"ריקוד ההורה האחרון" |

סיטי פירסם המלצת "מכירה" - בזק צונחת ב-5.5%

המניות של אלוביץ' מתרסקות: אינטרנט זהב צוללת ב-16%, בי קומיוניקיישנס - ב-13% ■ האנליסט מיכאל קלר: "אולי אנחנו מקדימים מעט את המאוחר אבל ייתכן שזה ריקוד ההורה האחרון של בזק לקראת תחרות חדשה בשוק הקווי"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

תחת הכותרת "ריקוד ההורה האחרון", פירסם היום בנק סיטי המלצת "מכירה" למניית בזק שבשליטת שאול אלוביץ'. "רווח בטווח הקצר - הפסד בטווח הארוך", כתב האנליסט מיכאל קלר והצמיד לחברה מחיר יעד של 5.40 שקלים. בעקבות הסקירה השלילית, צונחת המניה ב-5.5% בבורסה. במקביל, מתרסקות מניות החברות הנוספות בקבוצת אלוביץ': אינטרנט זהב צוללת ב-16%, בי קומיוניקיישנס - ב-13%.

"ראינו זאת בעבר - המניה מטפסת לפני אירוע שינוי משמעותי בסביבה התחרותי. את היקף השינוי קשה לחזות, הרוחיים עדיין גבוהים ומשקיעים מחפשים מניחים כי התזרים בטווח הקצר ימשיך גם בעתיד. אבל אז מכה התחרות והמחירים והמניה צונחים מהר מהצפוי. בזק טיפסה ב-126% מאז יולי. אולי אנחנו מקדימים מעט את המאוחר אבל ייתכן שזה ריקוד ההורה האחרון של בזק לקראת תחרות חדשה בשוק הקווי".

קלר ממפה את התחרות הצפויה לבזק והזכיר את ענף הטלוויזיה ורפורמת "החבילה הצרה", את רפורמת "השוק הסיטוני" בקווי האינטרנט שמתבשלת כעת במשרד התקשורת ואת כניסת מיזם הסיבים IBC לתחרות בתקופה הקרובה: "השוק הקווי, כולל פעילות הטלוויזיה, שהוא 7.5 מיליארד שקל מהכנסות הקבוצה (66%), ו-3.4 מיליארד שקל מה- EBITDA (74% ברמת הקבוצה יפתח לתחרות במסגרת השוק הסיטונאי בחציון השני של 2014 וישנה אפשרות לתשתית תקשורת חדשה מהמיזם של IBC באותה התקופה. ישנה אי ודאות גדולה סביב השוק הסיטונאי הקווי בהקשר למועד, למחירים ולאסטרטגיות של המתחרים אבל ברור לנו דבר אחד: עלייה ברמת התחרות ולחץ מחירים".

קלר גם מזכיר כי קבוצת בזק תידרש להשקעות תשתית יותר גבוהות בשנה הקרובה, בעיקר בגלל מכרזי תדרי דור 4 שפלאפון אמורה להשתתף בו. גם בזק קווי הכריזה על האצת פרישת הסיבים שלה. לבסוף, קלר מתייחס גם למיזוג הצפוי עם yes ואומר שאמנם הפסדי yes יאפשרו לחברה לשלם פחות מס בחסכון שמוערך ב- 800 מיליון שקל, או 0.3 שקל למנייה, אך הסכום יקוזז על ידי ההוצאה שבזק צריכה להוציא מקופתה עבור רכישת מניות המיעוט בחברה.

קלר מעריך כי הכנסות החברה יירדו ב-14%-17% ל-9 מיליארד שקל ב-2014 עם רווח נקי חזוי של 1.69 מיליארד שקל באותה השנה. קלר הצמיד לבזק המלצת "מכירה" עם מחיר יעד שנמוך ממכירה בשוק אך המחיר גבוה ממחיר היעד הקודם שנתן לה קלר בסקירה הקודמת: 4.26 שקלים.

שאול אלוביץ'

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?