הח"כים לא רוצים שניכנס להם לתיק ההשקעות - הקואליציה הפילה את הצעת החוק

לפי הצעת החוק שיזם ח"כ אילן גילאון, חברי ועדות הכספים והכלכלה היו נדרשים לדווח על כל פעולת מכירה או רכישה של ניירות ערך תוך 30 יום מביצוע הפעולה ■ גילאון: "מצער שהקואליציה מסרבת להשיב את אמון הציבור בכנסת"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

הקואליציה הפילה בצהריים את הצעת החוק לחשיפת השקעות חברי ועדות הכספים והכלכלה במניות. לפי ההצעה, השקעות חברי ועדות אלו במניות יהיו גלויות לציבור. 33 חברי כנסת הצביעו בעד הצעת החוק ו-57 חברי כנסת התנגדו, לאחר שבקואליציה הוחלט להתנגד להצעת החוק.

לפי הצעת החוק, חברי ועדות הכספים והכלכלה יהיו נדרשים לדווח על כל פעולת מכירה או רכישה של ניירות ערך תוך 30 יום מביצוע הפעולה, כשהמידע על הפעולות יהיה נגיש לציבור הרחב באינטרנט.

להצעה התנגדו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד, שרת המשפטים ציפי לבני, שר החינוך שי פירון ושר הפנים גדעון סער. להצעה התנגדו גם חברי ועדת הכספים ח"כ עופר שלח (יש עתיד), ח"כ רובי ריבלין (הליכוד ביתנו) ויו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי (הבית היהודי). מרכזת הקואליציה בוועדה ח"כ גילה גמליאל (הליכוד) נמנעה. חברי ועדת הכלכלה ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), ח"כ צחי הנגבי וח"כ משה פייגלין (הליכוד ביתנו) התנגדו גם הם להצעה. יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, ומרבית חברי הסיעה, בהם ח"כ אלי ישי וח"כ אריאל אטיאס, נעדרו מההצבעה.

ח"כ גילאון במליאת הכנסתצילום: שירן גרנות

כתבות נוספות ב-TheMarker:

הבטיחו לכם מוצר ניקיון ירוק יותר? כך תזהו אם להצהרות יש כיסוי

יו"ר בלאקסטון: "מעניינים אותנו מפעלים בישראל ולא בנקים"

גילאון מתח ביקורת על דחיית הצעת החוק: "במקום פוליטיקה חדשה, קיבלנו פוליטיקה במחשכים. התהפכו היוצרות והנהלת הקואליציה התחילה לנהל את הממשלה. הציבור מעניק ציונים כה נמוכים ליושרה של נבחריו והם מצדם מרוויחים זאת בצדק. שוב הוכיח הרוב האוטומטי כי הפרטיות קודמת למידות הציבוריות, גם בקרב אלה שנופפו בסיסמת הפוליטיקה החדשה. הקואליציה לא קיימה דיון רציני וענייני בהצעת החוק, כפי שמעידים חברי הנהלתה, ופועלת לגופו של איש ולא לגופו של עניין".

גילאון הוסיף כי "מצער שהקואליציה מסרבת להשיב את אמון הציבור בכנסת, על ידי הנהגת שקיפות מלאה של אלה העוסקים בהחלטות משמעות כבירה על המשק".

ח"כ גילאון הסביר כי "מטרת הצעת החוק היתה למנוע ניגוד עניינים מצד חברי ועדות הכספים והכלכלה, שחשופים למידע רגיש בעל ערך רב שיכול להניב רווחים עצומים. חברי הוועדות מוכרחים להיות שקופים אל הציבור הרחב כדי לוודא שלא מתקיים צל צילו של שימוש במידע פנימי לצורך רווח אישי או ניגוד עניינים כלשהו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל