אלשטיין: "מוכנים לעסקה עם אי.די.בי; נשלוט בה יחד - אני ונוחי"

"אני לא משקיע לבד באי.די.בי, אלא יש שורת משקיעים שאחשוף בהמשך ■ ההחלטה על הסדר מול בעלי האג"ח אינה בידיים שלנו, אבל אם הם לא יפעלו בצורה רציונלית - לא יהיה הסדר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נוחי דנקנר, היו"ר ובעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, ממשיך להילחם בכל כוחו בכדי לשמור לפחות על שליטה משותפת באי.די.בי - זאת לאחר שההצעה החדשה שהציע למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, הנשענת בעיקרה על הזרמת הכספים של המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין, לא זוכה להתלהבות מצד נציגות מחזיקי האג"ח של אחזקות שהולכים יחד עם נציגות פיתוח. דנקנר עצמו ונציגי אי.די.בי האחרים לא הגיעו למפגש.

כחלק ממאמצים אלו, התקיימה הערב מסיבת עיתונאים עם אדוארדו אלשטיין התקיימה הערב בבניין אי.די.בי. המשקיע מארגנטיה הגיע לארץ לדיון בבית המשפט שייערך מחר על עתידה על א.די.בי. בתחילת מסיבת העיתונאים, סיפר אלשטיין על המשברים העסקיים שהוא זוכר. הוא אמר: "אי.די.בי חברה חזקה. אנו רוצים להשקיע בישראל הרבה כסף. ברור שזה תלוי בבית המשפט ובנושים. אנחנו יודעים שזה שבוע מפתח ואנחנו רוצים לשדר שאנחנו רוצים להתקדם. אמרתי לנוחי הכי גרוע זה למכור נכסים במשבר במחיר נמוך. אנחנו עושים את זה כי זו השקעה אמיתית ואלו החברות הכי טובות שיש בישראל".

בתגובה לשאלות מהעיתונאים מהיכן נובעת האופטימיות - האם יש משהו שידוע לאלשטיין ונסתר מהאחרים, אמר: "למדנו שיש נכסים טובים ובאמצעות שינוי פיננסי נוכל להרוויח גם בגלל הכלכלה הישראלית. זה ביזנס בשבילנו. אנחנו מאמינים במכתשים אגן מאוד. אני מאמין שנוחי עשה המון דברים טובים. והוא איש מעולה שנמצא במצב לחוץ. ואני מאמין שאם נעבוד יחד נעשה דברים טובים".

אדוארדו אלשטייןצילום: BLOOMBERG

לדבריו, "יש לנו את האמצעים והרצון להשקיע באי.די.בי. ההצעה שלנו יותר טובה מאחרות לבעלי האג"ח, והיא טובה לאי.די.בי. בדרך אחרת יהיה קונפליקט בין הנציגויות אבל מי שיחליט זה בית משפט. אם נעשה הסדר חוב נפרוס אותו וזה יהיה מתכון להצלחה. אנו מאמינים בהשקעות בחברות במשבר עם מינוף, ולאחר מכן בלהוריד מינוף.

אנחנו מוכנים לקפוץ למים ולעשות עסקה בהקדם. נוחי הוא איש טוב שנמצא במצב של לחץ. אמרתי שאעזור לו אבל הוא יצטרך לסבול אותי".

כמו כן, אמר: "אני לא משקיע לבד באי.די.בי, אלא יש שורת משקיעים שאחשוף בהמשך. ההחלטה על הסדר מול בעלי האג"ח אינה בידיים שלנו, אבל אם בעלי האג"ח לא יפעלו בצורה רציונלית - לא יהיה הסדר. מדובר בשבוע הכי קריטי עבורנו, כי בית המשפט יכריע. נשלוט בקבוצה יחד. אני ונוחי. הכל יחד".

לגבי המהלך של בנק לאומי, שביטל את ההסדר איתו, אמר אלשטיין כי זה סיפור של שוק ההון המקומי ו"בלי קשר לכך, אני משקיע עם דנקנר באי.די.בי ומקווה שהבנקים יתמכו".

אלשטיין, השוהה בימים אלה בארץ, יגיע לדיון בבוקר יום חמישי הקרוב בבית משפט המחוזי בת"א. זאת, כדי להראות כי המשקיע הפוטנציאלי אכן רציני בתוכניות, בניגוד לטענות המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט על כך שאפסו הסיכויים לעסקה עמו. בנוסף, טען בנק לאומי כי אפסו הסיכויים לביצוע הסדר בחברת גנדן, החברה האם של אי.די.בי אחזקות, שהיה אמור להישען בעיקר על הזרמה כספית של אלשטיין.

בתוך כך, עו"ד אמיר בר טוב, המייצג את אי.די.בי פיתוח, הגיב לתוצאות ההצבעה האינדיקטיבית, לפיה בעלי האג"ח של אחזקות מעדיפים את ההצעה של אי.די.בי פיתוח. בר טוב טען כי "מדובר בהצבעה שאיננה אינדקטיבית ושכונסה בבהילות ללא מתן מידע למחזיקים - כאשר הנאמנים סירבו להעמיד בפני המחזיקים את האלטרנטיבה שהוצעה ע"י החברה, השתתפו באסיפה מיעוט קטן של מחזיקי אג"ח ולא יותר מ-20% מכלל המחזיקים, כאשר בסדרה הגדולה, סדרה ד', הצביעו רק 70% לכאורה בעד עמדה לקדם את הסכם הנציגויות - דבר שאינו עומד בדרישות המינימום של סעיף 350 המדבר על 75% - כאשר לא נוטרלו בין קולות המצביעים גופים מוסדיים שמחזיקים באג"ח של אי.די.בי פיתוח בשווי הרבה יותר משמעותי מאחזקתם באג"ח של אי.די.בי אחזקות וייתכן אף שחלקם משמשים בנציגויות של אי.די.בי פיתוח ואין ספק שהיה צריך לפסול את הצבעתם. לפיכך, ייתכן שאם כך היה נעשה - לא היה רוב להצעה באופן כללי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש