דירקטוריון מזרחי טפחות ידון ביום שני במינוי מחליף לאלי יונס

המועמדים בהם הוועדה התמקדה הם המועמד הפנימי אלדד פרשר, ראש החטיבה הפיננסית בבנק מזרחי טפחות, והמועמד החיצוני שמעון גל ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים

סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו

דירקטוריון בנק מזרחי טפחות יתכנס ביום שני הקרוב על מנת לקבל סקירה מוועדת האיתור שמונתה על מנת להמליץ על מועמד לתפקיד מנכ"ל מזרחי טפחות. ביום חמישי האחרון הפיצה הוועדה חומר מסכם לקראת ישיבת הדירקטוריון שתחליט על זהות המנכ"ל הבא של הבנק.

על פי גורמים הבקיאים בעבודת הוועדה, שני מועמדים בהם הוועדה התמקדה הם המועמד הפנימי אלדד פרשר, ראש החטיבה הפיננסית בבנק מזרחי טפחות, והמועמד החיצוני שמעון גל ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים.

במערכת הבנקאית נשמעו שמועות לפיהן ועדת האיתור תומכת במינויו של פרשר, אך גורמים בדירקטוריון הבנק סירבו לאשר או להכחיש זאת.

אלי יונסצילום: אבשלום שושני

כזכור ועדת האיתור מונתה בעקבות הודעת מנכ"ל מזרחי טפחות מכהן, אלי יונס, כי ברצונו לסיים את תפקידו בתום החוזה הנוכחי - ב-1 באפראיל 2014. בפועל צפוי יונס לנצל ימי חופשה שנצברו לזכותו לאורך 9 שנות עבודתו בבנק ולסיים את תפקידו בפועל כבר בתום חודשיים.

דירקטור בבנק ציין בשיחה עם TheMarker כי למרות ניסיונות בנושא, לא הצליחו לשכנע את יונס להמשיך בתפקידו. לדבריו, הדירקטוריון התקשה לשכנע את יונס להמשיך בתפקידו בין היתר לאור התהדקות הרגולציה הבנקאית המגבילה יוזמות ומהלכים של הנהלות הבנקים וכן בשל תיקון 20 לחוק החברות שצפוי היה להקשות על הליך אישור תנאי שכר מפנקים, כמו אלו שיונס הורגל אליהם בשנות עבודתו בבנק שהסתכמו בכ-250 מיליון שקל, לפני מס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים