בלעדי |

כלל השיקה "פנסיית מנהלים" - שאגף שוק ההון לא אישר לשווק

(עדכון) המוצר החדש, שאמור להחליף את "ביטוחי המנהלים" ששיווקם הופסק בהוראת המפקח על הביטוח, טרם קיבל את אישור האוצר וזהו למעשה מבחנה הראשון של המפקחת החדשה על הביטוח, דורית סלינגר

ערן אזרן
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
אסא ששון

כלל ביטוח השיקה היום מוצר חדש בתחום החיסכון ארוך הטווח, הכולל חיסכון פנסיוני משולב עם ביטוח חיים ‏(ריסק‏). חברת הביטוח, בניהולו של איזי כהן, ממתגת את החיסכון החדש כ"פנסיית מנהלים", מוצר שאמור להחליף את ביטוחי המנהלים ששיווקם הופסק בהוראת המפקח על הביטוח.

ואולם, ל-TheMarker נודע כי המוצר עדיין לא קיבל את אישור אגף שוק ההון באוצר למכירתו. זהו למעשה המבחן הראשון של המפקחת החדשה על הביטוח, דורית סלינגר, שנכנסה לתפקידה בתחילת השבוע.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

11 אלף שקל בחודש - כך משתכר עובד מקדונלד'ס זוטר בשוודיה

כך הפכה שנחאי למעצמת החינוך המובילה בעולם

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח

הרעיון של שילוב חיסכון ארוך טווח יחד עם ביטוח חיים הוא יוזמה של אגף שוק ההון באוצר. באגף התוו את הקווים המנחים בפני כל חברות הביטוח, וכן איפשרו מבחינת התקנות את קיומו של מוצר כזה. ואולם, כדי שהמוצר יקום לתחייה נדרש, בין היתר, כי תקנון קרן הפנסיה שתפיק את המוצר ישונה, כך שהוא יאפשר את ביטוח החיים. בנוסף, נדרשת לכך פוליסה מיוחדת. כלל אולי הצהירה ראשונה על המוצר, אך היא לא קיבלה אישור להתחיל למכור אותו.

בתגובה לכך מסר משרד האוצר, כי המוצר נמצא בטיפול של אגף שוק ההון. מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "מוצר פנסיית מנהלים עומד בכל דרישות הרגולציה, פותח ונבנה בתיאום מלא עם משרד האוצר ובהתאם להנחיותיו".

פנסיית מנהלים היא למעשה מיחזור של מסלול ביטוח חיים המשולב עם קופת גמל, שהיה נהוג בעבר. המוצר כולל קרן פנסיה רגילה, שעליה משלם החוסך דמי ניהול רגילים ‏(6% מההפקדות החודשיות ו-0.5% מהצבירה השנתית "לפני הנחות"‏); וכן ביטוח חיים שמעניק תשלום חד־פעמי למוטבים שבוחר החוסך במקרה של מוות ‏(כ-150 שקל בשנה לכל תשלום חד־פעמי של 100 אלף שקל‏).

בפועל פנסיית המנהלים עשויה לאפשר לחברת הביטוח להגדיל את ההכנסות שלה מתחום ביטוחי החיים. זאת, מאחר שהתשלום עבור פנסיית המנהלים מופחת מההפרשה החודשית של כל חוסך בקרן פנסיה. כלומר, אם ההפרשה החודשית לקרן הפנסיה היתה 1,500 שקל, מעתה החוסך יפריש 1,350 שקל לקרן ו-150 שקל עבור ביטוח החיים. כלומר, מדובר בדרך עקיפה של חברת הביטוח לנגוס בנתח נוסף מההפרשות לפנסיה.

היתרון בפנסיית המנהלים הוא שהמוצר מעניק אפשרות לחוסך לבחור את המוטבים שייהנו מהסכום החד־פעמי. בנוסף, הוא מעניק ביטוח נוסף על קצבת השארים שכלולה בקרן הפנסיה הרגילה, שאותה מקבלים כסכום חד־פעמי, וסכום זה פטור ממס. "פנסיית המנהלים" אף מעניקה הנחה של כחצי פרומיל בדמי הניהול השנתיים על צבירה של כל 50 אלף שקל, כך שלטענת כלל ההנחה מקזזת מעט את ההפרש עבור ביטוח החיים.
בסוף 2012 הורה המפקח על הביטוח לחברות להפסיק למכור ביטוחי מנהלים - מסלול חיסכון לפנסיה המבטיח קצבה חודשית קבועה ללא התחשבות באורך החיים הצפוי לחוסך. ההחלטה נבעה מהתארכות תוחלת החיים, שהעלתה חשש כי חברות הביטוח לא יוכלו לעמוד בתשלומים.

"בעקבות השינוי הרגולטורי במוצר ביטוח המנהלים נוצר צורך בישראל במוצר פנסיה קצבתי לגיל פרישה המבטיח גם תשלום חד־פעמי במקרה מוות למוטבי המבוטח. נערכנו בחודשים האחרונים לאותם שינויים, ונמשיך להשיק מוצרים חדשים המותאמים לצורכי לקוחות בשוק הביטוח המשתנה", הסביר מנכ"ל כלל ביטוח.

יוני קופרמן, המשנה למנכ"ל כלל וראש החטיבה לחיסכון ארוך טווח בחברה, הסביר שפנסיית המנהלים היא מוצר שהופך את הפנסיה הקבוצתית למוצר בהתאמה אישית: "המוצר החדש יאפשר את הגדלת סכומי הריסק ‏(ביטוח החיים, ע"א‏) של האוכלוסייה בישראל ויבטיח תשלום חד־פעמי למוטבים בעת מותו של המבוטח שבו הם תלויים כלכלית".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"