אחרי ההסדר עם הפרקליטות: רועי ורמוס מקים קרן גידור

הקרן תוקם עם שלומי ברכה שהודיע על פרישתו; פעילות ההשקעות של הקרן תתמקד באג"ח של חברות במצוקה הנמצאות בהליך של הסדר חוב או נמצאות לקראת הסדר חוב ■ כרגע עוד לא ברור כמה כסף יגויס לקרן

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

שלומי ברכה, מנכ"ל פסגות, גמל, הודיע היום (ב') כי הוא מתכוון לסיים את תפקידו. את ברכה יחליף אריק יוגב, לשעבר משנה למנכ"ל מגדל. ברכה עתיד להשתלב כמנהל השקעות בקרן גידור חדשה. את הקרן מקים ברכה בשיתוף עם מנכל פסגות לשעבר, רועי ורמוס.

כרגע עוד לא ברור כמה כסף יגויס לקרן. אולם, כמקובל בעולם קרנות הגידור גם הכסף האישי של מנהלי הקרן מושקע בקרן וכך מתכוונים השניים לבצע בקרן זו. פעילות ההשקעות של הקרן תתמקד באג"ח של חברות במצוקה הנמצאות בהליך של הסדר חוב או נמצאות לקראת הסדר חוב. פעילות הדומה לזו של קרן יורק ששלטה בבית ההשקעות פסגות בתקופתו של ורמוס.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

11 אלף שקל בחודש - כך משתכר עובד מקדונלד'ס זוטר בשוודיה

כך הפכה שנחאי למעצמת החינוך המובילה בעולם

רועי ורמוסצילום: עופר וקנין

שובו של ורמוס לשוק ההון התאפשר לאחר שלפני כשבועיים הוא חתם על הסדר עם פרקליטות המדינה לאחר שורמוס נחשד בביצוע תרמית בניירות ערך בחשבון הנוסטרו (ההון העצמי) של בית ההשקעות פסגות, ביחד עם הסוחר דוד אדרי. במסגרת ההסדר הוחלט כי תיק החקירה ייסגר בתמורה לתשלום כופר של חצי מיליון שקל.

ההסדר נחתם מכוח חוק ניירות ערך המתיר לפרקליט מחוז שלא להגיש כתב אישום, למרות שקיימות ראיות לכאורה לביצוע עבירה. במסגרת ההסדר, החשוד מקבל על עצמו עונש הקבוע בחוק, ובתמורה לא יוגש נגדו כתב אישום והוא לא יידרש להודות במיוחס לו.

שלומי ברכה

לשניים הכרות ארוכה עם תחום הסדרי החוב בו, בין היתר הם היו שותפים לגיבוש הסדר החוב באפריקה ישראל.

היתרון של פעילות השקעות בקרן גידור הוא היכולת והגמישות המלאה של מנהל ההשקעות. אין עליו כמעט שום מגבלה מלבד אלו שהוא החליט להשית על עצמו באופן וולנטרי ובהתאם למדיניות ההשקעות שהקרן קבעה. כך ניתן לנצל עיוותים שונים בשוק ההון.

השניים הכירו המהלך לימודי החוג לכלכלה באוניברסיטה העברית ולאחר מכן הם עבדו כאנליסטים זה מול זה. ורמוס בפסגות וברכה בלאומי פיא.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"