קונדואיט במו”מ מתקדם לרכישת פריון לפי שווי 
של כ-200 מיליון דולר

פריון נטוורק (לשעבר אינקרדימייל) נסחרת לפי שווי שוק של 140 מיליון דולר ■ קונדואיט מתכננת להעתיק את פעילותה לתוך פריון, ובכך להפוך לחברה ציבורית ללא הנפקה

פריון נטוורק הישראלית, הנסחרת בנאסד”ק ובאחד העם לפי שווי שוק של 
כ–140 מיליון דולר, נמצאת במו”מ מתקדם למכירתה לפי שווי של כ–200 מיליון דולר - כך נודע ל–TheMarker. הרוכשת היא חברת האינטרנט הישראלית קונדואיט, שסבב הגיוס האחרון שלה באפריל 2012 בוצע לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר - השווי הגבוה ביותר שקיבלה עד כה חברת אינטרנט ישראלית. לפי הערכות בשוק, מטרת הרכישה היא מיזוג הפוך - כך שקונדואיט תיהפך לציבורית ותיסחר בבורסה. קונדואיט הכחישה את הדברים.

הנהלת קונדואיט התבטאה בעבר נגד אפשרות של הנפקה. ואולם הפיכת החברה לציבורית תאפשר לקרנות שהשקיעו בה לממש את האחזקות ולמכור את מניות החברה בשוק. קונדואיט מייצרת כמויות גדולות של מזומן, ובעבר חילקה דיווידנדים לבעלי המניות ולעובדים בשווי של מאות מיליוני שקלים. החברה הממוזגת תעסיק כ–600 עובדים, כ–400 מועסקים כיום בקונדואיט. בעלי המניות הגדולים בקונדואיט הם קרן ההון סיכון בנצ’מרק ובנק ההשקעות ג’יי.פי מורגן צ’ייס, שרכשו 7% מהאחזקות בחברה ב–100 מיליון דולר ב–2012. כמה מהעובדים מימשו אופציות במכירה זו.

לקונדואיט תהיה זו הרכישה השנייה של חברה ישראלית, לאחר שב–2011 רכשה את הסטארט־אפ וויביה ב–45 מיליון דולר. הרכישה תחזק את מעמדה של קונדואיט בשוק האינטרנט העולמי כשתהיה מורכבת למעשה מארבע חברות ממוזגות - קונדואיט, וויביה, פריון ו–SweetIM. במקביל, מתקיימים משאים ומתנים נוספים בין חברות ישראליות בתחום לקראת רכישות ומיזוגים, וגם קונדואיט בוחנת אפשרויות רכישה נוספות.

גם פריון נטוורק ביצעה זה לא כבר רכישה, כשהודיעה בסוף 2012 על רכישת חברת SweetIM הישראלית, המתמחה בפיתוח מגוון אפליקציות חינמיות ותכנים להורדה לשימוש יומיומי, בעסקת מזומן ומניות של 41 מיליון דולר. פריון העריכה אז כי בעקבות הרכישה יצמחו הכנסותיה ל–100 מיליון דולר ב–2013.

עובדי קונדואיט חוגגים את כניסת השנה האזרחית

ג’וזף מנדלבאום, מנכ”ל פריון, אמר אז כי “זו רכישה אסטרטגית שתאיץ את קצב הצמיחה שלנו, תגדיל משמעותית את הכנסותינו, תכפיל את רווחי החברה ותשפר את שיעור הרווח. החיבור בין החברות מרחיב משמעותית את הפעילות שלנו ויחזק את היתרון התחרותי שלנו בשוק. בעקבות הרכישה ייתוספו אלינו עוד 22 מיליון משתמשים חדשים ותיווצר חברה גדולה ורווחית יותר”.

הכנסות פריון 
צומחות במהירות

פריון נטוורק ‏(Perion לשעבר אינקרדימייל‏) הישראלית, ספקית בינלאומית של פתרונות מדיה דיגיטלית המפתחת יישומי תקשורת ושיתוף צרכנים, פירסמה באמצע מאי את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2013, בהן נרשמו הכנסות שיא של 27.6 מיליון דולר - עלייה של 145% בהשוואה לרבעון הראשון של 2012. הצמיחה הנרחבת נרשמה בעיקר בהכנסות מחיפוש ‏(266%‏) ונבעה כתוצאה מהרכישה של SweetIM.

לכתבות נוספות באתר TheMarker:

היום הראשון לפיילוט: כמחצית ממוציאי התעודות בחרו שלא להיכנס למאגר הביומטרי

"שוחד קטן פה, שוחד קטן שם": המיליארדרים שנמאס להם מהשיטה

מרדית' ויטני איבדה מחצית מהלקוחות - נותרה עם עובד אחד

הרווח הגולמי הסתכם ב–26.4 מיליון דולר, עלייה של 151% לעומת 10.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי גדל ל–96% לעומת 93% ברבעון הראשון של 2012, כתוצאה מהגידול המשמעותי בהכנסות הנובעות מחיפוש - ערוץ הכנסות שכמעט אינו מצריך עלויות ישירות. פריון סיימה את הרבעון ברווח נקי של 5.8 מיליון דולר, גידול של 166% לעומת רווח נקי של 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בעקבות העלייה ברווח הנקי הרווח למניה יותר מהוכפל - מ–22 סנט למניה ברבעון הראשון של 2012 ל–45 סנט למניה ברבעון הראשון של 2013.

לאחר פרסום התוצאות הנהלת פריון אישרה שתשיג ואולי אף תעבור את יעדיה הפיננסיים ל–2013, בהם הכנסות של 110 מיליון דולר, המשקפות גידול של יותר מ–80% בהשוואה ל–2012. כמו כן כללו תחזיותיה ל–2013 רווח נקי של 20 מיליון דולר, המייצג גידול של 94% לעומת 2012, שהם רווח למניה של 1.61 דולרים - המייצג גידול של 63% לעומת 2012. מניית פריון לא נשארה אדישה וזינקה ב–2012 בכ–120% והוסיפה לערכה כ–26% מתחילת השנה. בחמש השנים האחרונות הסבה מניית החברה למשקיעיה תשואה ממוצעת שנתית של 35%. לפריון אין גרעין שליטה, ויותר מ–90% ממניותה מוחזקות על ידי הציבור.

במהלך 2013 דיווחה פריון על כמה הסכמים עם ענקיות החיפוש גוגל, בינג של מיקרוסופט 
ו–Ask.com. “האסטרטגיה שלנו, לעבוד עם כמה שותפים בתחום החיפוש, הניבה תוצאות מצוינות כאשר חתמנו על שני הסכמי שיתופי פעולה לא בלעדיים בתחום החיפוש, עם Bing ועם Ask.com, וכן כשחידשנו את ההסכם שאינו בלעדי עם גוגל לתקופה של שנתיים”, אמר ג’וזף מנדלבאום, מנכ”ל פריון, עם פרסום ההודעות.

פריון, שנוסדה ב–2000 על ידי בני הדודים עופר וירון אדלר, נחשבת אחת מחברות האינטרנט הוותיקות בישראל. המודל העסקי הנוכחי של החברה מבוסס על חלוקת רווחים עם מנועי חיפוש, בדומה למודל אותו מיישמות קונדואיט, בבילון וגם SweetIM.

אחד המודלים העסקיים הראשונים בו השתמשה פריון היה מודל אפילייט עם גוגל. הפניית התנועה לגוגל בוצעה על ידי הפיכת עמוד הבית של המשתמש לעמוד הבית של מנוע החיפוש, עם התקנת סרגל המייל של אינקרדימייל. בשלהי 2007 זיהו המערכות של גוגל את התוכנה של אינקרדימייל כתוכנה המבצעת שינויים לא הוגנים במחשבי המשתמשים, ובעקבות זאת בוטל החוזה הלא אישי עם החברה כשותף. כחודש לאחר מכן הוחזרה אינקרדימייל לתוכנית השותפים של גוגל, אך ההודעה מטעמה של גוגל הביאה לקריסה בשווי מניית החברה, ועופר אדלר החליף את בן דודו ירון אדלר בתפקיד מנכ”ל החברה.

בחברת פריון סירבו להגיב 
לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"