השופט קבע לו"ז להסדר נושים באי.די.בי - ונתן לדנקנר למכור את כלל ביטוח עד 22 באוגוסט

(עדכון) אי.די.בי חויבה להפקיד 800 מיליון שקל בידי עו"ד חגי אולמן עבור בעלי האג"ח ■ השופט אורנשטיין על ההשקעה של אדוארדו אלשטיין: "מדובר בפרטים כלליים שאינם נתמכים בתצהיר. זה אינו עולה לכדי מתווה מפורט ומחייב" ■ נוחי דנקנר: "הארכה שנתן השופט למכור את כלל ביטוח קצרה ומאתגרת"

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, דחה את בקשת בעלי האג"ח לפירוק אי.די.בי פיתוח והעניק לנוחי דנקנר ארכה למכירת כלל ביטוח עד 22 באוגוסט (אי.די.בי היא בעלת שליטה בכלל ביטוח ומחזיקה בכ-55.5% ממניות החברה). כמו כן, קבע השופט כי החברה תשלם את התחייבויותיה הצפויות הקרובות למחזיקי האג"ח בסך 800 מיליון שקל. השופט הורה להעביר את הכסף לידיו של המשקיף שמונה מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן. אורנשטיין גם הורה לאולמן להגיש הסדרי הבראה מפורטים עד 7 ביולי.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, נוחי דנקנר, אמר בתגובה לאחר הדיון: "הארכה שנתן השופט למכור את כלל ביטוח קצרה ומאתגרת אך נעבוד ונשתדל לעמוד בה".

במהלך הדיון שנערך, אמר השופט כי "על בית משפט מוטלת אחריות כבדה בהכרעה של קונצרן ענק ששולט על חברות רבות. סבורני שיש לאזן כראוי בין הצדדים. יש לקבוע את שווי החברה על בסיס בדיקה שהחברה תוכל לפרוע את חובותיה ב-2014. החברה נתונה בקשיים. הבטחת תזרים מחייבת מכירת נכסים ואם הדבר לא ייעשה, החברה לא תוכל לפרוע חובותיה. מימוש כלל ביטוח חייב להיות בהקדם".

כתבות נוספות ב-TheMarker

נוחי דנקנר בבית המשפט

"האם מחמאה על שמלה היא הטרדה מינית?"

מה אתם צריכים כדי להיות מאושרים? 7 שעות פנאי

השופט אורנשטיין התייחס לכתב ההתחייבות של אי.די.בי פיתוח על הזרמת כספים מצדו של המיליארדר הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין: "אין בהתחייבות כדי לשנות את המצב עתה. מדובר בפרטים כלליים שאינם נתמכים בתצהיר. זה אינו עולה לכדי מתווה מפורט ומחייב. בית המשפט שב ופונה לצדדים כדי שיגיעו להסכמה וכן לבנקים שישתתפו במו"מ".

בפתיחת דבריו, מתח השופט אורנשטיין ביקורת על שני הצדדים שלא הגיעו להסכמות ביניהם: "אין ספק שהסכמה שתושג עדיפה על הכרעה דיונית. אין מניעה במקרים המתאימים לכפות הסדר או פשרה על החברה גם אם החברה התנגדה לכך. זה קצת מוזר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסדר.

"הצדדים מפחדים לדבר שמא זה יישמע כהודאה של צד. יושבים פה עורכי דין שמשמשים כבוררים עם ותק מצטבר של מאות שנים. חייבים לנסות ולדבר. לשבת עם אורות במשרדים, להגיש לבית משפט בקשות במקום להידבר? מגישים בקשות שונות לבית משפט במקום להידבר. אני מקוה שהדברים יחלחלו. קיבלתי את הבקשות אתמול".

אדוארדו אלשטיין בבית המשפט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?