פסגות רוכש את פעילות ביטוח החיים של שירביט ב-12.5 מ' ש'

עבור פסגות עסקה זו מהווה דריסת רגל ראשונה בתחום הביטוח

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר משא ומתן שנמשך מספר חודשים חתם בסוף השבוע שעבר בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות על עסקה אסטרטגית של רכישת פעילות ביטוח החיים של חברת שירביט תמורת כ- 12.5 מיליון שקל, בכפוף לשיתופי פעולה עתידיים בין הצדדים.

עבור פסגות, המנהל נכסים בהיקף של כ-173 מיליארד שקל, עסקה זו מהווה דריסת רגל ראשונה בתחום הביטוח. עד כה התמחתה פסגות בחיסכון לטווח ארוך בעיקר בתחומי הגמל והפנסיה. פעילות הביטוח תנוהל על ידי אריק יוגב, לשעבר משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת הלקוחות במגדל שייצטרף בקרוב להנהלת פסגות, ויהיה מנכ"ל חברת הביטוח המוקמת בימים אלו. במקביל, בימים אלה גם בית ההשקעות השני בגודלו בענף, מיטב-דש, מקים את פעילות הביטוח שתנוהל על ידי רונן טוב, לשעבר מנכ"ל פסגות.

את העסקה מטעם פסגות הובילו המנכ"ל חגי בדש, היועצת המשפטית וסמנכ"לית בכירה לילך גבע-הראל והיו"ר אהוד שפירא שציין בעקבות העסקה: "אנו סבורים כי כניסת פסגות לתחום הביטוח תהווה את אחד ממנועי הצמיחה של פסגות בשנים הקרובות. עסקה זו היא עדות נוספת לאיתנות הפיננסית של בית ההשקעות ולאמון שרוכשים בעלי המניות למהלכים אותם מובילים ההנהלה ודירקטוריון החברה".

חגי בדש, מנכ"ל בית ההשקעות פסגותצילום: אייל טואג

כפי שפורסם לאחרונה ב-TheMarker, איפקס, החברה האם של פסגות צפויה להזרים בקרוב לפסגות 52 מיליון שקל. סכום זה ‏(שעדיין לא נקבע אם ייחשב כהלוואת בעלים או בצורה אחרת, מ”ר‏) ישמש את פסגות לצורך ריתוק הון עצמי הנדרש בידי משרד האוצר כדי לקבל רישיון מבטח ולפתוח פעילות ביטוח עצמאית. הזרמה זו מצטרפת להלוואת בעלים של 32 מיליון יורו ‏(כ-150 מיליון שקל‏) שהעבירה איפקס לפסגות. הסכום שימש את פסגות לרכישתה של חברת תעודות הסל של בית ההשקעות מיטב תמורת 153 מיליון שקל.

שתי ההזרמות הללו, בסכום כולל של 200 מיליון שקל, נועדו לסייע לפסגות להעלות את רמת המינוף שלו, שכן החברה נושאת על גבה חוב של יותר מ-600 מיליון שקל בגין רכישות שביצעה בעבר. כבר עם השלמת הרכישה של השליטה בפסגות, ראו באיפקס בכניסת פסגות לתחום הביטוח אחד היעדים המרכזיים לשנים הקרובות.

מנכ"ל חברת הביטוח שירביט, גיל ספיר ציין כי: "אנו שמחים ומברכים על ההסכם למכירת פעילות ביטוח החיים שלנו לפסגות. מדובר במהלך שיאפשר לנו להתמקד בתחומי הליבה הביטוחיים שלנו ולפתח פעילויות נוספות שיתרמו לאטרקטיביות שלנו בפני לקוחותינו ושותפינו. זהו הליך שתואם את האינטרסים של שני הצדדים ואין לי ספק כי הנהלת פסגות תוביל את הפעילות הביטוחית החדשה להישגים גדולים. אני מאחל להם בהצלחה".

מנכ"ל פסגות בדש הוסיף כי: "עבורנו בפסגות, כבית ההשקעות הראשון בישראל שבחר להקים חברת ביטוח, מדובר במהלך אסטרטגי נוסף המתבצע בהתאם לתוכניות העסקיות של החברה. זוהי הרכישה המשמעותית השנייה שאנו מבצעים השנה, לאחר השלמת עסקת מבט תעודות סל. היתרון לגודל של פסגות, בכל היבטי ניהול ההשקעות, תפעול ושירות, יאפשר לנו להמשיך ולהציע מגוון מוצרים מובילים בתחום הפנסיוני והפיננסי ללקוחותינו ולשותפינו העסקיים, היועצים בבנקים וסוכני הביטוח, ולייצר ערך עבורם ועבור בעלי המניות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"