פסגות רוכשת את חברת תעודות הסל של מיטב תמורת 153 מיליון שקל

הרכישה תהפוך את פסגות לחברת תעודות הסל השלישית בגודלה בשוק - עם היקף נכסים של 21.3 מיליארד שקל ונתח שוק של 28.6% - ולמנהל הנכסים הגדול בישראל עם נכסים בהיקף של 165 מיליארד שקל

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

פסגות רוכשת את חברת תעודות הסל של מיטב, המנוהלת על ידי אילן רביב, תמורת 153 מיליון שקל. בכך תהפוך פסגות לחברת תעודות הסל השלישית בגודלה בשוק עם היקף נכסים של 21.3 מיליארד שקל ונתח שוק של 28.6%. מי שינהל את החברה הממוזגת הוא גיל שפירא, מנכ"ל פסגות תעודות סל. המכירה מבוצעת בעקבות החלטתה ממונה על ההגבלים העסקיים, לאשר את המיזוג של מיטב עם דש, בתנאי שמיטב או דש ימכרו את אחת מחברות תעודות הסל שבשליטתן עד ה-30 באפריל 2013.

חגי בדש, מנכ"ל פסגותצילום: אייל טואג

זו הרכישה הראשונה של מנכ"ל פסגות, חגי בדש, מאז נכנס לתפקיד לפני כשנה. פסגות צמחה בשנים האחרונות הן על ידי צמיחה אורגנית והן על ידי רכישות. באפריל 2008 היא רכשה את קופת הגמל גדיש תמורת 706 מיליוני שקל, באפריל 2009 רכשה את קופות הגמל של פריזמה ב-822 מיליוני שקל ובאפריל 2010 רכשה את קרן הפנסיה ה.ע.ל ב-107 מיליוני שקל.

הרכישה הופכת את פסגות למנהל הנכסים הגדול בישראל עם נכסים בהיקף של 165 מיליארד שקל. מנהל הנכסים השני בגודלו היא חברת הביטוח מגדל עם כ-150 מיליארד שקל. "הרכישה היא רכישה אסטרטגית לפסגות", הסביר בדש. לדבריו, "היא ממצבת את החברה במקום אחר, היא מאפשרת דיאלוג מלא מול היועצים בבנקים (הן בתחום קרנות הנאמנות והן בתחום תעודות הסל - א.ש.). מבחינת פסגות מדובר ברכישה מאד סינרגטית לפעילות תעודות הסל הקיימת".

למיטב תעודות סל כ-35 עובדים שחלקם צפויים להיקלט בפסגות וחלקם בבית ההשקעות דש מיטב. מצבו של ליאור כגן, מי שניהל את פעילות מיטב תעודות סל, אינו ברור וככל הנראה הוא צפוי ללוות את המיזוג של החברה עם פסגות.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דשצילום: תום ברטוב

אילן רביב, מנכ"ל בית ההשקעות מיטב והמנכ"ל המיועד של החברה הממוזגת דש-מיטב, ציין כי "אנו נפרדים בצער מחברה מדהימה, עם שיעורי צמיחה גבוהים ומארג אנושי מיוחד, שהתחייבנו למכור במסגרת החלטת הממונה על ההגבלים. מכירת פעילות תעודות הסל היא צעד חשוב לקראת השלמת עסקת המיזוג של מיטב ודש, ותאפשר לנו להתרכז ביציאה לדרכנו החדשה ולהמשיך ליהנות מהתנופה שאנו חווים בחודשים האחרונים, בכלל תחומי הפעילות, עם גיוסי שיא בקבוצה בינואר ובפברואר".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב