משפחות מנור ולבנת יחזירו לאי.די.בי עשרות מיליוני ש' שקיבלו כדיווידנדים

השותפות ההיסטורית בין דנקנר למשפחות מנור ולבנת עומדת להיות מפורקת באמצעות הסכם פשרה בתביעה נגזרת על סך 1.8 מיליארד שקל ■ שתי המשפחות יחזירו לקופת החברה 40 מיליון שקל, וכן מניות בשווי 50 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

משפחות לבנת ומנור החליטו שהן משאירות את נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי , להתמודד לבד עם תביעה נגזרת על סך של 1.8 מיליארד שקל, והגיעו לפשרה עם התובעים. במסגרת הפשרה, שתי המשפחות יחזירו לקופת החברה 40 מיליון שקל, וכן מניות בשווי 50 מיליון שקל. זאת, לאחר שהוגשה תביעה שבמסגרתה נטען כי אי.די.בי חילקה דיווידנדים שלא כדין ב-2010-2008.

במסגרת התביעה הנגזרת על סך 1.8 מיליארד שקל, שהוגשה על ידי אוהד דיין ואהוד שיף המיוצגים על ידי עוה"ד אופיר נאור ורנן גרשט, נטען כי הדיווידנדים חולקו שלא כדין מתוך רווחים חשבונאיים. משפחות לבנת ומנור, שחלקם בדיווידנדים היה 488.6 מיליון שקל, החליטו שהם מעדיפים להחזיר חלק מהסכום וכן לוותר על מניות ואופציות בחברה, שיועברו לידיו של עו"ד אופיר נאור כנאמן עד שפסק הדין יהפוך להיות חלוט. למעשה, מדובר בפירוק השותפות ההיסטורית בין משפחות לבנת ומנור לבין דנקנר. כמו כן, זהו תקדים בדין הישראלי בו בעל מניות מחזיר כסף בגין חלוקת דיווידנדים אסורה.

בהחלטה זאת מונעות משפחות לבנת ומנור מנושים אחרים לתבוע אותן בעתיד בגין אותה עילת תביעה. בהסכם הפשרה סוכם כי כ-40 מיליון שקל יועברו לידי נאור תוך 7 ימים. 850 אלף מניות אותן רכשו לבנת ומנור ב-2012 תמורת 33.6 מיליון שקל יועברו לידי נאור לנאמנות לטובת החברה, שתוכל למכור שוב את המניות בשוק. עוד נקבע כי אם משפחות לבנת ומנור ימכרו בשוק את יתרת מניות אי.די.בי שבידיהן (22%), החברה תקבל 25% מסכום המכירה.

מימין צביקה לבנת, אברהם (בונדי) לבנת ,נוחי דנקנר ,יצחק מנור ואבי פישרצילום: יח"צ

כתבות נוספות ב-TheMarker:

גלאון להאוזר: פרסם שמות המוסדיים שהשתתפו בהנפקת דסק"ש

"התקבלה החלטה שגם שוק הנדל"ן ישא בנטל של סגירת הבור בתקציב"

נאור יחזיק בידיו את המזומן והמניות לתקופה של 12 חודשים. אם בהסדר עם בעלי השליטה יינתן פטור מתביעות וטענות אז יורה נאור להעביר את התמורה כתרומת בעלים לקופת ההסדר של אי.די.בי אחזקות או פיתוח. אם לא יגובש הסדר תוך 12 חודשים, התמורה תועבר לידי אי.די.בי אחזקות כהחזר דיווידנד. כספי הנאמנות יוחזקו בחשבון צובר ריבית חודשים.

לאור כך שאי.די.בי אחזקות נסחרת היום לפי שווי שוק של כ-400 מיליון שקל, שוויים של הסעיפים האחרונים הינם כ-50 מיליון שקל, בהנחה שהחברה לא נכנסת לפירוק. ל-TheMarker נודע כי לבנת ומנור ביקשו לתת לדנקנר אופציה להיות חלק מההסדר. על פי ההסכם, אם דנקנר יבחר לקחת חלק בפשרה הוא ייאלץ לשלם 200 מיליון שקל במזומן ובמניות.

הצדדים מבהירים כי "אין מדובר בהסכמה שמותנית בגיבוש הסדר חוב לאי.די.בי אחזקות והיא נועדה להביא לסיום הפרשה באופן סופי ומחלט מבחינת משפחת מנור ולבנת, כמו גם נושאי המשרה וחברי הדירקטוריון שמונו על ידם. את הכסף משלמות משפחות לבנת ומנור למרות טענתן כי החלוקה היתה חוקית ולא נפלה בה כל פגם או דופי, וכן שהטענות בתביעה הנגזרת הינה חוכמה בדיעבד ביחס לחלוקות שנעשו לפני שנים ארוכות מבלי שהועלו בזמן אמת על ידי מי מנושה החברה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה