סלינגר תהיה מנועה מטיפול בענייני דלק, הפניקס ואקסלנס במשך חצי שנה

כך עולה מהסדר ניגוד העניינים שעליו חתמה הממונה החדשה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ■ הממונה גם תהיה מנועה בשנתיים הבאות מטיפול בעניינים שיש בהם כדי להשפיע באופן ישיר על גופים שבהם עבדה קודם כניסתה לתפקיד, ומהם התפטרה

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

הממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, תימנע בשנתיים הבאות מטיפול בכל העניינים שיש בהם כדי להשפיע באופן ישיר על גופים שבהם עבדה קודם כניסתה לתפקיד, ומהם התפטרה - כך עולה מהסדר למניעת ניגוד עניינים שעליו חתמה סלינגר ב–28 באוגוסט 2013. סלינגר תוכל לטפל בעניינים אלה באישור היועץ המשפטי למשרד האוצר ובתנאים שיקבע.

כמו כן, סלינגר התחייבה לכך שב–12 החודשים מיום סיום עבודתה בגופים אלה תימנע מטיפול בעניינים שככל הידוע לה, יש בהם כדי להשפיע באופן ישיר על בעלי השליטה בגופים שמהם התפטרה או על גופים נוספים שבשליטת בעלי שליטה אלה. סלינגר תוכל לטפל בעניינים אלה באישור היועץ המשפטי של משרד האוצר ובתנאים שיקבע.

עוד התחייבה סלינגר כי במשך שישה חודשים מתום עבודת הייעוץ לקבוצת דלק תימנע מטיפול בעניינים שככל הידוע לה יש בהם כדי להשפיע ישירות על חברת דלק, על בעלי השליטה בה או על גופים שבשליטתה או בשליטת בעלי השליטה בה, ובהם הפניקס ואקסלנס. סלינגר תוכל לטפל בעניינים אלה באישור היועץ המשפטי של האוצר ובתנאים שיקבע.

כתבות נוספות באתר TheMarker

הצהרת ההון של יעקב פרי: 12-10 מיליון שקל

11 אלף ש' בחודש - כך משתכר עובד מקדונלד'ס זוטר בשוודיה

עם החברות שבהן תהיה מנועה סלינגר מטיפול ישיר בענייניהן במשך שנתיים נמנות מעלות, שבה כיהנה בתפקיד מנכ”לית, חילן, הנמצאת בשליטת יסקל ועוסקת בתחום הטכנולוגיה ושירותי המידע, שבה כיהנה בתפקיד דירקטורית, מליסרון, הנמצאת בשליטת יולי עופר ובני משפחתו ועוסקת בתחום הנדל”ן, שבה כיהנה בתפקיד דירקטורית, פרוקוגניה, הנמצאת בשליטת צחי סולטן וניר פלג ועוסקת בתחום הביוטכנולוגיה, שבה כיהנה בתפקיד דירקטורית בלתי־תלויה, קרן אלטו, העוסקת בנדל”ן בחו”ל, שבה שימשה חברה בוועדת ההשקעות ומארגון מעלה, המקדם מעורבות חברתית של עסקים ותרומה לקהילה, שבו שימשה בהתנדבות חברת הוועד המנהל. סלינגר התפטרה מחברות אלה ערב כניסתה לתפקיד.

צילום: אייל טואג

כמו כן סלינגר התפטרה מעמיתים, הגוף המאוחד המנהל את הקרנות הוותיקות, שבו שימשה נציגה חיצונית בוועדת האשראי, וממעיין ונצ’רס, שבה שימשה מומחית מטעם בית המשפט. כמן כן, התפטרה סלינגר מהוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות ובתאגידים ציבוריים.

עוד נקבע בהסדר: “אין באמור בסעיף זה כדי למנוע עיסוק בנושאים שיהיו בתחום סמכותי אשר משפיעים או שהינם בעלי פוטנציאל השפעה או השלכה על כלל הציבור או על סקטורים רחבים ממנו, אף אם יש בהם כדי להשפיע בעקיפין על הגורמים ‏(שעמם עבדה - צ”ז‏) או על זכויותיהם, למעט אם מדובר בהשפעה מהותית על הגורמים הללו או על זכויותיהם, ככל שמדובר בהשפעה שהיא כאמור מהותית, אטפל רק לאחר קבלת אישור מהיועץ המשפטי של משרד האוצר ובתנאים שיקבע”.

סלינגר התחייבה “לדרוש את כל התשלומים המגיעים לה מהגופים הללו קודם כניסתה לתפקיד, וכי התשלומים יועברו אליה בתוך 60 יום מיום כניסתה לתפקיד”.

סלינגר ציינה בהסדר שעליו חתמה: “מאז אוגוסט 2011 אני משמשת מנכ”ל ובעלים בחברת דורית סלינגר בע”מ, המספקת שירותים פיננסיים ושירותי בנקאות השקעות וכן מלווה חברות וגיוסי מימון. במסגרת פעילותי בשנתיים האחרונות ועד לאוגוסט 2013 הענקתי שירותי ייעוץ וליווי לפרויקטים מקבוצת דלק. שירותים אלה לא נגעו לחברות בקבוצת דלק הנמצאות בפיקוח הממונה על שוק ההון”.

סלינגר חתמה על סעיף שלפיו, סמכויות בכל אחד מהעניינים שהיא מנועה מלטפל בהם, יועברו לאחד מסגניה, שלא יהיה כפוף לה ולא ישתפה בעניינים אלה. כמו כן, סלינגר התחייבה “להימנע מקבלת החלטות מתוקף תפקידי הציבורי, להשתתף או לטפל בכל צורה אחרת, במישרין או בעקיפין, בנושאים העלולים להעמידני במצב חשש של ניגוד עניינים, ובפרט בעניינים האישיים, לרבות בעניינים הקשורים לתפקידים שבהם אני מכהנת, ולתאגידים שבהם אני בעלת עניין ככל שיהיו כאלה, בענייני קרובי משפחה ‏(בן זוג, הורה, בן, בת, אח, אחות ועוד‏), ובכל עניין שבו עסקתי באופן אישי במסגרת עיסוקי טרם מינויי לתפקיד”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"