המרוץ לאי.די.בי |

"דנקנר נתן נוק-אאוט לשתי ההצעות האחרות"

אוהד אלוני, שמוביל את קבוצת המחזיקים הפרטיים וחבר בנציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי, מותח ביקורת חריפה על ההצעה המשותפת של בן משה ואלשטיין וקורא לפטר את משרד עורכי הדין המייצג את נאמני אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"אין לי בעיה עם קבוצת המשקיעים שאסף נוחי דנקנר. כל עוד רק אלכסנדר גרנובסקי היה המשקיע לא הרגשתי בנוח עם הקבוצה, אבל עכשיו הצטרפו אליה גם אנשי עסקים רציניים" - כך הסביר היום (ב') אוהד אלוני, אשר הצטרף לפני כמה חודשים לנציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי מטעם התארגנות המחזיקים הפרטיים שאותה ייסד.

"אני מציע לבן משה להתרכז במה שהוא יכול כדי לשפר את ההצעה שלו עבור המחזיקים, ושיפסיק לנסות ולמכור שנטו לא תעבור רגולציה. ישבנו עם נוחי דנקנר, הוא לא דיבר על ההצעות של האחרים אלא דיבר על החזון שלו ועל ההצעה שלו. לצערי, באתי לבן משה ואדוארדו אלשטיין וביקשתי מהם שיביאו לשולחן הצעה יותר טובה אבל קיבלנו את ההצעה המאוחדת שלהם שהיא הצעה מאוד מאכזבת"

איך בסוף התהליך אתה בעצם קורא למחזיקים הפרטיים ללכת אחרי דנקנר? אם אתה לא אוהב את ההצעות שעל השולחן למה אתה לא קורא למחזיקים להצביע נגד כל ההצעות ומשתלט על החברה?

"יש אנשים עם מאות אלפי שקלים שהולכים אחרי. הסיפור הזה יכול להיגרר לברדק משפטי, ואני לא רוצה לחשוף את האנשים לסיכון הכלכלי הגדול הזה רק בגלל שהם לא רוצים לראות את נוחי דנקנר. אני לא שר חינוך, ואני לא יכול לעשות ככל שעולה על רוחי עם כספי הציבור. זה שכולם רוצים שנחנך את דנקנר על הגב שלו - זה לא עובד.

"רק היום צלצלה אלי מחזיקת אג"ח שאיבדה 40 אלף שקל בהשקעה על אי.די.בי היא אלמנה וצריכה את הכסף. היום אין לה כסף אחר. יש לי אחריות לציבור שהולך אחרי ולמהלכים שהובלנו. אני והצוות שעובד איתי התנגדנו להסדר הנציגויות שהיה עבורנו רק אופציות ללא כסף אמיתי. מי ששם את מתווה חלוקת הנכסים על השולחן של גבאי זה היה אנחנו

"מי שהתנגד להסדר הנציגויות שנתן לנו אופציות זה היה אני ושאר הצוות. מי ששם על השולחן את מתווה חלוקת הנכסים זה הצוות שלנו. ההתנהלות של אלשטיין ובן משה לא ישרה בעיני. באנו לפגישה איתם עם ציפיות ויצאתי מאוכזב וכועס. הם נתנו לנו הצעה עלובה. ציפיתי ליותר.

"דיברתי עם חגי בדש (מנכ"ל פסגות, ש"א) לפני שבוע. אף אחד לא מוכן לתת לנו התחייבות שלא ייקחו לנו את פיתוח לאחר ההשתלטות. לכן כל עוד אין משקיע אני לא הולך לצעד שבו הנושים ייקחו את החברה. צעד נוסף שאותו אני מוביל היום הינו לפטר את משרד מיתר".

למה אתה רוצה לפטר את המשרד?

"ביקשנו מהם כמה פעמים שיבקרו גם את ההצעה של אלשטיין ויגישו הסתייגויות. ומה היתה התגובה של עו"ד נועם שרון, העו"ד של הנאמנים: 'אני כתבתי את החוזה, אני לא יכול לבקר אותו'. הסברתי לו שזה לגיטימי שבהצעה יהיו חורים ושהם יבקרו אותה. זה חלק מהחובות שלנו כנאמנים ונציגות אך הוא לא ראה איתי עין בעין את הנושא.

"אני רוצה לעצור את הקומבינה של הנאמנים ושל אלשטיין למנות דירקטורים מטעמם לאחר ההליך. אני לא מבין איך בן משה הסכים לאותה הקומבינה. הסברתי לבן משה שברגע שהוא מסכים למינוי אותם הדירקטורים זה מראה את טביעת האצבע של הנאמנים על ההצעה שלו. הציבור הוא זה שרוצה להחליט על נושאי המשרה בעתיד. אנחנו לא רוצים שיכתיבו לנו מי יכהן כדירקטור.

"אני מבין שהנאמנים וגבאי רוצים לסגור תפקידים לחברים שלהם אבל זכותו של הציבור לקבוע מי יוביל את הקבוצה. מעבר לכך לפני חצי שנה ביקשתי הבהרות לגבי מתווה חלוקת הנכסים, אבל הנאמנים ומיתר עמדו על שתי הרגליים האחוריות ולא נתנו לנו אותם".

למה לדעתך ההצעה של אקסטרה לא טובה? לא עדיף משקיע אחד ללא פירמידה?

אקסטרה נתנה לנו מיליון תנאים מתלים אשר יתפוצצו לנו בפרצוף. נוחי נתן להם נוק אוט עם ההצעה שלו. היה להם יכולת לשפר, חבל שהם לא עשו זאת.

מה דעתך על החלטת ביהמ"ש היום לפסול את ההצעה המשותפת?

"נבדוק את האפשרות שלנו להגיש ערעור על ההחלטה של איתן אורנשטיין מהיום. לדעתי הפתרון של אי.די.בי היה צריך להיות אחר. כל המעוניינים היו צריכים להפקיד 150 מיליון שקל באי.די בי פיתוח, כך שהאופציות לא יינתנו על חשבון הציבור. הם רוצים לסכן את הכסף שלהם, שיעשו את זה לבד. מבחינתי צריך להיות משא ומתן מלא ומחודש על כל התנאים".

למה מבחינה כלכלית אתה מעדיף את ההצעה של קבוצת דנקנר?

"מבין שלוש ההצעות להצעה שלו יש הכי הרבה ודאות. בין דנקנר ובין אלשטיין אין הבדל דרמטי מבחינה כלכלית אם מסתכלים על שתי ההצעות. ישבתי עם שולם, נציגו של אלשטיין, וסול, נציגו של בן משה, הם שאלו אותי איך בעבור 100 מיליון שקל יותר שנותנים לנו אנחנו הולכים עם דנקנר שאיתו יש הכי הרבה בעיות עם הוודאות. ביקשתי מהם שיתנו לנו מכתבים על היכולת הכספית שלהם. עד היום לא קיבלתי, אבל הם הסבירו שהעבירו את המכתבים למומחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות