בנק אוצר החייל רכש את פעילות הפקטורינג של כלל ביטוח

מכירת פעילות כלל פקטורינג מצטרפת למהלכים קודמים עליהם הודיעה כלל ביטוח בשנה האחרונה, ובהם פיטוריהם של מאות עובדים ומכירת החברות הבנות בארה"ב

סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו

חברת כלל ביטוח שבשליטת קבוצת אי.די.בי, הודיעה היום (א') על עסקת מכירת פעילות הפקטורינג, לבנק אוצר החייל מקבוצת הבנק הבינלאומי שבשליטת צדיק בינו. עסקת זו, מצטרפת לשורה ארוכה של מימושי נכסים שביצעה כלל ביטוח בראשות המנכ"ל, איזי כהן. מטרת מימושים אלו היא להפוך את החברה לחברה רזה יותר וממוקדת יותר בפעילות הליבה שהיא ביטוח וחסכון פנסיוני. מהלכים אלו נועדו הן לשפר את הרווחיות של כלל ביטוח בטווח הקצר ובכך לסייע למצוקת הנזילות בחברה האם, אידיבי פיתוח המצויה בימים אלו בהסדר חוב. בנוסף, מהלכים למיקודה של כלל ביטוח עשויים לסייע בהליך מכירת גרעין השליטה בקבוצה.

מכירת פעילות כלל פקטורינג מצטרפת למהלכים קודמים עליהם הודיעה כלל ביטוח בשנה האחרונה ובהם פיטוריהם של מאות עובדים, מכירת החברות הבנות בארה"ב גארד וטיטניום, מכירת עיקר פעילות החברה הבת כלל פיננסים ועוד.

פקטורינג היא פעילות מימון שבה הגוף הפיננסי רוכש מבית העסק את האשראי שבית העסק העמיד ללקוחותיו, בתמורה לגביית ריבית ועמלות. על פי דו"חות כלל ביטוח, יתרת תיקי החייבים שבו החזיקה החברה בפעילות הפקטורינג הסתכמה בסוף 2012 ב-449 מיליון שקל. לפי הערכות, היקף כלל פקטורינג מגלגלת עסקות פקטורינג בהיקף של כ-1-1.5 מיליארד שקל בשנה.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח

כלל פקטורינג מימנה את פעילותה בתחום רכישת תיקי אשראי מבתי עסק באמצעות הלוואות שהיא גייסה מהבנקים. כלל ביטוח העניקה ערבויות בהיקף של 119 מיליון שקל להבטחת חלק מחובותיה של כלל פקטורינג למערכת הבנקאית. סיום פעילות הפקטורינג תאפשר לכלל ביטוח לבטל ערבויות אלו לבנקים.

במסגרת העסקה, כלל פקטורינג תמכור לבנק אוצר החייל את תיק לקוחותיה. עם זאת, בנק אוצר החייל לא ירכוש את החובות הקיימים של כלל פקטורינג. כלל פקטורינג תפעל בחודשים הקרובים לגביית החובות וזאת עד לסגירת הפעילות הקיימת בכלל פקטורינג. במקביל העסקאות החדשות חברה יבוצעו ישירות בין לקוחות כלל פקטורינג לבין בנק אוצר החייל. מחיר העסקה ייגזר מתוך סך האשראי שיינתן במהלך 4 השנים הקרובות בתיק הלקוחות המועבר. כלל ביטוח לא דיווחה על התמורה הצפויה ממכירת הפעילות תוך שהסבירה זאת כי "העסקה אינה מהותית לחברה".

לבנק אוצר החייל, בניהולו של ישראל טראו, קיימת התמחות בתחום הפקטורינג והוא מגלגל עסקאות בהיקף של כמיליארד שקל מדי שנה. על כן רכישת תיק הלקוחות של כלל פקטורינג תאפשר לבנק להכפיל באופן מיידי את היקף הפעילות שלו בתחום הפקטורינג.
בעקבות מכירת הפעילות, צפויה כלל ביטוח לפטר את מרבית עובדי כלל פקטורינג.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח אמר כי: "מהלך זה הינו המשך ישיר של האסטרטגיה העסקית של כלל להתרכז בפעילות הליבה של החברה ולהיפרד בפעילויות שאינן סינרגטיות. בנק אוצר החייל הינו גוף עסקי חזק ואנו שבעי רצון מכך שגוף מקצועי שכזה ידאג לתיק הלקוחות ולצרכיהם".

ישראל טראו, מנכ"ל בנק אוצר החייל אמר: "הרכישה משתלבת באסטרטגיה העסקית של בנק אוצר החייל בתחום מימון עסקים קטנים ובינוניים, תוך הרחבת פעילות הפקטורינג שהוא תחום ההתמחות של הבנק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה