בונוס ביוגרופ מזנקת ב-32% על רקע הקמת מרכז לייצור עצמות

עלות הרמת המרכז מוערכת בכמה מיליוני שקלים ■ החברה מעוניינת להתחיל בניסויים הקלינים בעוד מספר חודשים ■ הזינוק במניה אינו עולה בקנה אחד עם העובדה כי הציבור ידולל בהשלמת אבני הדרך מהחזקה של 61% ל-23%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בונוס ביוגרופ מזנקת היום ב-32% במסחר על רקע ההודעה על הקמת מרכז ייצור עצמות להשתלה בבני אדם בפארק המדע בחיפה בישראל. אולם, משקיעי החברה שוכחים כי לבעלי השליטה אופציות אשר יכולות לדלל אותם כך שהציבור, אשר מחזיק כיום ב-61.51% ממניות החברה, ידולל - בדילול מלא - לאחזקה של 22.98% בלבד לאחר השלמת אבני הדרך.

המרכז יתפרס על שטח של 750 מ"ר ויכיל את המעבדות מרכז הייצור ומטה החברה. ההערכה היא כי עלות ההשקעה במרכז הינה כמה מיליוני שקלים כאשר השלמתו צפויה להיות בעוד מספר חודשים בודדים.

המרכז אשר יכיל חדרים נקיים המתאימים לגידול עצמות המיועדות להשתלה בגוף אנוש יהיה מותאם לכלל הדרישות הרגולטוריות של רשויות הבריאות בישראל ארה"ב ובאירופה.

שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופצילום: אדוארד קפארוב

מטרת בונוס היא כי כל העצמות לניסויים הקלינים הראשונים ייווצרו במרכז הנ"ל. "מדובר במרכז הראשון בעולם שמיועד לגידול עצמות לצרכים רפואיים", הסביר ד"ר שי מרצקי מנכ"ל חברת בונוס ומייסד החברה.

"המרכז לא אמור לפגוע בתזרים המזומנים של החברה ואנו לא צריכים עבורו גיוס נוסף ממשקיעים. מדובר בצעד אשר תואם את תחזית הפעולה אותה פירסמה החברה למשקיעים בעבר", אמר מרצקי.

בונוס מעוניינת להוביל את תחום ייצור עצם אנושית המיועדת להשתלות במטרה להשלים חוסרים בעצמות גפיים ולאחר מכן בגולגולת לסת וכדומה. מרכז הייצור צפוי להעניק לבונוס ביוגרופ שליטה מלאה על כל תהליך הייצור של שתלי עצם אנושית, ללא כל תלות או צורך בשיתופי פעולה עם גופים אחרים. מעבר לכך, הפעלת מרכז הייצור בישראל תהווה הוכחה ליכולתה של בונוס ביוגרופ להקים ולהפעיל רשת של מרכזי ייצור לשתלי עצם אנושית, בפריסה עולמית.

תהליך הייצור של שתלי העצם של בונוס יתחיל מחוץ למרכז הייצור של החברה, בחדר טיפולים המצוי במרפאה או במרכז רפואי, באמצעות שאיבה במזרק, בו תילקח כמות קטנה של רקמת שומן ודגימת דם מגופו של המטופל.הדגימות יועברו אל מרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, בו יפיקו תאי גזע בוגרים (תאים מזנכימליים) מרקמת השומן.

לאחר התרבות והתמיינות של תאי הגזע, ייזרעו התאים השונים הנדרשים לשם גידול העצם על גבי פיגום, אשר יוכן מראש בהתאמה אישית עבור המטופל, לפי צורת החסר בעצם שלו.

כעבור כחודש יתקבל במרכז הייצור שתל עצם אנושית חיה מוכן להשתלה בגופו של המטופל אשר ממנו נלקחו הדגימות. שתל העצם, יועבר ממרכז הייצור של החברה אל המרכז הרפואי בו תתבצע ההשתלה במטופל.

הדרישות הרגולטוריות לייצור שתלי עצם אנושית המיועדים להשתלה בבני אדם, מחייבות הפרדה בין מרכז המחקר והפיתוח של בונוס ביוגרופ לבין מרכז הייצור של החברה.

מרכז המחקר והפיתוח של החברה יכלול מעבדה להנדסת רקמות ביולוגיות אנושיות בהן משולבים תאים מסוגים שונים, מעבדה להנדסת חומרים ביולוגיים ומעבדות לגידול ולאפיון תאים ורקמות ביולוגיות.מרכז המחקר והפיתוח של בונוס ביוגרופ תוכנן מראש כך שיוכל לשמש גם לפיתוח הטכנולוגיה שרכשה בונוס ביוגרופ מחברת סלורה (Cellora LLC) האמריקאית.

מרצקי הוסיף כי "החברה ממשיכה להתקדם כמתוכנן לקראת עריכת ניסויים קליניים בבני אדם, הצפויים להתחיל בעוד מספר חודשים. הקמת מרכז ייצור ראשון מסוגו בעולם לשתלי עצם אנושית, המיועדים להשתלה בבני אדם, תהווה נדבך מרכזי ביישום הטכנולוגיה הייחודית של בונוס ביוגרופ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?