יזם הציוד הרפואי צבי ברק רוכש נתח מכביש 6 ב-64 מיליון שקל

ברק הוא המשקיע הפרטי הראשון שנהפך לשותף בכביש האגרה הישראלי ■ 
ברק, שרוכש 2.5% מהכביש, מצטרף לקרן תש”י, שרוכשת 25.5% מהכביש משיכון ובינוי ב-680 מיליון שקל ■ העסקה משקפת לכביש שווי של 2.5 מיליארד שקל

משקיע מפתיע מתחום התעשייה הרפואית מצטרף לבעלים של כביש 6. ל-TheMarker נודע כי היזם צבי ברק, המנכ”ל ובעל השליטה בחברת קיסריה אלקטרוניקה רפואית הפרטית, סיכם באחרונה עם שיכון ובינוי מקבוצת אריסון על רכישת 2.5% ממניותיה של זכיינית פרויקט כביש 6 ‏(חוצה ישראל‏), חברת דרך ארץ. ברק ישלם בעבור המניות 64 מיליון שקל.

ככל הידוע, ברק עשה את הונו ממכירת פטנטים בתחום הציוד הרפואי. הוא ייסד את קיסריה אלקטרוניקה רפואית ב-1993. מטה החברה ממוקם בקיסריה, והיא מוכרת את מוצריה באירופה, בארה”ב ובאסיה.

המתווכת בעסקה היא חברת לאומי פרטנרס, זרוע בנקאות ההשקעות של בנק לאומי המנוהלת ע”י ירון בלוך. לאומי פרטנרס עצמה מחזיקה בכביש 6 באמצעות שותפות תש”י ‏(תשתיות ישראל‏). לאומי פרטנרס התעניינה ברכישת המניות הנותרות, אך נסוגה מכך מאחר שגופים בנקאיים מוגבלים לאחזקה של עד 20% בנכסים ריאליים. לאומי פרטנרס מחזיקה כיום ‏(בשרשור‏) ב-18% מהחברה הייעודית ת.ש.י דרכים.

כביש 6

תש”י, המחזיקה ב-25.5% מהפרויקט, סיכמה בעבר עם שיכון ובינוי על רכישת מניותיה בכביש 6 ‏(25.5%‏) ובחברת הקבלן ‏(50%‏) בתמורה ל-680 מיליון שקל. ואולם תקנות המיסוי בישראל אינן מאפשרות לגופים פטורים ממס ‏(קופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה‏) להחזיק ביותר מ-50% בנכס ריאלי. לפיכך, נאלצה שיכון ובינוי לחפש קונה ל- נוספים שנותרו מחוץ לעסקה.

במקביל להעסקה הזאת ולאחר מו”מ הפכפך שנמשך יותר משנה וחצי, אמורה להיסגר השבוע עסקת שיכון ובינוי־תש”י. במסגרת זו תפרוש קבוצת אריסון מכביש 6 עם רווח חשבונאי של 310 מיליון שקל. רוכשי מניותיה הם קונסורציום של גופים מוסדיים בהובלת קרן תשתיות ישראל ‏(תש”י‏) בניהולו של ירון קסטנבאום, כשלצדה קבוצת הביטוח והפיננסים הראל, לאומי פרטנרס, עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות וקרן השתלמות של המורים.

כחלק מהסכם המכירה התחייבה קרן תש”י כי העבודות להרחבת הכביש יבוצעו בידי סולל בונה, חברה בת של שיכון ובינוי.

עד תום תקופת הזיכיון, בעוד 17 שנה, עבודות הסלילה והתחזוקה בכביש 6 נאמדות ב-1.5 מיליארד שקל. בנוסף, במסגרת העסקה תזכה סולל בונה לעדיפות במסירת העבודות העתידיות בכביש, אך תעניק הנחה של כ-10% במחירן לעומת ההסכם המקורי.

עם השלמת העסקה ימונה שי טלמון, לשעבר מנכ”ל כלל ביטוח, ליו”ר דרך ארץ, וקבוצת תש”י תחזיק ב-51% מדרך ארץ ‏(מתוכם יחזיק ברק ב-2.5%‏). ביתר 49% תחזיק המתחרה קרן נוי בראשות פיני כהן. גם קרן נוי מאגדת כמה גופים מוסדיים, כמו כלל ביטוח, מנורה מבטחים, פסגות, הדס ארזים ואינפיניטי. עם זאת, במסגרת העסקה עם המדינה לפני כשנה וחצי רכשה נוי מהמדינה תעודות השתתפות, המאפשרות לה להגדיל את חלקה בכביש 6 עד ל-49% תמורת 1.4 מיליארד שקל. נוי מימשה בינתיים רק מחצית מהתעודות האלו, כשכבר כיום מבחינה כלכלית היא זכאית ל-49% מהדיווידנדים שתחלק דרך ארץ.

כביש 6 המשיך גם אשתקד להציג שיעור גידול דו־ספרתי בהכנסותיו מגביית אגרה, ועקף ב-2012, בפעם השישית ברציפות, את תחזיות הפדיון המוקדמות של המדינה. הכנסות הכביש מאגרה הסתכמו בשנה החולפת ב-771 מיליון שקל - גידול של 80 מיליון שקל ‏(11.6%‏) לעומת הפדיון ב-2011. ב–211 נרשם גידול של 10.6% לעומת 2010. כתוצאה מהגידול בפדיון, זכתה המדינה בדצמבר 2012 לדיווידנד של 23 מיליון שקל.
מספר המכוניות העוברות בכביש מדי יום גדל ב-2012 מ-155-160 אלף בממוצע ל–185 אלף. מספר המנויים הרשומים בכביש טיפס בכ-10% והוא נושק ל-1.2 מיליון. במחשבי זכיינית הפרויקט, חברת דרך ארץ, תועדו עד כה 2.6 מיליון לקוחות ‏(רשומים ומזדמנים‏) - גידול של 18% לעומת 2011.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"