אם החברה לישראל תפוצל: ניר גלעד, אמיר אלשטיין והבכירים יקבלו 11 מ' ש'

ניר גלעד עשוי לקבל 4 מיליון שקל; יו"ר החברה לישראל, אמיר אלשטיין, יקבל בונוס של 3.2 מיליון שקל עם השלמת הפיצול

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> החברה לישראל שבשליטת עידן עופר מבצרת את מעמדה כאחד ממקומות התעסוקה האטרקטיביים ביותר במשק, שבה המנהלים נהנים מתנאי תגמול גבוהים במיוחד. כל זאת ללא קשר לביצועים החלשים של מניית החברה לישראל.

החברה כבר “שרפה” יותר ממיליארד דולר בהשקעות כושלות במיזם הרכב בטר פלייס שקרס ובחברת הספנות צים, שנלחמת על חייה כעסק חי. ביצועים אלו לא הפריעו לדירקטוריון החברה לישראל לאשר תנאי שכר ומענקים נדיבים למנכ”ל ניר גלעד, ליו”ר החברה אמיר אלשטיין, וכן לסמנכ”לים בכירים.

אתמול פירסמה החברה לישראל דו”ח המפרט את מדיניות תגמול חדשה של מנהליה בעקבות הדרישות של תיקון חוק 20 לחוק החברות בקשר לשכר בכירים. מדיניות זו אושרה פה אחד בידי כל חברי הדירקטוריון, וב–3 בספטמבר 2013 תתכנס אסיפה מיוחדת של בעלי המניות של החברה לישראל כדי לאשר אותה.

אחד הסעיפים המעניינים בדו”ח הוא המענקים בגין “פעולות יוצאות דופן”. כך, במסגרת אותן הפעולות צפויים מנהלי החברה לישראל לקבל בונוסים נדיבים של מיליוני שקלים כל אחד. זאת בגין מהלך מתוכנן של פיצול אחזקותיה של החברה לישראל לשתי חברות נפרדות, שנכון להיום כלל לא ברור אם אכן ייצא לפועל. הבונוסים יינתנו אם המהלך יושלם עד ה–31 בדצמבר 2014. אם המהלך אכן ייצא לפועל, יקבל גלעד מענק של 4 מיליון שקל, אלשטיין יזכה ב–3.2 מיליון שקל, סמנכ”ל הכספים אבישר פז יקבל 2.6 מיליון שקל והסמנכ”ל אלי גולדשמידט יקבל 1.6 מיליון שקל.

ניר גלעד (מימין) ואמיר אלשטיין

גלעד, הנהנה באופן קבוע מתנאי שכר מופלגים, עלה לכותרות בסוף 2012. אז, יום לפני כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות, אושרה לגלעד חבילת שכר ואופציות נדיבה, כך שעלות שכרו השנתית החל מ–2013 אמורה להיות 16 מיליון שקל. במסגרת מדיניות התגמול החדשה, 60%–80% מעלות שכר של הבכירים תהיה מבוססת על התגמול המשתנה ‏(המענק‏) שייגזר מביצועי החברה לישראל. מכל מקום, שכר הבסיס החודשי ברוטו ‏(לא כולל הוצאות נלוות‏) יהיה עד 246 אלף שקל למנכ”ל, 221 אלף שקל ליו”ר, 158 אלף שקל לסמנכ”ל בכיר ו–97 אלף שקל לסמנכ”ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"