דואט תקנה את מניות NSI של חבס - בעלי האג"ח יפסידו מחצית מהחוב

מחזיקי האג"ח של חבס ויתרו על הצעת אספן ואיפשרו לקרן דואט לקנות מחבס את אחזקתה בקרן הריט NSI תמורת 57 מיליון יורו ■ רוב הסכום מיועד לכיסוי החוב לבעלי אג"ח 4 ■ התספורת הממוצעת לבעלי האג"ח היא כ-50%

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לפי אינדיקציות שהתקבלו אתמול בערב מההצבעה של מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן חבס השקעות, מסתמן כי תאושר הצעתה של קרן השקעות בריטית דואט ‏(Duet‏) להסדר חוב בחברה. במסגרת ההסדר, בעל השליטה בחבס, הרצל חבס, שאינו מזרים כסף לטובת ההסדר, יסיים את כל תפקידיו, ובדומה ליתר נושאי משרה יהיה חשוף לתביעות. חבס השקעות חייבת לנושיה 450 מיליון שקל.

דואט למעשה נותרה המציעה היחידה, לאחר שמוקדם יותר אתמול הסירה חברת הנדל"ן אספן גרופ את הצעתה, אחרי ש-83% מתוך 56% מחזיקי האג"ח מסדרות 12 ו-4 של חבס שהשתתפו בהצבעה הצביעו נגד המתווה של אספן.

ההצעה של דואט, שמנהלת נכסים בסכום של 3.2 מיליארד דולר, נוגעת רק לרכישת המניות של קרן ריט ההולנדית 20.5%‏) NSI‏) במחיר של 5.5 יורואים למניה, בדומה למחירה בבורסת יורונקסט ובתמורה כוללת של 57 מיליון יורו. NSI, המחזיקה ביותר מ-260 נכסים בהולנד ובבלגיה, נחשבת לנכס העיקרי של חבס - המוחזקת ב-74% בידי חבס סטאר וב-26% בידי קבוצת מאיר שבבעלות יעקב שחר וישראל קז. הכסף שיתקבל בגין המניות יאפשר פירעון הלוואה קיימת של NSI לקונסורציום הבנקים בראשות ראבובנק, כך שיישאר למחזיקי האג"ח תזרים פנוי של 27 מיליון יורו ‏(133 מיליון שקל‏).

הרצל חבס

עיקר התמורה תגיע למחזיקי אג"ח 4, שלהם היו משועבדות מניות חבס סטאר. עם זאת, חלק מהסכום שאותו יקבע הבורר יגיע גם למחזיקי אג"ח 12, שלהם אין ביטחונות. העסקה עם דואט אינה כוללת את הנכסים של חבס בישראל, בשווייץ ובגרמניה, שייוותרו לבעלי האג"ח שיפעלו למימושם. העודף נטו ‏(לאחר ניכוי החוב‏) הנובע מהנכסים האלו, כפי שמשתקף מהשווי שהם רשומים בספרי חבס, עשוי להגיע ל-100 מיליון שקל. ואולם, בפועל הם צפויים להניב תזרים נמוך מזה. בהתאם לכך ההצעה של דואט מגלמת למחזיקי האג"ח של חבס תספורת של 50%-60% ללא אפשרות להשבחת ערך עתידית, לעומת ההצעה של אספן שבה הוצע למחזיקי האג"ח מניות בחבס השקעות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?