אנטרופי: "מענק הפיצול בחברה לישראל אינו מוצדק"

חברת הייעוץ על התרומה הניהולית של בכירי החברה לישראל: "עיקר הרווח בחברה נובע מכיל ויש קשר חלש בין תנאי הסף למענק לבין התרומה הניהולית העודפת של המנהלים; חברת הייעוץ הזרה ISS ממליצה למשקיעים לתמוך במדיניות התגמול של החברה לישראל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הייעוץ אנטרופי מתנגדת גם למדיניות התגמול של החברה לישראל, כמה ימים בלבד לאחר שפרסמה את התנגדותה למדיניות התגמול של החברה הבת, כימיקלים לישראל.

אנטרופי ממליצה למשקיעים להתנגד למדיניות התגמול של החברה לישראל, שהציעה לתת ליו"ר אמיר אלשטיין מענק מיוחד של 3.2 מיליון שקל, למנכ"ל ניר גלעד מענק של 4 מיליון שקל, ולסמנכ"ל הבכיר אבישר פז שכר 2.6 מיליון שקל, עבור השלמת פיצול החברה.

מדיניות התגמול של החברה לישראל קובעת שכר של עד 221 אלף שקל לחודש ליו"ר אמיר אלשטיין, שכר חודשי של עד 246 אלף שקל למנכ"ל ניר גלעד ושכר חודשי של עד 158 אלף שקל לחודש לסמנכ"ל הכספים אבישר פז.

עידן עופרצילום: בלומברג

אנטרופי ביצעה בחינה איכותית של מדיניות התגמול והגיעה למסקנה כי מדיניות התגמול עונה במידה נמוכה על הצורך לשמור על זיקה בין רמת התגמול לביצועי החברה והערכת ביצועיו האישיים של נושא המשרה. אנטרופי קובעת שרמות התגמול בחברה לישראל גבוהות וקשה להצדיקן נוכח הביצועים החלשים של החברה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

המשטרה נתנה לכם דו"ח על עבירת תנועה? כך תוכלו להוכיח שטעתה

מפץ ההיי-טק של 2013: אקזיטים ב-4.9 מיליארד דולר מתחילת השנה

להערכת אנטרופי, מדיניות התגמול של החברה לישראל אינה אפקטיבית בצמצום תגמול מופרז וקביעת יעדים אפקטיביים להשאת הערך לבעלי המניות. אנטרופי מקבלת את הביקורת הציבורית על התרומה הניהולית הנמוכה של מנהליה הבכירים של החברה לישראל ומציינת שהחברה קבעה רווח סף מינימלי של 100 מיליון דולר לתשלום מענקים. "תנאי סף זה אינו אפקטיבי לאור העובדה שהחברה הציגה בשנים האחרונות רווחים גבוהים מהותית ביחס לסף זה, אותו לא עברה החברה ב-9 השנים האחרונות, רק ב-2009 וב-2012.

עיקר הרווח בחברה נובע מפעילות כיל ולכן הקשר בין תנאי הסף הזה, שהשגתו היא בסבירות גבוהה, לבין התרומה הניהולית העודפת של מנהלי החברה בגינה הם אמורים להיות מתוגמלים, לדעתנו נמוך", קובעת אנטרופי.

האנליסטים מתי אהרון ובוז'נה גנדלמן מבקרים בחריפות את כוונתה של החברה לישראל לתגמל את בכיריה במענק מיוחד בגין מהלך הפיצול הצפוי: "תגמול נוסף כזה אינו מוצדק כאשר ברקע ביצועי המניה נחותים וניכרת יכולת נמוכה לייצר ערך נוסף למשקיעים כפי שמראה הנהלת החברה בשנים האחרונות.

אנטרופי תוקפת חזיתית את האישור שניתן להקצאת 35 אלף אופציות למנכ"ל ניר גלעד בשווי מצרפי של 24.8 מיליון שקל וזאת בדצמבר 2012 ערב כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות ומבלי להידרש לאישור בעלי המניות. החברה בחרה שלא לכלול במדיניות התגמול התייחסות כלשהי לרכיב ההוני ולהימנע מהתמודדות עם קבלת עמדת בעלי מניות המיעוט בנושא זה.

חברת הייעוץ הזרה ISS לעומתה ממליצה למשקיעים הזרים המחזיקים במניותיה של החברה לישראל לתמוך במדיניות התגמול וחושפת בתוך כך הבדלי השקפות בנוגע למהות תפקידה של חברת ייעוץ בכל הקשור למדיניות תגמול. ISS מסבירה את תמיכתה במדיניות התגמול בכך שהחברה מפרסמת מידע מספק בנוגע למדיניות התגמול שלה ומשום שלא איתרה נושאים בעיתיים כלשהם במדיניות זו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי