טמפו השלימה את הצעת הרכש - יקבי ברקן נמחקה מהבורסה

חברת המשקאות הודיעה כי 13.26% מבעלי המניות הסכימו להצעה, שהיתה גבוהה ב-42% ממחיר המניה בחצי השנה האחרונה ■ יתר המניות יועברו באמצעות רכישה כפויה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברה נוספת נמחקה היום (ג') מהבורסה באחד העם. חברת המשקאות טמפו הודיעה כי הצליחה לבצע את הצעת הרכש המלאה לחברת יקבי ברקן הציבורית. טמפו, אשר הציעה לרכוש 15.8% מהמניות הנמצאות בידי הציבור עבור מחיר של 17.59 שקל למניה, קיבלה את הסכמתם של 13.26% מציבור מחזיקי המניות.

כדי להשלים את הצעת הרכש ועל מנת למחוק את יקבי ברקן מהבורסה, תבצע החברה מכירה כפויה ליתרת 2.55% המניות המצויות בידי הציבור. מכירה כפויה יכולה להתבצע רק כאשר בידי בעלת השליטה יש למעלה מ-95% מהמניות. המכירה תהיה באותו המחיר שנקבע בהצעת הרכש. מחיר הצעת הרכש שניתן לבעלי המניות מהציבור שיקף פרמיה של 33% על מחיר המניה ב-3 באוקטובר, יום המסחר האחרון לפני פרסום ההצעה למחזיקים.

החברה אף ציינה כי מחיר הצעת הרכש גבוה ב-42% ממחיר המניה בחצי השנה האחרונה. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של ברקן על פי הדו"חות הכספיים האחרונים עמד על 102.9 מיליון שקל. ההון מגלם מחיר של כ-16.6 שקל למניה. מחיר זה נמוך ב-6% ממחיר הצעת הרכש.

מי שריכז את הצעת הרכש היה בית ההשקעות IBI. בין הגופים המוסדיים שהחזיקו במניית יקבי ברקן נמצא בית ההשקעות הלמן אלדובי שהחזיק ב-6.5% ממניות החברה.

מבשלת טמפוצילום: סיון פרג'

הצעת הרכש של טמפו משקאות, העוסקת בייצור, יבוא ושיווק בירה ומשקאות קלים ושולטת ביקבי ברקן, מגיעה לאחר שהחברה החליטה לעשות סיבוב פרסה. החברה החליטה שלא לצאת לגיוס חוב ציבורי של 150 מיליון שקל, זאת משום שהצליחה להשיג הלוואה בתנאים טובים יותר מבנק לאומי.

החברה, המוחזקת על ידי טמפו תעשיות 60% (חברה הנשלטת על ידי ז'ק בר, לאה בורנשטיין ואמיר בורנשטיין) והיינקן העולמית 40%, היא חברה שמדווחת לבורסה על פעולותיה ומונפקת באמצעות סדרת אג"ח א' שקלית בעלת ערך נקוב של 84 מיליון שקל עם דירוג A2 יציב, ללא ביטחונות, המשלמת ריבית של 5.5% בשנה ואמורה להיפדות סופית בשנת 2020.

החברה היתה מעוניינת למחזר חובות, אך לפני שהחלה את הרודשואו (הצגת החברה בפני משקיעים פוטנציאליים), שאותו היה אמור להוביל גוף החיתום של IBI, היא הצליחה להשיג מבנק לאומי הלוואה במח"מ (משך חיים ממוצע) ארוך יותר מאשר המח"מ של שש השנים שלפיו היה אמור להתבצע הגיוס.

גם החברה האם טמפו תעשיות נמחקה בסוף יוני מהבורסה והפכה לפרטית. בעלי השליטה רכשו את 774 אלף מניות הציבור שהיווה בשעתו 30.1% ממניות החברה במחיר של 33 שקל למניה ובתמורה כוללת של 25.5 מיליון.

פעולתם של בעלי השליטה למחיקת כלל החברות הציבוריות שבשליטתם מהבורסה מאפיינת את השינוי בהרכב החברות בבורסה בעשור האחרון. במסגרת השינוי, מעדיפות חברות שהיו עד כה ציבוריות לעזוב ולגייס הון מחוץ לבורסה, זאת בשל תנאי הרגולציה הכבדים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט