה הוא מעריך מאוד את התפקיד", ציינו גורמים המקורבים לצדדים.

לא ברור כיצד מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן יגיב למהלך. בשנתיים האחרונות עלה שמה של לוין כמועמדת למגוון תפקידים פיננסיים בכירים ובהם מנכ"לית בית ההשקעות פסגות, הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר ומשנה למנכ"ל וראש חטיבת ההשקעות והאשראי בכלל ביטוח.

אם לוין תעזוב את בנק הפועלים היא תצטרף לשני חברי הנהלה בכירים אחרים שעזבו את הבנק בחודשים האחרונים: ראש החטיבה הפיננסית רן עוז, וראש החטיבה הקמעונאית לילך אשר טופילסקי שנמצאת בתקופת צינון וצפויה להתחיל בקרוב את תפקידה כמנכ"לית בנק דיסקונט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה