מכירת דיסקונט ניו יורק מתקדמת: מחיר המינימום - 900 מיליון דולר

בדיווח לבורסה ציין דיסקונט כי התקבלו מכמה גורמים הצעות לא מחייבות לרכישת דיסקונט ניו יורק ■ אם העסקה תצא לפועל, היא תסייע לדיסקונט להגיע ליעד הלימות הון של 9% בתחילת 2015, בהתאם לדרישת המפקח על הבנקים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק דיסקונט עידכן אתמול בדיווח לבורסה על ההתפתחויות שחלו בשבועיים האחרונים מאז שדיסקונט דיווח בדו"חותיו על בחינת האפשרות למכירה של חלק או מלוא האחזקות ‏(100%‏) בבנק דיסקונט ניו יורק. דיסקונט ניו יורק נחשב, לצד בנק מרכנתיל, אחד משני הנכסים הרווחיים של דיסקונט.

בדיווח לבורסה מאתמול ציין דיסקונט כי התקבלו מכמה גורמים אינדיקציות בלתי מחייבות לרכישת האחזקות הבנק - כולן או חלקן בדיסקונט בנקורפ ‏(החברה האם של דיסקונט ניו יורק‏). התקבלו גם כמה גורמים אינדיקציות בלתי מחייבות לרכישת החברה הבת של דיסקונט ניו יורק, דיסקונט לטין אמריקה.

בשלב זה הבנק לא התחייב לקבל הצעה כלשהי ‏(אם בכלל‏), אך שלשום החליט דירקטוריון דיסקונט לאפשר לאותם גורמים המתעניינים לקיים הליך של בדיקת נאותות. אם העסקה תבוצע, היא צפויה לסייע לדיסקונט בצורה מהותית לפתור את המחסור בהון לקראת עמידה ביעד שהציב הפיקוח על הבנקים של הלימות הון ברמה של 9% בתחילת 2015 במונחי באזל 3.

יוסי בכר, יו"ר דיסקונט (מימין) והמנכ"ל היוצא שפיגל

בעקבות הגידול ברווחיות לצד הקטנת נכסי סיכון הדורשים ריתוק הון גבוה, הלימות הון הליבה במונחי באזל 2 של דיסקונט הגיעה נכון לסוף יוני 2013 ל–9.1%. עם זאת, במונחי באזל 3 הלימות ההון של דיסקונט היא 8.6%, כך שעל הבנק עדיין לבצע כמה מהלכים כדי להגיע ליעד הנדרש.

את המכירה של דיסקונט ניו יורק מנהלים בנקי ההשקעות ג’יי.פי מורגן וסנדלר אוניל. שני הבנקים פתחו לפני כמה שבועות חדר מידע, שאליו לפי הערכות נכנסו כ–20 גופים, ובהם בנקים בינלאומיים וקרנות השקעה פרטיות, שחלק מהם כעת הגישו הצעות ראשוניות.

בדיסקונט החליטו לקדם את המכירה בשני מסלולים: מכירה של 30% מהבנק או מכירה של 100% מהבנק. נכון לסוף יוני 2013 הונו העצמי של דיסקונט ניו יורק היה 831 מיליון דולר. לפי הערכות, הבנק לא יסכים למכור את אחזקותיו לפי שווי של פחות מ–900 מיליון דולר עד מיליארד דולר. דיסקונט ניו יורק רשם במחצית הראשונה של 2013 רווח של 18 מיליון דולר, המשקף תשואה על ההון של 4.4%.

לפי גורמים המעורבים בהליך המכירה, נראה כי דיסקונט יעדיף למכור את ה–30% ולא את מלוא האחזקות, שכן מהלך שכזה יאפשר לדיסקונט לרשום רווח ולהגדיל את הון. זאת באמצעות שיערוך יתרת האחזקה לפי שווי העסקה שאמור להיות גבוה יותר מהשווי של דיסקונט ניו יורק הרשום בספרים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?