ביהמ"ש נתן לנוחי דנקנר ארכה לגבש הסדר עד ה-25 בנובמבר

שופט ביהמ"ש המחוזי אורנשטיין אישר את הסכם מכירת מניות כלל ביטוח ■ בשלב זה לא אישר ביהמ"ש את הצעת נציגות מחזיקי אגרות החוב עם המשקיע אלשטיין

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"נכון יהיה לאפשר דחייה סבירה להגשת הצעת הסדר מגובשת על ידי חברת אחזקות אי.די.בי על יסוד הצעת אמבלייז", כך כותב היום שופט ביהמ"ש המחוזי ת"א איתן אורנשטיין. השופט הזכיר את החלטתו הראשונה בה פסק כי אם אי.די.בי תפקיד 70 מיליון שקל בנאמנות הצדדים שתחולט לטובת קופת הנושים הוא יעניק ארכה סבירה.

"חברת אחזקות פעלה לפי החלטתי כלשונה ובמלואה הסתמכה עליה, ויש לכבד את ציפייתה שבית המשפט יורה על מתן ארכה. לא יעלה על הדעת שבית המשפט יורה על מתן ארכה כפוף למילוי תנאים ומשאלה מולאו לא תינתן הארכה", כותב אורנשטיין.

כתבות נוספות באתר TheMarker

תוך שנה וחצי: הבנקים צימצמו האשראי למגזר העסקי ב-18 מיליארד שקל

המדינה מפריטה את קליטת העובדים: חברות פרטיות יעריכו את המועמדים

נוחי דנקנר בבית המשפט

השופט מדגיש כי מתנגדים לארכה "לא העלו כל טעם ענייני מדוע ישנה ביהמ"ש את החלטתו ולא יאפשר את מתן הארכה כמתחייב".

בפסק הדין משבח אורנשטיין את המאמץ "שהשקיע חברת אחזקות לגייס סכום של מאות מילוני שקלים תוך תקופה של ימים ספורים על מנת לעמוד בתנאים שנקבעו".

לדעת אורנשטיין דחיית המועד להגשת הצעות הסדר נושים בחברת אחזקות רק מיטיבה עם הנושים. עוד מדגיש אורנשטיין כי ההליך המתגבש של מיזוג בין כור תעשיות לדיסקונט השקעות ישפר את התזרים הכספי של אי.די.ב יפיתוח.

בד בבד דחה השופט את אישור הסדר החלוקה בעין והזכיר כי המחזיקים הפרטיים מלינים עליו כי נעשה בחיפזון שלא בהתאם להוראות השטר. אולם, אורנשטיין קיבל את העמדה כי ניתן לכרוך את הסדר החלוקה בעין - בו יחולקו נכסי אי.די.בי אחזקות למחזיקי אגרות החוב יחד עם הסכם הרכישה של אדורארדו אלשטיין.

הצעות להסדר חוב לחברת אחזקות יוגשו לבית המשפט לא יאוחר מ-20 באוקטובר בשעה 12:00. המומחה מטעם ביהמ"ש יבדוק אותם עד 30 באוקטובר. הצדדים רשאים להגיש למומחה את הסתייגותם עד 24 באוקטובר. ההצעות יבואו לאישור האסיפות ב-14 בנובמבר. התנגדויות להסדר יוגשו עד 19 בנובמבר והדיון יערך ב-25 בנובמבר בשעה 9:00.

אורנשטיין הסביר לנאמנים ולמחזיקי אגרות החוב כי הרעיון כי יקבל את הסדר החלוקה בעין וימנה נאמן אשר יהיה אחראי לביצוע הסדר ויבחן הצעות רכישה אינה עומדת בלשון החוק.

אורנשטיין הדגיש כי "שיקול הדעת באשר לתמיכה בהסדרים שעל הפרק מסור לנושים ורק במקרים חריגים יתערב בית המשפט בתמיכת הנושים בהסדר. קבלת עמדת נאמני אגרות החוב משמעה הפיכת היוצרות ומסירת שיקול הדעת לבחירת הסדר נושים לנאמן וכזאת אין לעשות".

בית המשפט אישר את מכירת כלל ביטוח לתאגיד זר מהונג קונג JT Capital Management. על פי ההסכם, תמכור חברת אי.די.בי פיתוח לקונה ולקבוצת משקיעים שתצורף אליו 32% ממניות כלל ביטוח לפי שווי חברה של 4.6 מיליארד שקל ובתמורה כוללת של 1.472 מיליארד דולר.

בית המשפט דרש כי החברה תעדכן אותו על התקדמות במימוש העסקה לרבות גיבוש הקבוצה הרוכשת, יכולתה הפיננסית ומצב קבלת האישורים הרגולטוריים הדרושים לעסקה.

אורנשטיין האיץ בממונה על שוק ההון וכתב כי "בית המשפט מצפה כי הרגולטורים בארץ יעשו את שניתן במסגרת הדיון כדי לקדם את הטיפול בבקשות למתן אישורים נדרשים מתוך הבנה לנסיבות העניין".

עוד ביקש מהממונה על שוק ההון לשקול מחדש את עמדתו בעניין מינוי נאמן מפקח טעם הממונה על כלל ביטוח. "ככל שיסבור שיש צורך בנאמן יבוא הממונה בדברים עם המשקיף ועם החברה ומצופה שתושג הסכמה בעניין".

כמו כן, אורנשטיין לא היה מוכן כעת לאשר את חלוקת 800 מיליון השקל אשר מצויים בנאמנות כל עוד דירקטוריון אי.די.בי פיתוח לא הצביע בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?