השופט קבע לו"ז להסדר נושים באי.די.בי - ונתן לדנקנר למכור את כלל ביטוח עד 22 באוגוסט

(עדכון) אי.די.בי חויבה להפקיד 800 מיליון שקל בידי עו"ד חגי אולמן עבור בעלי האג"ח ■ השופט אורנשטיין על ההשקעה של אדוארדו אלשטיין: "מדובר בפרטים כלליים שאינם נתמכים בתצהיר. זה אינו עולה לכדי מתווה מפורט ומחייב" ■ נוחי דנקנר: "הארכה שנתן השופט למכור את כלל ביטוח קצרה ומאתגרת"

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, דחה את בקשת בעלי האג"ח לפירוק אי.די.בי פיתוח והעניק לנוחי דנקנר ארכה למכירת כלל ביטוח עד 22 באוגוסט (אי.די.בי היא בעלת שליטה בכלל ביטוח ומחזיקה בכ-55.5% ממניות החברה). כמו כן, קבע השופט כי החברה תשלם את התחייבויותיה הצפויות הקרובות למחזיקי האג"ח בסך 800 מיליון שקל. השופט הורה להעביר את הכסף לידיו של המשקיף שמונה מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן. אורנשטיין גם הורה לאולמן להגיש הסדרי הבראה מפורטים עד 7 ביולי.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, נוחי דנקנר, אמר בתגובה לאחר הדיון: "הארכה שנתן השופט למכור את כלל ביטוח קצרה ומאתגרת אך נעבוד ונשתדל לעמוד בה".

במהלך הדיון שנערך, אמר השופט כי "על בית משפט מוטלת אחריות כבדה בהכרעה של קונצרן ענק ששולט על חברות רבות. סבורני שיש לאזן כראוי בין הצדדים. יש לקבוע את שווי החברה על בסיס בדיקה שהחברה תוכל לפרוע את חובותיה ב-2014. החברה נתונה בקשיים. הבטחת תזרים מחייבת מכירת נכסים ואם הדבר לא ייעשה, החברה לא תוכל לפרוע חובותיה. מימוש כלל ביטוח חייב להיות בהקדם".

כתבות נוספות ב-TheMarker

נוחי דנקנר בבית המשפט

"האם מחמאה על שמלה היא הטרדה מינית?"

מה אתם צריכים כדי להיות מאושרים? 7 שעות פנאי

השופט אורנשטיין התייחס לכתב ההתחייבות של אי.די.בי פיתוח על הזרמת כספים מצדו של המיליארדר הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין: "אין בהתחייבות כדי לשנות את המצב עתה. מדובר בפרטים כלליים שאינם נתמכים בתצהיר. זה אינו עולה לכדי מתווה מפורט ומחייב. בית המשפט שב ופונה לצדדים כדי שיגיעו להסכמה וכן לבנקים שישתתפו במו"מ".

בפתיחת דבריו, מתח השופט אורנשטיין ביקורת על שני הצדדים שלא הגיעו להסכמות ביניהם: "אין ספק שהסכמה שתושג עדיפה על הכרעה דיונית. אין מניעה במקרים המתאימים לכפות הסדר או פשרה על החברה גם אם החברה התנגדה לכך. זה קצת מוזר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסדר.

"הצדדים מפחדים לדבר שמא זה יישמע כהודאה של צד. יושבים פה עורכי דין שמשמשים כבוררים עם ותק מצטבר של מאות שנים. חייבים לנסות ולדבר. לשבת עם אורות במשרדים, להגיש לבית משפט בקשות במקום להידבר? מגישים בקשות שונות לבית משפט במקום להידבר. אני מקוה שהדברים יחלחלו. קיבלתי את הבקשות אתמול".

אדוארדו אלשטיין בבית המשפט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"