בעלי אג"ח אי.די.בי פיתוח לחברה: "אתם מנותקים מהמציאות"

"הצהרותיו של דנקנר אינם יותר מאשר משאלת לב. למרות המצב הכלכלי החמור החברה ממשיכה להימנע מגיוס הון כמתחייב ממנה", כך כתבה נציגות מחזיקי האג"ח ■ אי.די.בי בתגובה: ניסיון פסול ליצור כאוס בחברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"אי אפשר שלא להתרשם עד כמה מנותקת החברה מן המציאות הכלכלית בה היא נתונה" כך כתבו עוה"ד איל רוזובסקי וגיא גיסין המייצגים את נציגות מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי פיתוח לעו"ד אמיר ברטוב המייצג את החברה.

"חרף הנתונים הברורים המוצגים בפנייה שלנו אליכם וחרף הניתוחים של חברת TASC וחברת הדירוג מעלות צדדים שלישים נטולי אינטרסים - לפיהם התחייבויות החברה עולות בשיעור ניכר על מצבת נכסיה, ממשיכה החברה להימנע מלפעול לגיוס הון כמתחייב ממנה וממשיכה להתכחש למצבה הקשה", כתבו גיסין ורוזובסקי.

הנציגות מזכירה כי הנהלת אי.די.בי פיתוח הודיעה לפני מספר חודשים כי "אין ולא תהיה תספורת באי.די.בי אחזקות". כמו כן, במכתב מצוטטים דבריו של נוחי דנקנר לעיתונות שאמר כי "לא היתה שיחה ביני לבין מנהל כלשהו בקבוצה על אפשרות בכלל של הסדר חוב, תספורת, תסרוקת ושל כל מיני גזיזות מהסוגים האלה. יש לנו בקופה סכומים שנזילים שדי בהם כדי לשרת את צורכי האג"ח לפחות לשנה וחצי שנתיים והשוק לפי דעתי מעריך אותנו לא נכונה".

הנציגות מדגישה כי החברה כתבה בכתבי בית המשפט שלושה חודשים בלבד לפני שאי.די.בי אחזקות הודיעה על חוסר יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות כי "אין היא חדלת פירעון". מתברר שגם הצהרה זו אינה יותר מאשר משאלת לב המנותקת מכל מציאות".

נוחי דנקנר

הנציגות מאשימה את דנקנר ושאר מנהלי החברה כי במקום להתמקד בהבראת החברה הם משקיעים משאבים וממון רב בניהול מסע הפחדה חסר תקדים בהיקפו מעל דפי העיתונות דווקא כלפי אותם גופים הפועלים על מנת להגן על זכויות מחזיקי אגרות החוב אשר כספי הפנסיה שחסכו נמצאים בסכנה ועלולים לרדת לטימיון.

עוד כותבת הנציגות כי "גם שאי.די.בי עומדת על עברי פי פחת מעדיפים בהנהלתה להתכחש למצב ולהעדיף באופן פסול את טובתם של בעלי השליטה. אותם נושאי משרה אשר אישרו במשך שנים דיווידנדים בגובה מיליארד שקל שהותירו את החברה עם קופת מזומנים דלה וחובות של מיליארדי שקלים כלפי ציבור החוסכים".

כיום החברה נמצאת במצב בו נמצא ישנו פער של 1.6 מיליארד שקל בין הסך הכולל של ההתחייבויות לסך הנכסים. הנציגות מדגישה כי היא טרם קיבלה כל שיתוף פעולה ראוי מצד החברה או תשובה לשאלתה האם המימושים אותם ביצעה חברת הבת דיסקונט השקעות הינם על פי השווי הריאלי של הנכסים. בנציגות חוששים כי מכירת הנכסים כעת תפגע עוד יותר ביכולת הפירעון של אי.די.בי פיתוח בעתיד.

אי.די.בי מסרה בתגובה כי "מכתב בוטה זה הינו חוליה נוספת בשרשרת פעולות אגרסיביות ומיותרות, אשר מובילים גורמים ציניים בנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח, בניסיון פסול ליצור כאוס בחברה. מדובר במקרה מובהק של זעקת הקוזק הנגזל: מי שמובילה את הנציגות היא קרן זרה 'שוחרת טרף', אשר רכשה את האג"ח של אי.די.בי פיתוח במחירי רצפה, על מנת לעשות סיבוב מהיר על חשבון כספי הציבור. אין לה ולא כלום עם הגנה על כספי הציבור. ההיפך הוא הנכון - נציגה של קרן זו מנסה לתפוס את נכסיה המצוינים של אי.די.בי פיתוח, כדי להתעשר על חשבון בעלי המניות וציבור מחזיקי האג"ח של החברה האם אי.די.בי אחזקות, שאותם אמור לשרת הנכס המצוין באי.די.בי פיתוח".

החברה הוסיפה כי "לשם השגת מטרתו הוא לא נותן לעובדות הבאות להפריע לו: לאי.די.בי פיתוח יש יתרות מזומנים שמספיקות לשרת את החוב שלה עד לרבעון הראשון של 2014. בבעלותה נכסים איכותיים שערכם הכלכלי עולה על סך כול התחייבויותיה. ובנוסף לכך החברה שוקדת על יוזמות עסקיות נוספות שיגדילו את יתרות המזומנים שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם